Rechtbank Gelderland · 19 februari 2014
Celstraf en lange proeftijd voor mishandeling van vriendin
De rechtbank Gelderland heeft vandaag een 52-jarige man uit Huissen veroordeeld tot een gevangenisstraf van 300 dagen waarvan 178 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar.
De man heeft zich schuldig gemaakt aan poging tot zware mishandeling en vernieling. Hij heeft de bewuste avond zijn vriendin enorm mishandeld door haar aan haar haren over straat te sleuren en haar (onder meer tegen het hoofd) te schoppen en te slaan. Van een persoon die heeft geprobeerd de man te stoppen, heeft hij de kleding vernield. Bij het bepalen van de straf heeft de rechtbank rekening gehouden met de problemen op verschillende leefgebieden bij de man. Om die reden vindt de rechtbank het noodzakelijk dat een groot deel van de gevangenisstraf voorwaardelijk wordt opgelegd en een proeftijd van drie jaar.
Meldingsplicht ReclasseringAan het voorwaardelijke deel van de straf zijn enkele bijzondere voorwaarden gekoppeld waaronder een leefstijltraining. De man moet zich daarnaast melden bij de Reclassering. Van de straf wordt de tijd afgetrokken die de man al in voorlopige hechtenis heeft gezeten. Daarnaast moet hij schadevergoeding betalen van € 745 euro aan de man van wie de kleding is vernield.
De volledige uitspraak wordt zo spoedig mogelijk gepubliceerd.
Bron: rechtspraak.nl (de oorspronkelijke pagina is niet meer online)