Vreemdelingenrecht

Rechtbank 's-Gravenhage · Voorlopige voorziening+bodemzaak · Vreemdelingenrecht

Rechtbank 's-Gravenhage, 6 juli 2000

Zaakgegevens

Op 6 juli 2000 heeft de Rechtbank 's-Gravenhage in een voorlopige voorziening en de bodemzaak uitspraak gedaan in een zaak over vreemdelingenrecht.

Instantie
Rechtbank 's-Gravenhage
Datum uitspraak
6 juli 2000
Datum publicatie
4 april 2013
Zaaknummer
AWB 99/8786
Procedure
Voorlopige voorziening+bodemzaak
ECLI
ECLI:NL:RBSGR:2000:AA7099

Samenvatting

Voor deze uitspraak is nog geen samenvatting beschikbaar.

Uitspraak

Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage

zittinghoudende te 's-Hertogenbosch

Sector Bestuursrecht

--------------------------------

Uitspraak

--------------------------------

AWB 99/8786 VV

Uitspraak van de president op het verzoek als bedoeld in artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) juncto artikel 33a van de Vreemdelingenwet (Vw) in het geschil tussen:

A, verblijvende te Marokko, verzoekster,

gemachtigde mr. H.G.J. Jacobs, advocaat te Eindhoven

en

de Minister van Buitenlandse Zaken te 's-Gravenhage, verweerder, gemachtigde mr. N.J. van Dishoeck, ambtenaar ten departemente

I. PROCESVERLOOP

Verzoekster bezit de Marokkaanse nationaliteit en is vreemdeling in de zin van de Vw.

Op 27 november 1998 heeft verzoekster een aanvraag ingediend om verlening van een machtiging tot voorlopig verblijf (mvv) met als doel:

"verblijf bij partner B (hierna te noemen: referent) en het verrichten van arbeid al dan niet in loondienst".

Bij besluit van 22 januari 1999 heeft verweerder verzoeksters aanvraag niet ingewilligd. Het besluit is bij schrijven van dezelfde dag aan verzoekster toegezonden.

Op 12 februari 1999 is namens verzoekster tegen voornoemd besluit bezwaar gemaakt bij verweerder. Bij schrijven van 10 maart 1999 en 31 augustus 1999 zijn namens verzoekster de gronden van het bezwaarschrift nader aangevuld.

Bij verzoekschrift van 18 oktober 1999 is de president van deze rechtbank verzocht een onverwijlde voorziening te treffen inhoudende - kort gezegd - dat verzoekster wordt behandeld als ware zij in het bezit van een mvv. Bij

schrijven van 2 november 1999 en 22 mei 2000 zijn namens verzoekster de gronden van het verzoekschrift nader aangevuld.

Bij schrijven van 9 mei 2000 heeft verweerder aan verzoekster medegedeeld dat de behandeling van het bezwaarschrift tegen de beslissing op een aanvraag van een mvv in de onderhavige zaak is

vertraagd. De behandeling van een bezwaarschrift tegen de beslissing op een aanvraag om een mvv vindt binnen de regio Zuid-Oost in de meeste gevallen plaats binnen 24 maanden.

Bij schrijven van 14 juni 2000 is namens verzoekster aan verweerder medegedeeld dat zij niet instemt met een verlenging van de behandelingstijd.

Verweerder heeft naar aanleiding van het voornoemde verzoek de op de zaak betrekking hebbende stukken en een verweerschrift toegezonden.

Het verzoek om een voorlopige voorziening is behandeld ter zitting van 20 juni 2000, waar referent in persoon is verschenen, bijgestaan door mr. H. Hooyer, advocaat te Eindhoven.

Verweerder heeft zich ter zitting laten vertegenwoordigen door zijn gemachtigde.

II. OVERWEGINGEN

Ingevolge artikel 8:81 van de Awb kan, indien tegen een besluit bij de rechtbank beroep is ingesteld dan wel, voorafgaand aan een mogelijk beroep bij de rechtbank, bezwaar is gemaakt of administratief beroep is ingesteld, de

president van de rechtbank die bevoegd is of kan worden in de hoofdzaak, op verzoek een voorlopige voorziening treffen indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist.

