Strafrecht overig
Korte conclusie AG. HR: 81 RO.
ECLI:NL:PHR:2009:BH3669 · Parket bij de Hoge Raad · 14 april 2009
https://www.uitspraken.nl/uitspraak/parket-bij-de-hoge-raad/strafrecht/strafrecht-overig/ecli-nl-phr-2009-bh3669
Zaakgegevens
Op 14 april 2009 heeft het Parket bij de Hoge Raad een conclusie genomen in een zaak over strafrecht.
- Instantie
- Parket bij de Hoge RaadParket bij de Hoge RaadHet onafhankelijke parket van de procureur-generaal en de advocaten-generaal, die de Hoge Raad adviseren in conclusies.Meer uitleg
- Datum uitspraak
- 14 april 2009
- Datum publicatie
- 5 april 2013
- Zaaknummer
- 07/10167 E
- Rechtsgebied
- Strafrecht Strafrecht overig
- ECLI
- ECLI:NL:PHR:2009:BH3669
Samenvatting
Korte conclusie AG. HR: 81 RO.
Procesgang
Hoge Raad · 14 april 2009
ECLI:NL:HR:2009:BH3669Conclusie A-GConclusie A-GEen onafhankelijk advies aan de Hoge Raad over hoe de zaak beslist moet worden. De Hoge Raad hoeft dat advies niet te volgen.Meer uitleg · 14 april 2009deze uitspraak
ECLI:NL:PHR:2009:BH3669
Conclusie
Nr. 07/10167
Mr. Knigge
Zitting: 17 februari 2009 (bij vervroeging)
Conclusie inzake:
[Verdachte]
1. Verdachte is door het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch wegens "Poging tot diefstal door twee of meer verenigde personen, waarbij de schuldige zich de toegang tot de plaats van het misdrijf heeft verschaft en het weg te nemen goed onder zijn bereik heeft gebracht door middel van braak" veroordeeld tot een geldboete van €900,- subsidiair 18 dagen hechtenis.
2. Namens de verdachte heeft mr. A.M.J.C. Janssen, advocaat te Helmond, één middel van cassatie voorgesteld.
3. Het middel klaagt dat het Hof zonder duidelijke nadere motivering voor het bewijs gebruik heeft gemaakt van de verklaring van getuige [getuige 1], waarvan de betrouwbaarheid gemotiveerd is betwist.
4. Het middel faalt. Dit behoeft geen nadere motivering nu noch het belang van de rechtseenheid of de rechtsontwikkeling, noch enig ander belang meebrengt dat wordt uiteengezet waarom het middel niet tot cassatie kan leiden.
5. Gronden waarop de Hoge Raad gebruik zou moeten maken van zijn bevoegdheid de bestreden uitspraak ambtshalve te vernietigen, heb ik niet aangetroffen.
6. Deze conclusie strekt tot verwerping van het beroep.
De Procureur-Generaal
bij de Hoge Raad der Nederlanden
AG