Bestuursrecht overig

TVL. Aanvraag te laat. Van een onderneming mag verwacht worden dat die goed uitzoekt wanneer een aanvraag…

College van Beroep voor het bedrijfsleven, 28 augustus 2023

Zaakgegevens

Op 28 augustus 2023 heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven uitspraak gedaan in een zaak over bestuursrecht.

Instantie
College van Beroep voor het bedrijfsleven
Zittingsplaats
Den Haag
Datum uitspraak
28 augustus 2023
Datum publicatie
7 september 2023
Zaaknummer
22/1527
Procedure
Mondelinge uitspraak
ECLI
ECLI:NL:CBB:2023:477
E-mail
Inhoud van deze uitspraak

Samenvatting

TVL. Aanvraag te laat. Van een onderneming mag verwacht worden dat die goed uitzoekt wanneer een aanvraag moet worden ingediend.

Uitspraak

proces-verbaal uitspraak

[afbeelding niet beschikbaar] [afbeelding niet beschikbaar]

COLLEGE VAN BEROEP VOOR HET BEDRIJFSLEVEN

zaaknummer: 22/1527

proces-verbaal van de mondelinge uitspraak van de enkelvoudige kamer van 28 augustus 2023


Rechter: mr. M. van der Knijff

Griffier: T. Berg

Partijen

[naam 1] V.O.F., te [plaats] (de onderneming), waarvoor aanwezig is [naam 2] ,

en

de minister van Economische Zaken en Klimaat, vertegenwoordigd door W. Dam en mr. S.M. Piron.

Beslissing

Het College verklaart het beroep ongegrond.

Overwegingen

1. De onderneming heeft haar aanvraag voor TVLsubsidie voor het eerste kwartaal van 2022 te laat ingediend. In de TVL-regeling staat dat de minister de aanvraag dan moet afwijzen.

2. De onderneming is het niet eens met de afwijzing, omdat de aanvraagperiode voor dit kwartaal korter was dan bij eerdere kwartalen. De onderneming wist dat niet en heeft voor dit kwartaal ook geen herinneringsmail van de RVO gehad. De onderneming wilde bovendien wachten op de definitieve cijfers, zodat het aangevraagde bedrag niet te hoog zou zijn.

3. Het College oordeelt dat van een onderneming verwacht mag worden dat die goed uitzoekt wanneer een aanvraag moet worden ingediend. Ieder kwartaal heeft zijn eigen aanvraagperiode. De minister is niet verplicht om steeds een even lange periode te gebruiken. De einddatum staat heel duidelijk in de TVLregeling en stond ook op de website van de RVO. De herinneringsmails van de RVO zijn een extra service. De onderneming blijft zelf verantwoordelijk.

4. Het College begrijpt waarom de onderneming liever de definitieve cijfers doorgeeft, maar de onderneming kan ook een schatting inleveren. Dat de definitieve cijfers nog niet beschikbaar waren is dus geen reden om de aanvraag te laat in te dienen. Als de onderneming de aanvraag te laat indient, komen de gevolgen daarvan voor haar eigen rekening.

5. De minister heeft de aanvraag terecht afgewezen omdat die te laat is ingediend.

w.g. M. van der Knijff w.g. T. Berg