Alle nieuws

Rechtbank Rotterdam · 5 maart 2014

Uitspraak in zaak vermoorde oom bruidegom

De 42-jarige man die ervan werd verdacht in 2002 na een uit de hand gelopen ruzie, volgend op een bruiloftsfeest, een oom van de bruidegom door een pistoolschot om het leven te hebben gebracht, is hier vandaag door de Rotterdamse rechtbank van vrijgesproken.

De rechtbank constateert dat voldoende aannemelijk is geworden dat de man bij de confrontatie die uiteindelijk tot de dood van het slachtoffer heeft geleid aanwezig was, maar dat niet valt vast te stellen dat verdachte ook degene was die het schot loste of in zodanige mate met de daadwerkelijke schutter heeft samengewerkt dat dit schot (ook) hem kan worden aangerekend.

Wel is de verdachte vanwege zijn gebleken aanwezigheid bij de schietpartij veroordeeld voor de openlijke geweldpleging tegen  het slachtoffer. Nu het schot hem niet kan worden toegerekend, kan de dood van het slachtoffer dit evenmin. De rechtbank legde verdachte een gevangenisstraf op van zes maanden, met aftrek van voorarrest.

De zaak betrof een zogeheten ‘coldcase-zaak’. Naar aanleiding van een DNA-match is in 2009 het eerder doodgelopen onderzoek door de politie heropend. Via verklaringen, ook van degene aan wie het bedoelde DNA toebehoorde, leidde het spoor uiteindelijk naar de verdachte.

Verdachte woont inmiddels in India en was zelf ter zitting niet aanwezig. Hij liet zich vertegenwoordigen door zijn advocaten.

Bron: rechtspraak.nl (de oorspronkelijke pagina is niet meer online)