Gerechtshof Amsterdam, eerste aanleg - meervoudig ondernemingsrecht

ECLI:NL:GHAMS:2024:2292

Op 20 August 2024 heeft de Gerechtshof Amsterdam een eerste aanleg - meervoudig procedure behandeld op het gebied van ondernemingsrecht, wat onderdeel is van het civiel recht. Het zaaknummer is 200.299.127/01 OK, bekend onder identificatienummer ECLI:NL:GHAMS:2024:2292. De plaats van zitting was Amsterdam.

Soort procedure:
Rechtsgebied:
Zaaknummer(s):
200.299.127/01 OK
Datum uitspraak:
20 August 2024
Datum publicatie:
20 August 2024
Advocaat:
mr. R.R.H.J Ramakers;eerst mr. S.D Worotikan;mr. R.R.H.J Ramakers;voorheen mr. S.D Worotikan

Indicatie

OK; enquête; benoeming onderzoeker

Uitspraak

beschikking

___________________________________________________________________

GERECHTSHOF AMSTERDAM

ONDERNEMINGSKAMER

zaaknummer: 200.299.127/01 OK

beschikking van de Ondernemingskamer van 20 augustus 2024

inzake

de besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid

ISY B.V.,

gevestigd te Brunssum,

VERZOEKSTER,

advocaat: mr. R.R.H.J. Ramakers, kantoorhoudende te Maastricht,

t e g e n

de besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid

HIT ONLINE SHOPS B.V.,

gevestigd te Herten,

VERWEERSTER,

advocaat: eerst mr. S.D. Worotikan, kantoorhoudende te Roermond, thans mr. R.R.H.J. Ramakers, kantoorhoudende te Maastricht,

e n t e g e n

[moeder] ,

wonende te [plaats] ,

BELANGHEBBENDE,

advocaat: mr. R.R.H.J. Ramakers, kantoorhoudende te Maastricht,

e n t e g e n

1. de besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid

D.T.F.G. B.V.,

gevestigd te Herten,

2. [zoon 1],

wonende te [plaats] ,

BELANGHEBBENDEN,

advocaat: voorheen mr. S.D. Worotikan, thans geen advocaat.

1
Het verloop van het geding
1.1

Voor het verloop van het geding verwijst de Ondernemingskamer naar haar beschikkingen in deze zaak van 7 december 2023 en 12 december 2023.

1.2

Bij die beschikkingen heeft de Ondernemingskamer een onderzoek bevolen naar het beleid en de gang van zaken van HIT Online B.V. over de periode vanaf 29 november 2019, een nader aan te wijzen en aan partijen bekend te maken persoon benoemd teneinde het onderzoek te verrichten en de aanwijzing van de onderzoeker en de vaststelling van het onderzoeksbudget aangehouden. Voorts heeft de Ondernemingskamer bij die beschikking, bij wijze van onmiddellijke voorziening met onmiddellijke ingang en vooralsnog voor de duur van het geding:

voor zover nodig in afwijking van de statuten M.G.A. Diepman benoemd tot bestuurder van HIT Online B.V. met beslissende stem en bepaald dat deze bestuurder zelfstandig bevoegd is HIT Online B.V. te vertegenwoordigen en dat zonder deze bestuurder HIT Online B.V. niet vertegenwoordigd kan worden;

bepaald dat de aandelen in HIT Online B.V. – met uitzondering van één aandeel van ieder van de aandeelhouders – ten titel van beheer zijn overgedragen aan mr. J.G. Molenaar.

1.3

Bij e-mail van 14 augustus 2024 heeft de door de Ondernemingskamer benoemde bestuurder de Ondernemingskamer verzocht een onderzoeker aan te wijzen.

Beslissing

2
De gronden van de beslissing

De Ondernemingskamer zal thans de hierna te vermelden persoon aanwijzen als onderzoeker, een en ander als bedoeld in de beschikking van 7 december 2023.

3
De beslissing

De Ondernemingskamer:

wijst aan als onderzoeker als bedoeld in de beschikking van 7 december 2023 in deze zaak:

mr. O.B.J. Poorthuis te ’s-Hertogenbosch.

verklaart deze beschikking uitvoerbaar bij voorraad.

Deze beschikking is gegeven door mr. W.A.H. Melissen, voorzitter, mr. A.W.H. Vink en mr. M.P. Nieuwe Weme, raadsheren, en mr. drs. G. Boon RA en drs. G.A.J. Dubbeld, raden, in tegenwoordigheid van mr. D.I. Frans, griffier, en in het openbaar uitgesproken op 20 augustus 2024.