Strafrecht overig
Geen middelen van cassatie ingediend, verdachte n-o. Samenhang met 16/05927.
ECLI:NL:PHR:2018:276 · Parket bij de Hoge Raad · 13 februari 2018
https://www.uitspraken.nl/uitspraak/parket-bij-de-hoge-raad/strafrecht/strafrecht-overig/ecli-nl-phr-2018-276
Zaakgegevens
Op 13 februari 2018 heeft het Parket bij de Hoge Raad een conclusie genomen in een zaak over strafrecht.
- Instantie
- Parket bij de Hoge RaadParket bij de Hoge RaadHet onafhankelijke parket van de procureur-generaal en de advocaten-generaal, die de Hoge Raad adviseren in conclusies.Meer uitleg
- Datum uitspraak
- 13 februari 2018
- Datum publicatie
- 3 april 2018
- Zaaknummer
- 16/05834
- Rechtsgebied
- Strafrecht Strafrecht overig
- ECLI
- ECLI:NL:PHR:2018:276
Samenvatting
Geen middelen van cassatie ingediend, verdachte n-o. Samenhang met 16/05927.
Procesgang
Conclusie A-GConclusie A-GEen onafhankelijk advies aan de Hoge Raad over hoe de zaak beslist moet worden. De Hoge Raad hoeft dat advies niet te volgen.Meer uitleg · 13 februari 2018deze uitspraak
ECLI:NL:PHR:2018:276
Hoge Raad · 3 april 2018
ECLI:NL:HR:2018:495
Conclusie
|
Nr. 16/05834 Zitting: 13 februari 2018 |
Mr. E.J. Hofstee Conclusie inzake: [verdachte] |
-
Het cassatieberoep keert zich tegen een uitspraak van het Gerechtshof Den Haag van 8 juni 2016.
-
Er bestaat samenhang met de zaak 16/05927. Ook in die zaak zal ik vandaag concluderen.
-
Namens de verdachte is tijdig beroep in cassatie ingesteld. Hoewel de aanzegging als bedoeld in art. 435, eerste lid, Sv geldig is betekend, zijn namens hem geen middelen van cassatie voorgesteld.
-
Ingevolge art. 437, tweede lid, Sv, dient op straffe van niet-ontvankelijkheid binnen twee maanden na de betekening van de aanzegging als bedoeld in art. 435, eerste lid, Sv door een raadsman een schriftuur houdende middelen van cassatie te zijn ingediend. Nu bij de Hoge Raad niet tijdig een schriftuur is ingediend, dient de verdachte niet-ontvankelijk in zijn cassatieberoep te worden verklaard.
-
Deze conclusie strekt ertoe dat de verdachte niet-ontvankelijk wordt verklaard in het cassatieberoep.
De Procureur-Generaal
bij de Hoge Raad der Nederlanden
AG