Strafrecht overig

Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden · Hoger beroep · Strafrecht overig

Zaakgegevens

Op 19 mei 2015 heeft het Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden in hoger beroep uitspraak gedaan in een zaak over strafrecht.

Instantie
Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden
Datum uitspraak
19 mei 2015
Datum publicatie
2 mei 2017
Zaaknummer
21-005047-14
Procedure
Hoger beroep
ECLI
ECLI:NL:GHARL:2015:10185
E-mailBekijk op rechtspraak.nl

Procesgang

  1. Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden · 19 mei 2015deze uitspraak

    ECLI:NL:GHARL:2015:10185

  2. Hoge Raad · 13 december 2016

    ECLI:NL:HR:2016:3386

    Niet ontvankelijk

Uitspraak

Inhoudsopgave

Proces-verbaal van de in het openbaar gehouden terechtzitting van dit gerechtshof, enkelvoudige strafkamer, op 19 mei 2015.

Tegenwoordig:

mr. W.P.M. ter Berg, voorzitter,

mw. A. Boersma, griffier.

Het openbaar ministerie wordt vertegenwoordigd door mr. J. Hoekman, advocaat-generaal.

Het hof doet de zaak tegen de na te noemen verdachte uitroepen.

De verdachte genaamd:

[verdachte],

geboren te [geboorteplaats] op [geboortedatum] 1966,

zonder vaste woon- of verblijfplaats hier te lande,

is niet verschenen.

Op vordering van de advocaat-generaal verleent het hof verstek tegen de niet verschenen verdachte en beveelt dat met de behandeling van de zaak zal worden voortgegaan.

De advocaat-generaal draagt de zaak voor.

Daartoe uitgenodigd voert de advocaat-generaal het woord en leest zijn vordering voor, strekkende tot de niet-ontvankelijkheid van verdachte op grond van het in artikel 416, tweede lid, van het Wetboek van Strafvordering bepaalde.

De voorzitter deelt mede:

Het hof ziet in deze zaak aanleiding toepassing te geven aan het bepaalde in artikel 416, tweede lid, van het Wetboek van Strafvordering, nu de verdachte geen schriftelijke of mondelinge bezwaren heeft opgegeven tegen het vonnis dat in deze zaak voorligt en er daarnaast geen redenen aanwezig zijn die een inhoudelijke behandeling van de zaak noodzakelijk maken.

Hierop verklaart de voorzitter het onderzoek gesloten en doet direct uitspraak.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

A A N T E K E N I N G M O N D E L I N G A R R E S T

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Beslissing:

Verklaart de verdachte niet-ontvankelijk in het hoger beroep.

---------- ------------------------------------------------------------------------------------------------

Waarvan is opgemaakt dit proces-verbaal, dat door de voorzitter en de griffier is vastgesteld en ondertekend.