Vreemdelingenrecht
Verzoek om een voorlopige voorziening hangende bezwaar tegen een verblijfssticker. De rechtbank wijst het…
Rechtbank Den Haag, 10 november 2026
ECLI:NL:RBDHA:2026:33557 · Rechtbank Den Haag · 10 november 2026
Zaakgegevens
Op 10 november 2026 heeft de Rechtbank Den Haag in een voorlopige voorziening uitspraak gedaan in een zaak over vreemdelingenrecht.
- Instantie
- Rechtbank Den Haag
- Zittingsplaats
- Amsterdam
- Datum uitspraak
- 10 november 2026
- Datum publicatie
- 13 november 2026
- Zaaknummer
- AWB 26/17473
- Rechtsgebied
- Bestuursrecht » Vreemdelingenrecht
- Procedure
- Voorlopige voorziening
- ECLI
- ECLI:NL:RBDHA:2026:33557
Inhoud van deze uitspraak
Samenvatting
Verzoek om een voorlopige voorziening hangende bezwaar tegen een verblijfssticker. De rechtbank wijst het verzoek af als kennelijk ongegrond
Uitspraak
RECHTBANK DEN HAAG
Zittingsplaats Amsterdam
Bestuursrecht
Zaaknummer: AWB 26/17473
V-nummer: [V nummer]
uitspraak van de voorzieningenrechter in de zaak tussen
[verzoeker] ,
geboren op [geboortedatum] 1990, van Surinaamse nationaliteit, verzoeker
(gemachtigde: [gemachtigde] ),
en
de minister van Asiel en Migratie, de minister
(gemachtigde: mr. Y. Verheugd).
Procesverloop
Procedures 1 en 2
Met een besluit van 3 juni 2026 heeft de minister het bezwaar van verzoeker tegen de afwijzing van zijn aanvraag tot afgifte van een document als bedoeld in artikel 9, eerste lid, van de Vreemdelingenwet, ongegrond verklaard.
Verzoeker heeft tegen dit besluit beroep ingesteld en de voorzieningenrechter verzocht om een voorlopige voorziening te treffen die ertoe strekt dat verzoeker niet wordt verwijderd zolang niet op het beroep is beslist. Het beroep en verzoek zijn ingediend door een andere gemachtigde dan [gemachtigde] .
Procedures 3 en 4
De minister heeft op 15 september 2026 aan verzoeker een verblijfssticker verstrekt die vermeldt dat arbeid niet is toegestaan.
Verzoeker heeft hiertegen bezwaar gemaakt en de voorzieningenrechter verzocht om bij wijze van voorlopige voorziening de minister op te dragen een verblijfssticker te verstrekken waarmee arbeid is toegestaan totdat op het bezwaar is beslist, dan wel zolang het lopende beroep over het verblijfsrecht op grond van het arrest Chavez-Vilchez (hierna: Chavez-verblijfsrecht) voortduurt.
Het bezwaar en verzoek in deze procedures zijn namens verzoeker ingediend door
[gemachtigde] .
De voorzieningenrechter doet zonder zitting uitspraak op het laatste verzoek.
Overwegingen
Standpunt verzoeker
1. Verzoeker betoogt dat hij belang heeft bij toewijzing van het verzoek omdat hij zijn werkzaamheden niet kan voortzetten en inkomen verliest. Daardoor kan hij niet langer op dezelfde wijze bijdragen aan de dagelijkse verzorging, huisvesting, boodschappen, vervoer en overige kosten van zijn Nederlandse kind. Dat verzoeker niet mag werken, bemoeilijkt de uitoefening en onderbouwing van de zorg- en afhankelijkheidsrelatie die centraal staat in het lopende beroep. Dit raakt rechtstreeks het belang van zijn Nederlandse kind bij continuïteit van de verzorging en het contact met verzoeker. Ter onderbouwing van zijn verzoek overlegt verzoeker onder meer een loonstrook, een factuur van de voorschool van zijn kind en een geldoverboeking aan de moeder van het kind.