Namens verzoekster is in het kader van deze voorlopige voorziening gevraagd haar te behandelen als ware zij in het bezit van een mvv.

Namens verzoekster is hiertoe aangevoerd dat zij in aanmerking wil komen voor toelating bij haar partner met wie zij is verloofd en met wie zij na haar komst in Nederland zo snel mogelijk in het huwelijk wil treden.

Het is voor verzoekster en referent niet mogelijk om in Marokko te huwen in verband met de omstandigheid dat zij verschillende geloven aanhangen.

Referent is katholiek en verzoekster is moslim. Volgens verzoekster wordt aan alle gestelde vereisten om voor toelating in aanmerking te komen voldaan. Zowel bij verzoekster als bij referent hebben de spanningen tengevolge van de

lange onzekerheid waarin zij verkeren voor psychische en lichamelijke problemen gezorgd.

Verweerder stelt zich op het standpunt dat verzoekster geen spoedeisend belang heeft bij het verkrijgen van een zo verstrekkende voorlopige voorziening als door verzoekster gevraagd. Uit hetgeen door verzoekster naar voren is

gebracht kan niet worden afgeleid dat verzoekster de beslissing op haar bezwaarschrift niet in Marokko kan afwachten. Niet is gebleken dat de onverwijlde overkomst van verzoekster absoluut noodzakelijk is. Evenmin heeft het verzoek

tot het treffen van een voorlopige voorziening kans van slagen op grond van het feit dat er redelijkerwijs niet aan kan worden getwijfeld dat het bezwaarschrift kans van slagen heeft. Eerst zal er nader onderzoek gepleegd dienen te

worden naar de relatie van referent en verzoekster.

Ter zitting heeft de gemachtigde van verweerder desgevraagd medegedeeld dat referent binnen twee maanden zal worden gehoord.

De president overweegt als volgt.

Allereerst overweegt de president ten aanzien van de spoedeisendheid van het belang dat niet gezegd kan worden dat het onderhavige verzoek een spoedeisend karakter ontbeert. Hiertoe acht de president van belang de aard van de

aanvraag en de omstandigheid dat reeds op 27 november 1998 om afgifte van een mvv is gevraagd.

Tot het treffen van een vergaande maatregel, ertoe leidende dat feitelijk aan de aanvraag wordt tegemoet gekomen, hangende de bezwaarfase, zal in beginsel slechts aanleiding bestaan indien op grond van beschikbare gegevens moet

worden geoordeeld dat zonder die voorziening het uit het bestreden besluit voortkomend nadeel buitengewoon onevenredig is in verhouding tot het met dat besluit te dienen belang.

Tot een zodanig oordeel is de president in het onderhavige geval niet gekomen. Daartoe wordt overwogen dat de gemachtigde van verweerder ter zitting heeft aangegeven dat referent binnen twee maanden zal worden gehoord ten overstaan

van een ambtelijke commissie. De president neemt

op grond daarvan aan dat verweerder voortvarend het onderzoek ter hand neemt, een onderzoek dat naar het oordeel van de president niet van belang ontbloot is, en dat een beslissing op bezwaar dientengevolge niet lang op zich zal

laten wachten. Het verzoek om een voorlopige voorziening zal reeds hierom worden afgewezen. Een en ander laat overigens onverlet dat verweerder gehouden is en blijft, ook na de brief van verweerder, om zo snel mogelijk een

beslissing op het ingediende bezwaar te nemen.

Van omstandigheden op grond waarvan één van de partijen zou moeten worden veroordeeld in de door de andere partij gemaakte proceskosten is niet gebleken.

Mitsdien wordt beslist als volgt.

III. BESLISSING

De president:

wijst het verzoek tot het treffen van een voorlopig voorziening als bedoeld in artikel 8:81 van de Awb af.

Aldus gewezen door mr. A. Stehouwer, als fungerend president, in tegenwoordigheid van mr. B. van den Akker, als griffier, en uitgesproken in het openbaar op 6 juli 2000.

Afschriften verzonden: 14 juli 2000

TH