Rechtbank Zeeland-West-Brabant · 9 oktober 2013
Directeur V. door Laurentius terecht ontslagen
Woningbouwvereniging Laurentius had goede gronden om haar algemeen directeur V. in januari van dit jaar op staande voet te ontslaan. Dit heeft de kantonrechter bepaald in een door V. tegen Laurentius aangespannen procedure. Laurentius hoeft V. ook geen loon meer te betalen over de periode van zijn schorsing vanaf juni 2012 tot aan het ontslag.
Tegen V. loopt een strafrechtelijk onderzoek op verdenking van vastgoedfraude. In verband daarmee is hij in mei 2012 door de woningbouwvereniging geschorst, en vervolgens op 31 januari 2013 op staande voet ontslagen. Dit ontslag baseerde Laurentius onder meer op informatie die zij had ontvangen uit het strafrechtelijk onderzoek tegen V. Volgens de kantonrechter ging het hier om nieuwe feiten die een ernstig vermoeden van fraude opleveren. Laurentius heeft V. deze informatie voorgelegd. V. heeft daarop slechts in algemeenheden en met ongeloofwaardige verweren gereageerd, terwijl van hem als bestuurder meer had mogen worden verwacht.
ABC-transacties en grote contante bedragenUit het strafrechtelijk onderzoek komt onder meer naar voren dat bij V. grote hoeveelheden contant geld zijn aangetroffen, waaronder een koffer met 700.000 euro in de woning van een familielid, met daarbij documenten die betrekking hebben op Laurentius. V. heeft verklaard dat dit geld van hem is en Laurentius daar niets mee te maken heeft.
Daarnaast zijn onder leiding van V. door de woningbouwvereniging verschillende zogenoemde ABC-transacties gesloten met steeds dezelfde B.V., waarbij onroerend goed zonder duidelijke reden in korte tijd twee keer verkocht werd met een flinke waardestijging. Volgens V. is er bij deze transacties niets gebeurd dat verboden is.
Eén van de directeuren van de betrokken B.V. heeft in het strafrechtelijk onderzoek verklaard dat hij steeds bij het aangaan van projecten met Laurentius aan V. contante bedragen heeft overhandigd.
Vermeulen was sinds 2001 statutair directeur en bestuurder bij Laurentius. In 2012 is de woningbouwvereniging in verband met haar slechte financiële situatie onder verscherpt toezicht gesteld. Vermeulen is op 21 mei van dat jaar aangehouden op verdenking van vastgoedfraude. Laurentius heeft hem daarop geschorst, en vanaf juni geen salaris meer betaald. Per 23 juni is Vermeulen weer vrijgelaten. In augustus 2012 en vervolgens in januari 2013 heeft de kantonrechter bepaald dat Laurentius V. voorlopig geen loon hoefde door te betalen.
Zie eerdere uitspraken:
16-1-2013, Breda, Nog steeds geen loondoorbetaling geschorste directeur Laurentius.
10-8-2012, Breda, Geen loondoorbetaling geschorste directeur Laurentius.
Uitspraken in dit bericht
Bron: rechtspraak.nl (de oorspronkelijke pagina is niet meer online)