Standpunt minister
2. De minister stelt zich op het standpunt dat verzoeker geen rechtmatig verblijf heeft en dat hij daarom niet mag werken. Verzoeker heeft niet aannemelijk gemaakt waarom hij desondanks toegestaan zou moeten worden om te werken. Verzoeker heeft niet aannemelijk gemaakt dat hij in een financiële noodsituatie terechtkomt zonder de verzochte arbeidsmarktaantekening. Hoewel verzoeker bankafschriften heeft overgelegd, blijkt daaruit niet welk saldo verzoeker heeft. Verzoeker is pas kort werkzaam geweest. Uit het verslag van het gehoor volgt dat verzoeker gesteund werd door zijn partner toen hij geen werk had. Verder is niet aannemelijk dat het belang van het kind van verzoeker onevenredig geraakt wordt door het niet mogen werken. In de procedure over het Chavez-verblijfsrecht is immers al vastgesteld dat verzoeker niet aannemelijk heeft gemaakt dat hij daadwerkelijke zorg- en opvoedingstaken verricht en ook niet dat hij bij zijn minderjarige kind woont. Het primaat van de zorg ligt volgens de minister bij de moeder en niet bij verzoeker.
Het oordeel van de voorzieningenrechter
3. De voorzieningenrechter treft op grond van artikel 8:81, eerste lid, van de Algemene wet bestuursrecht alleen een voorlopige voorziening als onverwijlde spoed gelet op de betrokken belangen dat vereist. Een voorlopige voorziening doorbreekt de wettelijke regel dat bezwaar geen schorsende werking heeft en heeft een tijdelijk karakter in afwachting van het besluit op het bezwaar. De beoordeling die de voorzieningenrechter maakt, is dus voorlopig van aard. De minister en de rechtbank die op een later moment in bezwaar of beroep over de zaak beslissen, zijn niet aan het oordeel van de voorzieningenrechter gebonden.
4. Niet is in geschil dat de minister bevoegd is tot het verstrekken van een dergelijke aantekening. Dat maakt echter nog niet dat een dergelijke aantekening verstrekt dient te worden. De voorzieningenrechter begrijpt dat het voor verzoeker van belang is dat hij mag werken, maar verzoeker heeft ook niet onderbouwd waarom de minister juridisch gezien gehouden is om verzoeker toe te staan om te werken hangende de beroepsprocedure over het Chavez-verblijfsrecht. Dat verzoeker tijdens de bezwaarprocedure wel mocht werken, is hiervoor onvoldoende. Dat betreft immers een ander procedureel moment.
5. Het verzoek is ook niet connex met het beroep over het Chavez-verblijfsrecht. Verzoeker heeft in die procedure al verzocht om een voorlopige voorziening, en wordt daarbij bijgestaan door een andere gemachtigde. Los daarvan heeft de minister in het besluit op bezwaar met betrekking tot de Chavez-aanspraken van verzoeker uitdrukkelijk geconstateerd dat de door de minister concreet genoemde (en op de hoorzitting ook besproken) objectieve bewijsstukken voor onderbouwing van de Chavez-aanspraak ontbreken. Die stukken zijn ook niet alsnog ingebracht in deze voorlopige voorzieningsprocedure. Er is ook zo bezien geen grond om vooruitlopend op de andere procedures een voorlopige voorziening te treffen zoals is verzocht.
Conclusie
6. Gelet op het voorgaande ziet de voorzieningenrechter om meerdere redenen geen aanleiding om de gevraagde voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek is dan ook kennelijk ongegrond.
7. Voor vergoeding van het griffierecht of een proceskostenveroordeling bestaat geen aanleiding.
Beslissing
De voorzieningenrechter wijst het verzoek om een voorlopige voorziening af.
Deze uitspraak is gedaan door mr. H.J. Tijselink, voorzieningenrechter, in aanwezigheid van mr. C.S. Carella, griffier.
Uitgesproken in het openbaar op 10 november 2026.
|
griffier |
rechter |
Een afschrift van deze uitspraak is verzonden aan partijen op: