Strafrecht overig

Herziening van tuchtbeschikking van Inspecteur voor Prijsbeheersing in Algemenen Dienst. Overtreding van…

Zaakgegevens

Op 15 april 1948 heeft het Parket bij de Hoge Raad een conclusie genomen in een zaak over strafrecht.

Instantie
Parket bij de Hoge Raad
Datum uitspraak
15 april 1948
Datum publicatie
1 april 2026
Zaaknummer
3290
ECLI
ECLI:NL:PHR:1948:2
E-mailBekijk op rechtspraak.nl

Samenvatting

Herziening van tuchtbeschikking van Inspecteur voor Prijsbeheersing in Algemenen Dienst. Overtreding van Prijzenbeschikking 1940 N° 1 en art. 5 Prijsvormingsbesluit 1941. Is herziening mogelijk van tuchtbeschikking van Inspecteur voor Prijsbeheersing in Algemenen Dienst?

Tuchtbeschikking van Inspecteur voor Prijsbeheersing in Algemenen dienst betreft niet uitspraak (arrest of vonnis) van “rechter” a.b.i. in art. 457 Sv, zodat aanvraag niet kan worden ontvangen.

Aanvraag n-o.

Procesgang

  1. Conclusie A-G · 15 april 1948deze uitspraak

    ECLI:NL:PHR:1948:2

  2. Hoge Raad · 11 mei 1948

    ECLI:NL:HR:1948:118

Conclusie

No. 3290 Herziening.

van Mr.Dr.J. Wijnveldt.

conclusie inzake herzieningsaanvrage van de N.V. [A] te [vestigingsplaats] .

De Procureur-Generaal bij de Hooge Raad der Nederlanden,

Gezien nevensgaand verzoekschrift van de N.V. [A] tot herziening van een veroordeling door de Inspecteur voor de Prijsbeheersing in Algemene Dienst te Deventer van 9 April 1943 tot de daarin genoemde geldboeten,

Gelet op vorenbedoelde tuchtbeschikking,

Overwegende, dat in deze zaak niet gesproken kan worden hetzij van een arrest of vonnis, hetzij van onderzoek door een rechter in de zin van art. 457 W. v. Sv.,

Gezien de artt.457,465 W. v. Sv. ,

Concludeert tot niet-ontvankelijk verklaring van het verzoek.

Parket, 15 April 1948.