Internationaal strafrecht
Opgeëiste persoon overleden.
Rechtbank Amsterdam, 23 februari 2023
ECLI:NL:RBAMS:2023:1092 · Rechtbank Amsterdam · 23 februari 2023
https://www.uitspraken.nl/uitspraak/rechtbank-amsterdam/strafrecht/internationaal-strafrecht/eerste-en-enige-aanleg/ecli-nl-rbams-2023-1092
Zaakgegevens
Op 23 februari 2023 heeft de Rechtbank Amsterdam uitspraak gedaan in een zaak over internationaal strafrecht.
- Instantie
- Rechtbank AmsterdamRechtbankDe rechter die de meeste zaken als eerste behandelt: civiele zaken, strafzaken en bestuurszaken.Meer uitleg
- Zittingsplaats
- Amsterdam
- Datum uitspraak
- 23 februari 2023
- Datum publicatie
- 28 februari 2023
- Zaaknummer
- 13/751164-19
- Rechtsgebied
- Strafrecht » Internationaal strafrecht
- Procedure
- Eerste en enige aanlegEerste en enige aanlegEr is maar één rechter die over de zaak beslist; hoger beroep is niet mogelijk.Meer uitleg
- ECLI
- ECLI:NL:RBAMS:2023:1092
Inhoud van deze uitspraak
Samenvatting
Opgeëiste persoon overleden.
Uitspraak
RECHTBANK AMSTERDAM
INTERNATIONALE RECHTSHULPKAMER
Parketnummer: 13/751164-19
RK nummer: 19/1367
Datum uitspraak: 23 februari 2023
UITSPRAAK
op de vordering van de officier van justitie bij deze rechtbank tot het in behandeling nemen van een Europees aanhoudingsbevel (EAB).
Dit EAB is uitgevaardigd op 16 januari 2019 door door Tribunal Judicial da Comarca de Setúbal-Juiz Local Criminal de Setúbal-Juiz 2 (Portugal) (hierna: de uitvaardigende justitiële autoriteit) en strekt tot de aanhouding en overlevering van:
[opgeëiste persoon] ,
geboren in [geboorteplaats] (Portugal) op [geboortedag] 1978,
hierna ‘de opgeëiste persoon’.
1 Procesgang
De vordering is behandeld op de openbare zitting van 25 april 2019. Het verhoor heeft plaatsgevonden in tegenwoordigheid van de officier van justitie mr. J.J.M. Asbroek.
De opgeëiste persoon is bijgestaan door zijn raadsman mr. B.J. Polman, advocaat in ’s-Gravenhage en een tolk in de Portugese taal. De rechtbank heeft op 25 april 2019 de behandeling aangehouden voor onbepaalde tijd in afwachting van de beantwoording van de prejudiciële vragen in de zaak Poplawski II bij het Hof van Justitie van de Europese Unie (ECLI:EUC:2019:530).
De rechtbank heeft het onderzoek hervat op 9 februari 2023. Het onderzoek heeft plaatsgevonden in tegenwoordigheid van de officier van justitie mr. C.L.E. McGivern.
2 Identiteit van de opgeëiste persoon
De rechtbank heeft de identiteit van de opgeëiste persoon destijds onderzocht en vastgesteld dat de bovenvermelde personalia juist zijn en dat de opgeëiste persoon de Portugese nationaliteit heeft.
3 Ontvankelijkheid van de officier van justitie
Omdat de opgeëiste persoon op 3 juni 2022 is overleden, heeft de officier van justitie gevorderd dat zij niet-ontvankelijk wordt verklaard in haar vordering.
De rechtbank verenigt zich met dit standpunt en zal de officier van justitie niet-ontvankelijk verklaren in haar vordering.
4 Beslissing
VERKLAART de officier van justitie NIET-ONTVANKELIJK in haar vordering van 26 februari 2019 tot het in behandeling nemen van het EAB uitgevaardigd op 16 januari 2019 door door Tribunal Judicial da Comarca de Setúbal -Juiz Local Criminal de Setúbal-Juiz 2 (Portugal).
Aldus gedaan door
mr. M. van Mourik, voorzitter,
mrs. A.J.R.M. Vermolen en L. Sanders, rechters,
in tegenwoordigheid van mr. V.J.G. van der Want griffier.
en uitgesproken ter openbare zitting van 23 februari 2023.
Ingevolge artikel 29, tweede lid, OLW staat tegen deze uitspraak geen gewoon rechtsmiddel open.