Strafrecht overig
Tussenarrest. Heropening van het onderzoek.
Gerechtshof Amsterdam, 2 februari 2015
ECLI:NL:GHAMS:2015:233 · Gerechtshof Amsterdam · 2 februari 2015
https://www.uitspraken.nl/uitspraak/gerechtshof-amsterdam/strafrecht/strafrecht-overig/hoger-beroep/ecli-nl-ghams-2015-233
Zaakgegevens
Op 2 februari 2015 heeft het Gerechtshof Amsterdam in hoger beroep uitspraak gedaan in een zaak over strafrecht.
- Instantie
- Gerechtshof AmsterdamGerechtshofDe rechter in hoger beroep in civiele zaken, strafzaken en belastingzaken. Nederland heeft vier gerechtshoven.Meer uitleg
- Zittingsplaats
- Amsterdam
- Datum uitspraak
- 2 februari 2015
- Datum publicatie
- 3 februari 2015
- Zaaknummer
- 23-003714-12
- Rechtsgebied
- Strafrecht » Strafrecht overig
- Procedure
- Hoger beroepHoger beroepEen hogere rechter behandelt de zaak opnieuw, zowel de feiten als het recht, omdat een partij het niet eens is met de eerste uitspraak.Meer uitleg
- ECLI
- ECLI:NL:GHAMS:2015:233
Inhoud van deze uitspraak
Samenvatting
Tussenarrest. Heropening van het onderzoek.
Uitspraak
Parketnummer: 23-003714-12
Datum uitspraak: 2 februari 2015
TEGENSPRAAK
Tussenarrest van het gerechtshof Amsterdam gewezen op het hoger beroep, ingesteld tegen het vonnis van de rechtbank Amsterdam van 15 augustus 2012 in de strafzaak onder parketnummer 13/708012-12 tegen:
[verdachte],
geboren te [geboorteplaats] op [geboortedatum] 1960,
thans gedetineerd in [p.i.].
Onderzoek van de zaak
Dit arrest is gewezen naar aanleiding van het onderzoek ter terechtzitting in hoger beroep van
25 november 2013, 3 december 2013, 4 februari 2014, 25 april 2014, 27 oktober 2014, 24 november 2014, 9 januari 2015 en 19 januari 2015 en, overeenkomstig het bepaalde bij artikel 422, tweede lid, van het Wetboek van Strafvordering, het onderzoek op de terechtzitting in eerste aanleg.
Het hof heeft kennisgenomen van de vordering van de advocaat-generaal en van hetgeen door de verdachte en de raadsman naar voren is gebracht.
Op de terechtzitting in hoger beroep van 19 januari 2015 is het onderzoek in deze strafzaak gesloten.
Na de sluiting van het onderzoek is het hof onder de beraadslaging tot het oordeel gekomen dat het onderzoek ter terechtzitting niet volledig is geweest.
Uit het politieverhoor van [getuige] (pagina’s 130-131 uit Map Verklaringen Verdachten) volgt dat de politie beschikt over schriftelijke uitwerkingen van gesprekken tussen [persoon 1] (het hof begrijpt: [persoon 1]), [persoon 2] (het hof begrijpt: [persoon 2]) en [persoon 3] (het hof begrijpt: [persoon 3]). Het hof beschikt niet over deze schriftelijke uitwerkingen.
Het hof is van oordeel dat alle (schriftelijke) uitwerkingen van de opnames van de gesprekken tussen [persoon 1] en de redactie van het programma van Peter R. de Vries integraal aan het dossier dienen te worden toegevoegd. Het hof geeft de advocaat-generaal de opdracht om uiterlijk binnen vier weken na heden bovengenoemde uitwerkingen integraal aan het dossier toe te voegen en in kopie aan het hof en de verdediging te verstrekken.
Voorts acht het hof noodzakelijk dat de verbalisanten T-035, T-110 en T-129 als getuigen ter terechtzitting worden gehoord.
Het hof zal daartoe het onderzoek heropenen, schorsen en de hervatting van het onderzoek ter terechtzitting op een nader te bepalen datum en tijdstip gelasten.
Beslissing
Het hof:
-
heropent het gesloten onderzoek, schorst dit in het belang ervan en beveelt de hervatting van het onderzoek op een nader te bepalen terechtzitting, doch voor maximaal drie maanden, om de klemmende reden dat het zittingsrooster van het hof een verdere behandeling van de zaak binnen één maand niet toelaat,
-
geeft de advocaat-generaal de opdracht om uiterlijk binnen vier weken na heden alle (schriftelijke) uitwerkingen van de opnames van de gesprekken tussen [persoon 1] en redactie van het programma van Peter R. de Vries integraal aan het dossier toe te voegen en in kopie aan het hof en de verdediging te verstrekken;
-
beveelt de oproeping van de verdachte en zijn raadsman alsmede de getuigen T-035, T-110 en T-129 tegen de nog nader te bepalen zittingsdatum en het nader te bepalen tijdstip.
Stelt de stukken met het oog op het vorenstaande in handen van de advocaat-generaal.
Dit tussenarrest is gewezen door de meervoudige strafkamer van het gerechtshof Amsterdam, waarin zitting hadden mr. J.W.H.G. Loyson, mr. P. Greve en mr. H.M.J. Quaedvlieg, in tegenwoordigheid van
mr. A.J.E. Schouten, griffier, en is uitgesproken op de openbare terechtzitting van dit gerechtshof van
2 februari 2015.
Mr. A.J.E. Schouten is buiten staat dit tussenarrest mede te ondertekenen.