Ondernemingsrecht
OK; Enquête; Einde procedure
Gerechtshof Amsterdam, 2 juni 2022
ECLI:NL:GHAMS:2022:1836 · Gerechtshof Amsterdam · 2 juni 2022
https://www.uitspraken.nl/uitspraak/gerechtshof-amsterdam/civiel-recht/ondernemingsrecht/eerste-aanleg-meervoudig/ecli-nl-ghams-2022-1836
Zaakgegevens
Op 2 juni 2022 heeft het Gerechtshof Amsterdam in eerste aanleg uitspraak gedaan in een zaak over ondernemingsrecht.
- Instantie
- Gerechtshof AmsterdamGerechtshofDe rechter in hoger beroep in civiele zaken, strafzaken en belastingzaken. Nederland heeft vier gerechtshoven.Meer uitleg
- Zittingsplaats
- Amsterdam
- Datum uitspraak
- 2 juni 2022
- Datum publicatie
- 24 juni 2022
- Zaaknummer
- 200.305.883/02 OK
- Rechtsgebied
- Civiel recht » Ondernemingsrecht
- Procedure
- Eerste aanleg - meervoudigMeervoudige kamerDe zaak is behandeld door drie rechters samen, meestal omdat zij ingewikkeld of zwaar is.Meer uitleg
- Advocaat
- <emphasis role="bold">mr. J. Blaak</emphasis>
- ECLI
- ECLI:NL:GHAMS:2022:1836
Inhoud van deze uitspraak
Samenvatting
OK; Enquête; Einde procedure
Uitspraak
beschikking
___________________________________________________________________
GERECHTSHOF AMSTERDAM
ONDERNEMINGSKAMER
zaaknummer: 200.305.883/02 OK
beschikking van de Ondernemingskamer van 2 juni 2022
inzake
de besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid
CAPITAL 1993 B.V.,
gevestigd te Houten en kantoorhoudende te Amsterdam,
VERZOEKSTER,
advocaten: mr. M.J.W. van Ingen en mr. C. Vermeulen, beiden kantoorhoudende te ‘s-Hertogenbosch,
t e g e n
de besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid
EARTH RESONANCE B.V.,
gevestigd te Houten en kantoorhoudende te Amsterdam,
VERWEERSTER,
niet bij advocaat verschenen,
e n t e g e n
de besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid
NL CAPITAL B.V.,
gevestigd te Eemnes en kantoorhoudende te Amsterdam,
BELANGHEBBENDE,
advocaat: mr. J. Blaak, kantoorhoudende te Hilversum.
1 Het verloop van het geding
Voor het verloop van het geding verwijst de Ondernemingskamer naar het proces-verbaal van het verhandelde ter terechtzitting van 10 februari 2022 en haar beschikking van 14 februari 2022.
Tijdens de zitting van 10 februari 2022 heeft de Ondernemingskamer mondeling uitspraak gedaan in deze zaak. De Ondernemingskamer heeft in haar mondelinge uitspraak en in haar beschikking van 14 februari 2022 – voor zover thans van belang – een onderzoek bevolen naar het beleid en de gang van zaken van Earth Resonance B.V. met ingang van 1 januari 2021, en de aanwijzing van een onderzoeker aangehouden totdat een van de partijen of de hierna te noemen bestuurder de Ondernemingskamer daarom verzoekt. Verder heeft de Ondernemingskamer, bij wijze van onmiddellijke voorziening en vooralsnog voor de duur van het geding, – voor zover nodig in afwijking van de statuten – mr. J.F. Breek (hierna: Breek) benoemd tot bestuurder van Earth Resonance B.V. met beslissende stem en bepaald dat deze bestuurder bevoegd is Earth Resonance B.V. zelfstandig te vertegenwoordigen en dat Earth Resonance B.V. niet zonder deze bestuurder vertegenwoordigd kan worden.
Bij e-mailbericht van 19 mei 2022 heeft Breek de Ondernemingskamer bericht dat partijen een minnelijke regeling hebben getroffen die mede voorziet in beëindiging van de enquêteprocedure.
Bij e-mailberichten van 20 mei 2022 en 24 mei 2022 hebben NL Capital B.V. en Capital 1993 B.V. de Ondernemingskamer bericht dat de enquêteprocedure kan worden beëindigd.
2 De gronden van de beslissing
Nu partijen de Ondernemingskamer hebben bericht dat de enquêteprocedure kan worden beëindigd en de Ondernemingskamer niet is gebleken van enig belang dat zich daartegen verzet, zal de Ondernemingskamer het bij mondelinge uitspraak van 10 februari 2022 bevolen onderzoek beëindigen en de bij die uitspraak getroffen onmiddellijke voorziening opheffen, een en ander met ingang van heden.
3 De beslissing
De Ondernemingskamer:
beëindigt met ingang van heden, het bij mondelinge uitspraak van 10 februari 2022 bevolen onderzoek naar het beleid en de gang van zaken van Earth Resonance B.V.;
heft op, met ingang van heden, de bij uitspraak van 10 februari 2022 getroffen onmiddellijke voorziening;
verklaart deze beschikking uitvoerbaar bij voorraad.
Deze beschikking is gegeven door mr. J.M. de Jongh, voorzitter, mr. M.M.M. Tillema en mr. A.W.H. Vink, raadsheren, drs. P.G. Boumeester en drs. G. van Vollenhoven-Eikelenboom AG, raden, in tegenwoordigheid van mr. D.I. Frans, griffier, en in het openbaar uitgesproken door mr. J.M. de Jongh op 2 juni 2022.