Strafrecht overig

Poging tot doodslag door onder invloed van alcohol en cocaïne in 2023 in Amsterdam op straat een kennis met…

Zaakgegevens

Op 22 september 2026 heeft de Hoge Raad in cassatie uitspraak gedaan in een zaak over strafrecht.

Instantie
Hoge Raad
Datum uitspraak
22 september 2026
Datum publicatie
13 september 2026
Zaaknummer
25/00283
Procedure
Cassatie
ECLI
ECLI:NL:HR:2026:1471
E-mailBekijk op rechtspraak.nl

Samenvatting

Poging tot doodslag door onder invloed van alcohol en cocaïne in 2023 in Amsterdam op straat een kennis met vuurwapen in zijn heup te schieten, art. 287 Sr. TBS met dwangverpleging opgelegd.

HR: art. 80a RO, zonder schriftelijk standpunt AG.

Uitspraak

Inhoudsopgave

HOGE RAAD DER NEDERLANDEN

STRAFKAMER

Nummer 25/00283

Datum 22 september 2026

ARREST

op het beroep in cassatie tegen een arrest van het gerechtshof Amsterdam van 21 januari 2025, nummer 23-001080-24, in de strafzaak

tegen

[verdachte],

geboren in [geboorteplaats] op [geboortedatum] 2000,

hierna: de verdachte.

1 Procesverloop in cassatie

Het beroep is ingesteld door de verdachte. Namens deze heeft de advocaat M. Kuipers een schriftuur ingediend.

2 Beoordeling van de ontvankelijkheid van het beroep

De Hoge Raad heeft de klachten over de uitspraak van het hof beoordeeld. De procureur-generaal bij de Hoge Raad heeft de gelegenheid gekregen een advies uit te brengen. De Hoge Raad is tot het oordeel gekomen dat het cassatieberoep duidelijk niet kan slagen. Hij zal daarom gebruikmaken van de mogelijkheid om het beroep zonder verdere motivering niet-ontvankelijk te verklaren (zie artikel 80a van de Wet op de rechterlijke organisatie).

3 Beslissing

De Hoge Raad verklaart het beroep niet-ontvankelijk.

Dit arrest is gewezen door de raadsheer M. Kuijer als voorzitter, en de raadsheren T. Kooijmans en F. Posthumus, in bijzijn van de waarnemend griffier B.C. Broekhuizen-Meuter, en uitgesproken ter openbare terechtzitting van 22 september 2026.