Civiel recht overig
afwijzing herstelvonnis, gebrek aan belang.
Gerecht in Eerste Aanleg van Aruba, 23 september 2015
ECLI:NL:OGEAA:2015:357 · Gerecht in Eerste Aanleg van Aruba · 23 september 2015
https://www.uitspraken.nl/uitspraak/gerecht-in-eerste-aanleg-van-aruba/civiel-recht/civiel-recht-overig/eerste-aanleg-enkelvoudig/ecli-nl-ogeaa-2015-357
Zaakgegevens
Op 23 september 2015 heeft het Gerecht in Eerste Aanleg van Aruba in eerste aanleg uitspraak gedaan in een zaak over civiel recht.
- Instantie
- Gerecht in Eerste Aanleg van Aruba
- Datum uitspraak
- 23 september 2015
- Datum publicatie
- 28 september 2015
- Zaaknummer
- K.G. 1832 van 2015
- Rechtsgebied
- Civiel recht » Civiel recht overig
- Procedure
- Eerste aanleg - enkelvoudigEnkelvoudige kamerDe zaak is behandeld door één rechter.Meer uitleg
- ECLI
- ECLI:NL:OGEAA:2015:357
Inhoud van deze uitspraak
Samenvatting
afwijzing herstelvonnis, gebrek aan belang.
Uitspraak
Herstelvonnis in kort geding van 23 september 2015
Behorend bij K.G. 1832 van 2015
GERECHT IN EERSTE AANLEG VAN ARUBA
VONNIS IN KORT GEDING
in de zaak van:
Eiser,
te Aruba,
hierna ook te noemen: Eiser,
tegen:
Gedaagde 1,
Gedaagde 2,
in de Verenigde Staten van Amerika
en
de naamloze vennootschap
N.V. EXPLOITATIEMAATSCHAPPIJ REVEILLON ARUBA,
te Aruba,
hierna ook te noemen: Gedaagden,
gemachtigde: de advocaat mr. M. Bemer.
1 DE PROCEDURE
Het verloop van de procedure blijkt uit:
- de faxbrief van eiser van 11 september 2015
- de faxbrief van mr. Bemer van 15 september 2015.
en gewezen.
2 HET VERZOEK
Eiser verzoekt herstel van het vonnis van dit gerecht van 9 september 2015 omdat in dat vonnis ten onrechte zou staan dat Eiser – kort gezegd – bij vonnis van 5 augustus 2015 werd veroordeeld om binnen 14 dagen na betekening daarvan de woning (Adres) te ontruimen.
Het verzoek wordt geweigerd bij gebrek aan belang. Het executiegeschil dat uitmondde in het vonnis van 9 september 2015 betrof niet de vraag of Eiser binnen 14 dagen, 14 weken of enige andere termijn na betekening van het ontruimingsvonnis de woning moest ontruimen maar of Gedaagden gebruik konden maken van de door de kort gedingrechter bij vonnis van 5 augustus 2015, zoals hersteld bij vonnis van 17 augustus 2015, bevolen ontruiming. Relevant is dus niet of de tijdseenheid “dagen” al in het vonnis van 5 augustus stond of daarin alsnog moest worden gelezen op grond van het herstelvonnis van 17 augustus.
Ten overvloede overweegt de kort gedingrechter dat aan een feitenvaststelling in kort geding in een volgende procedure geen gezag van gewijsde toekomt zodat in dat opzicht Eiser ook niet in zijn belang is geschaad.
3 DE UITSPRAAK
De rechter in dit gerecht:
weigert het verzoek.
Dit vonnis is gewezen door mr. W.J. Noordhuizen rechter, en werd uitgesproken ter openbare terechtzitting van woensdag 23 september 2015 in aanwezigheid van de griffier.