Rechtbank Gelderland · 23 januari 2014
In 2013 minder Gelderse uitspraken gepubliceerd op Rechtspraak.nl
In 2013 heeft de rechtbank Gelderland 1186 uitspraken gepubliceerd op Rechtspraak.nl. Dit zijn minder uitspraken dan in 2012 toen bijna 1600 uitspraken werden gepubliceerd. Met name in het Civiel recht en Bestuursrecht is een duidelijke afname zichtbaar. Een verklaring voor het dalende aantal gepubliceerde uitspraken is dat vorig jaar veel aandacht is uitgegaan naar de herziening van de gerechtelijke kaart.
Bij de rechtbank Gelderland zijn in 2013 ongeveer 155.000 zaken uitgestroomd, dit betekent dat maar een fractie van het totaal aantal uitspraken wordt gepubliceerd. Hoe kan dat? Welke criteria zijn van toepassing voor het publiceren van uitspraken? En waarom worden uitspraken geanonimiseerd? Hieronder de antwoorden op deze vragen.
Waarom publiceert de Rechtspraak een deel van haar uitspraken?
Wanneer wordt een uitspraak gepubliceerd?
Waarom kan ik in een uitspraak niet zien om wie het gaat?
Maar een fractie van het totaal aantal uitspraken wordt gepubliceerd op Rechtspraak.nl. Hoe kan dat?
Waar zijn gepubliceerde uitspraken te vinden?
Gebruik het tabblad Uitspraken voor het zoeken van een specifieke uitspraak door bijvoorbeeld het zaaknummer of de uitspraakdatum in te vullen.
Bron: rechtspraak.nl (de oorspronkelijke pagina is niet meer online)