Ondernemingsrecht
OK; Enquete; aanwijzing onderzoeker; 2:250 lid 1 BW
Gerechtshof Amsterdam, 26 juli 2022
ECLI:NL:GHAMS:2022:2239 · Gerechtshof Amsterdam · 26 juli 2022
https://www.uitspraken.nl/uitspraak/gerechtshof-amsterdam/civiel-recht/ondernemingsrecht/eerste-aanleg-meervoudig/ecli-nl-ghams-2022-2239
Zaakgegevens
Op 26 juli 2022 heeft het Gerechtshof Amsterdam in eerste aanleg uitspraak gedaan in een zaak over ondernemingsrecht.
- Instantie
- Gerechtshof AmsterdamGerechtshofDe rechter in hoger beroep in civiele zaken, strafzaken en belastingzaken. Nederland heeft vier gerechtshoven.Meer uitleg
- Zittingsplaats
- Amsterdam
- Datum uitspraak
- 26 juli 2022
- Datum publicatie
- 1 augustus 2022
- Zaaknummer
- 200.300.254/01 OK
- Rechtsgebied
- Civiel recht » Ondernemingsrecht
- Procedure
- Eerste aanleg - meervoudigMeervoudige kamerDe zaak is behandeld door drie rechters samen, meestal omdat zij ingewikkeld of zwaar is.Meer uitleg
- Advocaat
- <emphasis role="bold">mr. J Stikkelbroeck</emphasis>, <emphasis role="bold">mr. J.J.H Siebelt, <emphasis role="bold">mr. K.H.A Troeijen
- ECLI
- ECLI:NL:GHAMS:2022:2239
Inhoud van deze uitspraak
Samenvatting
OK; Enquete; aanwijzing onderzoeker; 2:250 lid 1 BW
Uitspraak
beschikking
___________________________________________________________________
GERECHTSHOF AMSTERDAM
ONDERNEMINGSKAMER
zaaknummer: 200.300.254/01 OK
beschikking van de Ondernemingskamer van 26 juli 2022
inzake
de besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid
LOMAN VASTGOED B.V.,
gevestigd te Den Dungen,
VERZOEKSTER,
advocaat: mr. J. Stikkelbroeck, kantoorhoudende te Amsterdam,
t e g e n
1. de besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid
WAMBERG VASTGOED B.V.,
2. de besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid
WAMBERG HOLDING B.V.,
3. de besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid
WAMBERG FINANCE B.V.,
alle gevestigd te Drunen,
VERWEERSTERS,
advocaat: mr. J.J.H. Siebelt, kantoorhoudende te Best,
e n t e g e n
1 [A] ,
wonende te [....] ,
BELANGHEBBENDE,
advocaat: mr. K.H.A. Troeijen, kantoorhoudende te Heesch.
1 Het verloop van het geding
Voor het verloop van het geding verwijst de Ondernemingskamer naar haar beschikkingen van 22 en 25 maart 2022 in deze zaak.
Bij die beschikkingen heeft de Ondernemingskamer – voor zover thans van belang – een onderzoek bevolen naar het beleid en de gang van zaken van Wamberg Holding B.V., Wamberg Vastgoed B.V. en Wamberg Finance B.V. over de periode vanaf 1 januari 2016 en een nader aan te wijzen persoon benoemd om het onderzoek te verrichten. De Ondernemingskamer heeft de aanwijzing van een onderzoeker aangehouden om te bezien of door de te treffen onmiddellijke voorzieningen een oplossing voor het geschil zou kunnen worden bereikt. Daarnaast heeft zij bij die beschikkingen, bij wijze van onmiddellijke voorziening met onmiddellijke ingang en vooralsnog voor de duur van de procedure, [B] geschorst als bestuurder van Wamberg Holding B.V. en Wamberg Vastgoed B.V. en, voor zover nodig in afwijking van de statuten mr. O.B.J. Poorthuis benoemd tot bestuurder van Wamberg Holding B.V. en Wamberg Vastgoed B.V.
Bij e-mail van 22 juli 2022 heeft mr. Stikkelbroeck de Ondernemingskamer namens Loman Vastgoed B.V. verzocht een onderzoeker aan te wijzen.
2 De gronden van de beslissing
De Ondernemingskamer zal thans de hierna te vermelden persoon aanwijzen als onderzoeker, een en ander als bedoeld in de beschikking van 22 maart 2022.
3 De beslissing
De Ondernemingskamer:
wijst aan als onderzoeker als bedoeld in de beschikking van 22 maart 2022 in deze zaak:
mr. W.J.B. van Nielen te Utrecht;
verklaart deze beschikking uitvoerbaar bij voorraad.
Deze beschikking is gegeven door mr. A.J. Wolfs, voorzitter, mr. C.C. Meijer en mr. A.W.H. Vink, raadsheren, en W. Wind en drs. A.G. Thomassen RT REP, raden, in tegenwoordigheid van mr. S.C. Prins, griffier, en in het openbaar uitgesproken door mr. C.C. Meijer op 26 juli 2022.