Strafrecht overig
Beklagzaak. Verlof ex art. 552p.2 Sv. Uit door de AG ingewonnen inlichtingen blijkt dat de OvJ heeft beslist…
ECLI:NL:PHR:2011:BP6160 · Parket bij de Hoge Raad · 17 mei 2011
https://www.uitspraken.nl/uitspraak/parket-bij-de-hoge-raad/strafrecht/strafrecht-overig/ecli-nl-phr-2011-bp6160
Zaakgegevens
Op 17 mei 2011 heeft het Parket bij de Hoge Raad een conclusie genomen in een zaak over strafrecht.
- Instantie
- Parket bij de Hoge RaadParket bij de Hoge RaadHet onafhankelijke parket van de procureur-generaal en de advocaten-generaal, die de Hoge Raad adviseren in conclusies.Meer uitleg
- Datum uitspraak
- 17 mei 2011
- Datum publicatie
- 5 april 2013
- Zaaknummer
- 10/02086 B
- Rechtsgebied
- Strafrecht Strafrecht overig
- ECLI
- ECLI:NL:PHR:2011:BP6160
Samenvatting
Beklagzaak. Verlof ex art. 552p.2 Sv. Uit door de AG ingewonnen inlichtingen blijkt dat de OvJ heeft beslist dat de inbeslaggenomen voorwerpen aan de klager worden teruggegeven omdat het rechtshulpverzoek is ingetrokken. Dit betekent dat de klager geen belang meer heeft bij het beroep tegen de beschikking van de Rechtbank zodat hij daarin niet-ontvankelijk moet worden verklaard.
Procesgang
Hoge Raad · 17 mei 2011
ECLI:NL:HR:2011:BP6160Conclusie A-GConclusie A-GEen onafhankelijk advies aan de Hoge Raad over hoe de zaak beslist moet worden. De Hoge Raad hoeft dat advies niet te volgen.Meer uitleg · 17 mei 2011deze uitspraak
ECLI:NL:PHR:2011:BP6160
Conclusie
Nr. 10/02086 B
Mr. Vellinga
Zitting: 15 februari 2011
Conclusie inzake:
[Klager]
1. Bij beschikking van 13 juli 2007 heeft de Rechtbank Amsterdam toegewezen de vordering van de officier van justitie in het arrondissement Amsterdam om op grond van artikel 552p, tweede lid, van het Wetboek van Strafvordering aan haar ter beschikking te stellen de in beslag genomen voorwerpen, ter overdracht aan de verzoekende justitiële autoriteiten van het Verenigd Koninkrijk.
2. Er bestaat samenhang tussen de zaken met de nummers 10/02086B en 07/13009B. In beide zaken zal ik vandaag concluderen.
3. Namens klager heeft mr. P.R. Rombouts, advocaat te Amsterdam, één middel van cassatie voorgesteld.
4. Op 7 februari 2011(1) heeft de Officier van Justitie besloten dat de inbeslaggenomen voorwerpen aan klager dienen te worden teruggegeven omdat het rechtshulpverzoek is ingetrokken. Hieruit vloeit voort dat het belang aan het beroep in cassatie is komen te ontvallen.
5. Deze conclusie strekt tot niet-ontvankelijkverklaring van klager in zijn beroep in cassatie.
De Procureur-Generaal
bij de Hoge Raad der Nederlanden
AG
1 In de beslissing tot teruggave d.d. 7 februari 2011 ontbrak een beslissing met betrekking tot het in het proces-verbaal en kennisgeving van inbeslagneming onder volgnummer 10 weergegeven voorwerp. Op 14 februari 2011 is ten aanzien van genoemd voorwerp een beslissing tot teruggave gegeven.