Rechtbank Den Haag · 3 juni 2014
Twee jaar celstraf voor poging zware mishandeling met dodelijke afloop
De rechtbank Den Haag heeft twee mannen veroordeeld voor een poging tot zware mishandeling van een man in de nacht van 17 op 18 augustus 2013. Die man viel als gevolg daarvan door een ruit drie verdiepingen naar beneden en overleefde deze val niet. De veroordeelde mannen krijgen respectievelijk vierentwintig en twintig maanden celstraf.
De rechtbank spreekt de mannen vrij van doodslag. Ze hebben hem weliswaar geslagen en geschopt, maar dat betekent nog niet dat ze hem wilde doden. De rechtbank oordeelt verder dat de mannen niet hadden kunnen weten dat de ruit kapot zou gaan en het slachtoffer naar beneden zou vallen. Waarschijnlijk leefde de man nog voordat hij viel. Door de val en het hierdoor ontstane letsel is niet vast te stellen of hij voorafgaand zwaar mishandeld is. Om die reden spreekt de rechtbank hen daarvan ook vrij.
TrappenhuisIn de nacht van 17 op 18 augustus 2013 waren het slachtoffer met de twee mannen aanwezig op de vierde verdieping van een Haagse seniorenflat. De twee mannen hebben het slachtoffer met kracht geslagen en een van hen heeft het slachtoffer geschopt. Het slachtoffer is op enig moment ten gevolge van het slaan of schoppen ten val gekomen in het trappenhuis van de vierde verdieping van de seniorenflat.
Val door raamDe twee mannen hebben het slachtoffer nog een aantal maal hard geschopt terwijl hij op de grond lag, zowel op zijn lichaam als op zijn hoofd. Door de laatste trap van verdachte op het hoofd van het slachtoffer is het slachtoffer tegen het raam in het trappenhuis terecht gekomen, en is het raam gebarsten. Het slachtoffer is vervolgens door het raam drie verdiepingen naar beneden gevallen, waar hij op het dakterras op de eerste etage terecht gekomen is. Het slachtoffer is overleden door de verwondingen die hij heeft opgelopen bij zijn val.
Uitspraken in dit bericht
Bron: rechtspraak.nl (de oorspronkelijke pagina is niet meer online)