Ondernemingsrecht

OK; Uitkoop; benoeming deskundige; 2:201a BW

Gerechtshof Amsterdam, 5 juli 2022

Zaakgegevens

Op 5 juli 2022 heeft het Gerechtshof Amsterdam in eerste aanleg uitspraak gedaan in een zaak over ondernemingsrecht.

Instantie
Gerechtshof Amsterdam
Zittingsplaats
Amsterdam
Datum uitspraak
5 juli 2022
Datum publicatie
5 juli 2022
Zaaknummer
200.298.472/01 OK
Procedure
Eerste aanleg - meervoudig
Advocaat
<emphasis role="bold">mr. J.G.D Fleers</emphasis>, <emphasis role="bold">mr. J van den Berg</emphasis>
ECLI
ECLI:NL:GHAMS:2022:1943
E-mail
Inhoud van deze uitspraak

Samenvatting

OK; Uitkoop; benoeming deskundige; 2:201a BW

Uitspraak

[afbeelding niet beschikbaar]

arrest

___________________________________________________________________

GERECHTSHOF AMSTERDAM

ONDERNEMINGSKAMER

zaaknummer: 200.298.472/01 OK

arrest van de Ondernemingskamer van 5 juli 2022

inzake

[A] ,

wonende te [....],

EISER in de hoofdzaak,

VERWEERDER in het incident,

advocaat: mr. J.G.D. Fleers, kantoorhoudende te Utrecht,

t e g e n

[B] ,

wonende te [....],

GEDAAGDE in de hoofdzaak,

EISERES in het incident,

advocaat: mr. J. van den Berg, kantoorhoudende te Rotterdam.

1 Het verloop van het geding

1.1

Voor het verloop van het geding wijst de Ondernemingskamer naar haar arrest van 14 juni 2022 in deze zaak.

1.2

Bij dat arrest heeft de Ondernemingskamer – voor zover thans van belang – in de hoofdzaak een onderzoek door nader aan te wijzen en aan partijen bekend te maken persoon bevolen naar de waarde van de over te dragen aandelen in het geplaatste kapitaal van [C] en daarbij bepaald dat de het onderzoek ten hoogste € 20.000 mag bedragen, de verschuldigde omzetbelasting daarin niet begrepen, en dat het voorschot op de kosten van het deskundigenonderzoek ten laste komt van [A]. De procedure is naar de rolzitting van 28 juni 2022 verwezen voor de aanwijzing van een deskundige.

2 De gronden van de beslissing

De Ondernemingskamer zal thans de hierna te vermelden persoon aanwijzen als deskundige, een en ander als bedoeld in het arrest van 14 juni 2022.

3 De beslissing

De Ondernemingskamer:

wijst aan als deskundige als bedoeld in het arrest van 14 juni 2022 in deze zaak:

drs. J. Bouman RC RV te Amersfoort;

verwijst de zaak naar de terechtzitting van de Eerste Enkelvoudige Kamer voor de Behandeling van Burgerlijke Zaken (rol van de Ondernemingskamer) van 11 oktober 2022 voor indiening van het deskundigenbericht;

houdt iedere verdere beslissing aan.

Dit arrest is gewezen door mr. J.M. de Jongh, voorzitter, mr. G.C.C. Lewin en mr. A.J. Wolfs, raadsheren, en drs. P.G. Boumeester en mr. D.E.M. Aleman MBA, raden, in tegenwoordigheid van mr. S.C. Prins, griffier, en door de rolraadsheer in het openbaar uitgesproken op 5 juli 2022.