Ondernemingsrecht

OK; Enquête; aanwijzen raadsheer-commissaris

Gerechtshof Amsterdam, 14 november 2022

Zaakgegevens

Op 14 november 2022 heeft het Gerechtshof Amsterdam in eerste aanleg uitspraak gedaan in een zaak over ondernemingsrecht.

Instantie
Gerechtshof Amsterdam
Zittingsplaats
Amsterdam
Datum uitspraak
14 november 2022
Datum publicatie
6 december 2022
Zaaknummer
200.272.984/01 OK
Procedure
Eerste aanleg - meervoudig
Advocaat
<emphasis role="bold">mr. G.C Endedijk</emphasis>, <emphasis role="bold">mr R de Bree</emphasis>
ECLI
ECLI:NL:GHAMS:2022:3420
E-mail
Inhoud van deze uitspraak

Samenvatting

OK; Enquête; aanwijzen raadsheer-commissaris

Uitspraak

[afbeelding niet beschikbaar]

beschikking

_________________________________________________________

GERECHTSHOF AMSTERDAM

ONDERNEMINGSKAMER

zaaknummer: 200.272.984/01 OK

beschikking van de Ondernemingskamer van 14 november 2022

inzake

1. de vennootschap naar het recht van Estland

ATTEXO OÜ,

gevestigd te Tallinn, Estland,

2. [A],

wonende te [....] ,

VERZOEKERS,

advocaat: mr. G.C. Endedijk, kantoorhoudende te Amsterdam,

t e g e n

de besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid

TAF ASSET 11 B.V.,

gevestigd te Amsterdam,

VERWEERSTER,

thans zonder advocaat, voorheen: mr. L.D. Bruining, kantoorhoudende te Amsterdam,

e n t e g e n

1. de vennootschap naar het recht van Cyprus

AVERLINE HOLDINGS LIMITED,

gevestigd te Larnaca, Cyprus,

BELANGHEBBENDE,

advocaten: mrs. A. Schennink en S.V. Stephenson, beiden kantoorhoudende te Amsterdam,

2 [B] ,

wonende te [....] ,

3. [C],

wonende te [....] ,

BELANGHEBBENDEN,

advocaten: mrs. S.C.M. van Thiel en C.L. Kruse, beiden kantoorhoudende te Amsterdam,

4 [D] ,

wonende te [....] ,

BELANGHEBBENDE,

niet verschenen,

5 [E] ,

wonende te [....] ,

BELANGHEBBENDE,

advocaat: mr. R de Bree, kantoorhoudende te Den Haag.

Partijen worden in deze beschikking ook als volgt aangeduid:

  • Attexo OÜ als Attexo;

  • [A] als [A] ;

  • TAF Asset 11 B.V. als TAF.

1 Het verloop van het geding

1.1

Voor het verloop van het geding verwijst de Ondernemingskamer naar haar beschikkingen in deze zaak van 14 en 17 september 2020, van 3 februari 2021, van 26 april 2022 en van 24 oktober 2022.

1.2

Bij de beschikkingen van 14 en 17 september 2020 en van 3 februari 2021 heeft de Ondernemingskamer een onderzoek bevolen naar het beleid en de gang van zaken van TAF over de periode vanaf 1 september 2014, mr. W.J.B. van Nielen (hierna: de onderzoeker) benoemd om het onderzoek te verrichten en het bedrag dat het onderzoek ten hoogste mag kosten vastgesteld op € 180.000, exclusief btw. Ook heeft de Ondernemingskamer bij die beschikkingen, bij wijze van onmiddellijke voorzieningen, mr. J.G. Princen (hierna: de OK-bestuurder) benoemd als bestuurder van TAF en mr. R. le Grand (hierna: de OK-beheerder) benoemd als beheerder van aandelen in TAF.

1.3

Bij de beschikking van 26 april 2022 heeft de Ondernemingskamer het verzoek van Attexo en [A] tot beëindiging van de enquêteprocedure afgewezen en het bedrag dat het onderzoek ten hoogste mag kosten verhoogd tot € 220.000, exclusief btw.

1.4

Bij de beschikking van 24 oktober 2022 heeft de Ondernemingskamer op verzoek van de onderzoeker een getuigenverhoor gelast op de voet van artikel 2:352a BW en mr. A.W.H. Vink benoemd tot raadsheer-commissaris in de zin van artikel 16 lid 5 Rv voor wie dit getuigenverhoor zal plaatsvinden.

2 De gronden van de beslissing

2.1

In afwijking van hetgeen in de beschikking van 24 oktober 2022 in deze zaak is bepaald, zal de Ondernemingskamer mr. M.A.M Vaessen benoemen tot raadsheer-commissaris in de zin van artikel 16 lid 5 Rv, voor wie het getuigenverhoor zoals gelast bij beschikking van 24 oktober 2022 zal plaatsvinden.

3 De beslissing

De Ondernemingskamer:

benoemt tot raadsheer-commissaris in de zin van artikel 16 lid 5 Rv voor wie het getuigenverhoor zoals gelast bij beschikking van 24 oktober 2022 zal plaatsvinden mr. M.A.M. Vaessen.

Deze beschikking is gegeven door mr. A.W.H. Vink, voorzitter, mr. C.C. Meijer en mr. M.A.M. Vaessen, raadsheren, en prof dr. mr. S. ten Have en prof. dr. A.J.C.C.M. Loonen, raden, in tegenwoordigheid van mr. B.J. Blok, griffier, en in het openbaar uitgesproken op 14 november 2022.