Strafrecht overig

De politierechter heeft de verdachte voor het opzettelijk en wederrechtelijk enig goed dat geheel of ten dele…

Zaakgegevens

Op 3 juni 2024 heeft het Gerechtshof Amsterdam in hoger beroep uitspraak gedaan in een zaak over strafrecht.

Instantie
Gerechtshof Amsterdam
Zittingsplaats
Amsterdam
Datum uitspraak
3 juni 2024
Datum publicatie
18 juni 2024
Zaaknummer
23-002202-23
Procedure
Hoger beroep
ECLI
ECLI:NL:GHAMS:2024:1699
E-mailBekijk op rechtspraak.nl

Samenvatting

De politierechter heeft de verdachte voor het opzettelijk en wederrechtelijk enig goed dat geheel of ten dele aan een ander toebehoort vernielen, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 1 week met aftrek overeenkomstig artikel 27 Wetboek van Strafrecht. Het hof veroordeelt de verdachte voor het opzettelijk en wederrechtelijk enig goed dat geheel of ten dele aan een ander toebehoort vernielen, tot een gevangenisstraf van 1 dag met aftrek overeenkomstig artikel 27 Wetboek van Strafrecht.

Uitspraak

Inhoudsopgave

afdeling strafrecht

parketnummer(s) eerste aanleg : 13-203512-19 en 13-023325-18 (TUL)

parketnummer hoger beroep : 23-002202-23

TEGENSPRAAK

Arrest van het gerechtshof Amsterdam, enkelvoudige strafkamer, van

3 juni 2024 gewezen op het hoger beroep, ingesteld tegen het vonnis van de politierechter in de rechtbank Amsterdam van 18 juni 2020 in de zaak tegen de verdachte:

naam: [verdachte]

voornamen: [verdachte]

geboren: op [geboortedag] 1991 te [geboorteplaats]

adres: [adres].

Kwalificatie van het bewezenverklaarde

Het subsidiair bewezenverklaarde levert op:

opzettelijk en wederrechtelijk enig goed dat geheel of ten dele aan een ander toebehoort, vernielen.

gepleegd
subsidiair:
op 22 april 2019 te Amsterdam.

Toepasselijke wettelijke voorschriften

de artikelen 33, 33a, 63 en 350 van het Wetboek van Strafrecht.

BESLISSING

Het hof:

Vernietigt het vonnis waarvan beroep en doet opnieuw recht:

Verklaart niet bewezen dat de verdachte het primair tenlastegelegde heeft begaan en spreekt de verdachte daarvan vrij.

Veroordeelt de verdachte tot een gevangenisstraf voor de duur van 1 (één) dag.

Beveelt dat de tijd die door de verdachte vóór de tenuitvoerlegging van deze uitspraak in enige in artikel 27, eerste lid, van het Wetboek van Strafrecht bedoelde vorm van voorarrest is doorgebracht, bij de uitvoering van de opgelegde gevangenisstraf in mindering zal worden gebracht, voor zover die tijd niet reeds op een andere straf in mindering is gebracht.

Verklaart verbeurd het in beslag genomen, nog niet teruggegeven voorwerp, te weten:

1 STK Schroevendraaier (PL1300-2019083223-5740595).

Verklaart het openbaar ministerie niet-ontvankelijk in de vordering tenuitvoerlegging, met parketnummer 13-023325-18.

Gewezen door mr. M.J.A. Duker, in bijzijn van B. Akinrolabu, griffier.

mr. M.J.A. Duker

De verdachte en de advocaat-generaal hebben ter terechtzitting afstand gedaan van het recht beroep in cassatie in te stellen.