Verbintenissenrecht
Oneerlijke huurprijswijzigingsbepaling.
Rechtbank Rotterdam, 25 juni 2024
ECLI:NL:RBROT:2024:6267 · Rechtbank Rotterdam · 25 juni 2024
https://www.uitspraken.nl/uitspraak/rechtbank-rotterdam/civiel-recht/verbintenissenrecht/eerste-aanleg-enkelvoudig/ecli-nl-rbrot-2024-6267
Zaakgegevens
Op 25 juni 2024 heeft de Rechtbank Rotterdam in eerste aanleg uitspraak gedaan in een zaak over verbintenissenrecht.
- Instantie
- Rechtbank RotterdamRechtbankDe rechter die de meeste zaken als eerste behandelt: civiele zaken, strafzaken en bestuurszaken.Meer uitleg
- Zittingsplaats
- Rotterdam
- Datum uitspraak
- 25 juni 2024
- Datum publicatie
- 5 juli 2024
- Zaaknummer
- 10709197 CV EXPL 23-25680
- Rechtsgebied
- Civiel recht » Verbintenissenrecht
- Procedure
- Eerste aanleg - enkelvoudigEnkelvoudige kamerDe zaak is behandeld door één rechter.Meer uitleg
- ECLI
- ECLI:NL:RBROT:2024:6267
Inhoud van deze uitspraak
Samenvatting
Oneerlijke huurprijswijzigingsbepaling.
Uitspraak
RECHTBANK ROTTERDAM
locatie Rotterdam
zaaknummer: 10709197 CV EXPL 23-25680
datum uitspraak: 25 juni 2024
Vonnis van de kantonrechter
in de zaak van
Vivada Properties VII Rotterdam B.V.,
vestigingsplaats: Rotterdam,
eiseres,
gemachtigde: gerechtsdeurwaarder mr. E.L.B. Hundscheidt,
tegen
[gedaagde],
woonplaats: [woonplaats],
gedaagde,
die niet in de procedure is verschenen.
De partijen worden hierna ‘Vivada’ en ‘[gedaagde]’ genoemd.
1 De procedure
Het dossier bestaat uit de volgende processtukken:
- het tussenvonnis van 14 mei 2024 en de daarin genoemde stukken.
2 De verdere beoordeling
In het tussenvonnis is geoordeeld dat de huurprijswijzigingsbepaling oneerlijk is en dat daarom de eerste huurprijs van € 795,- per maand is blijven gelden. Vivada is in de gelegenheid gesteld zich uit te laten over de hoogte van de eventuele huurachterstand op basis van deze huurprijs. In het bijzonder heeft de kantonrechter verzocht om toezending van de brieven waarin de huurverhoging aan [gedaagde] is aangezegd.
De eis van Vivada wordt afgewezen, omdat de kantonrechter niet kan vaststellen of er een huurachterstand is. Vivada heeft niet op het tussenvonnis gereageerd en het bij dagvaarding overgelegde overzicht biedt daarvoor onvoldoende aanknopingspunten. Dit overzicht ziet namelijk alleen op de periode vanaf 1 mei 2022 en hierin is bovendien niet uitgesplitst welk deel van de betalingen ziet op (kale) huur en welk deel op de servicekosten. Omdat de brieven waarin Vivada de huurverhoging heeft aangezegd niet in het dossier zitten, kan de kantonrechter ook niet zelf berekenen wat de hoogte van de eventuele huurachterstand is.
Vivada moet de proceskosten betalen
Vivada moet de proceskosten betalen, omdat zij ongelijk krijgt (artikel 237 Rv). De kantonrechter begroot deze kosten aan de kant van [gedaagde] op nihil, omdat hij niet in deze procedure is verschenen.