Civiel recht overig

Voogdij. Interlandelijke adoptie. Conflictenrecht. In buitenland verrichte erkenning; openbare orde-exceptie…

Parket bij de Hoge Raad, 2 november 2012

Zaakgegevens

Op 2 november 2012 heeft het Parket bij de Hoge Raad een conclusie genomen in een zaak over civiel recht.

Instantie
Parket bij de Hoge Raad
Datum uitspraak
2 november 2012
Datum publicatie
5 april 2013
Zaaknummer
11/03153
ECLI
ECLI:NL:PHR:2012:BX6962
E-mail

Samenvatting

Voogdij. Interlandelijke adoptie. Conflictenrecht. In buitenland verrichte erkenning; openbare orde-exceptie art. 9 en 10 Wet conflictenrecht afstamming (art. 10:100, 101 BW). In buitenland uitgesproken adoptie; geldigheid; Haags Adoptieverdrag 1993.

Procesgang

  1. Hoge Raad · 2 november 2012

    ECLI:NL:HR:2012:BX6962
  2. Conclusie A-G · 2 november 2012deze uitspraak

    ECLI:NL:PHR:2012:BX6962

Conclusie

Zaaknr. 11/03153

Mr. Huydecoper

Zitting van 7 september 2012

Aanvullende conclusie inzake

1. [De man]

2. [De vrouw]

verzoekers tot cassatie

tegen

1. de Raad voor de Kinderbescherming, regio Rotterdam-Rijnmond, locatie Rotterdam

2. de Stichting Bureau Jeugdzorg Zuid-Holland

verweerders in cassatie

1. In deze zaak is door mij geconcludeerd op 2 maart 2012. In de vervolgens gegeven beschikking van 1 juni 2012, NJ 2012, 342, rechtspraak.nl LJN BV8216, heeft de Hoge Raad oproeping bevolen van de moeder van de minderjarige [de minderjarige], als belanghebbende.

Deze oproeping heeft inmiddels plaatsgehad. De moeder van de minderjarige heeft geen gebruik gemaakt van de gelegenheid om haar mening over het cassatieberoep kenbaar te maken.

2. In de op 2 maart jl. genomen conclusie heb ik uiteengezet dat de aangevoerde cassatiemiddelen volgens mij ongegrond waren. Er zijn sedert die conclusie geen argumenten of gegevens anderszins aan de orde gesteld die mij aanleiding geven om anders te concluderen, dan in die conclusie werd verdedigd; met dien verstande dat die conclusie uitmondde in het advies, de moeder van [de minderjarige] alsnog op te roepen. Nu dat inmiddels gebeurd is, moet de conclusie thans luiden, zoals hieronder weergegeven.

Conclusie

Ik concludeer tot verwerping.

De Procureur-Generaal bij de

Hoge Raad der Nederlanden