Civiel recht overig

Opheffing faillissement vanwege gebrek aan baten (artikel 14 lid 2 Faillissementswet BES).

Gerecht in eerste aanleg van Bonaire, Sint Eustatius en Saba, 11 maart 2026

Zaakgegevens

Op 11 maart 2026 heeft het Gerecht in eerste aanleg van Bonaire, Sint Eustatius en Saba in eerste aanleg uitspraak gedaan in een zaak over civiel recht.

Datum uitspraak
11 maart 2026
Datum publicatie
18 juni 2026
Zaaknummer
BON202300425
Procedure
Eerste aanleg - enkelvoudig
ECLI
ECLI:NL:OGEABES:2026:62
E-mail
Inhoud van deze uitspraak

Samenvatting

Opheffing faillissement vanwege gebrek aan baten (artikel 14 lid 2 Faillissementswet BES).

Uitspraak

GERECHT IN EERSTE AANLEG VAN BONAIRE, SINT EUSTATIUS EN SABA

zittingsplaats Bonaire

registratienummer: BON202300425

datum beslissing: 11 maart 2026

BESCHIKKING

in het faillissement van:

de besloten vennootschap BONAIRESUN B.V.,

gevestigd op Bonaire,

hierna: Bonairesun,

gemachtigde: mr. A.T.C. Nicolaas.

1 De procedure

1.1.

Op 10 oktober 2023 is Bonairesun op eigen verzoek door middel van een vonnis van dit Gerecht in staat van faillissement verklaard.

1.2.

Op 22 december 2025 heeft de curator een openbaar faillissementsverslag aan het Gerecht verstrekt.

1.3.

De rechter-commissaris heeft het faillissement van Bonairesun voorgedragen voor opheffing.

1.4.

De mondelinge behandeling tot opheffing van het faillissement heeft plaatsgevonden op 11 maart 2026. Namens Bonairesun is mr. Nicolaas verschenen.

2 De beoordeling

2.1.

Op grond van artikel 14 lid 2 Faillissementswet BES kan de rechter als de boedel daartoe aanleiding geeft de opheffing van het faillissement bevelen. Als er sprake is van een commissie van schuldeisers, moet die worden gehoord. Bovendien moet de gefailleerde behoorlijk worden opgeroepen.

2.2.

Het Gerecht stelt vast dat geen sprake is van een commissie van schuldeisers en dat de gefailleerde behoorlijk is opgeroepen om te worden gehoord. De gemachtigde van de gefailleerde is op de mondelinge behandeling van 11 maart 2026 verschenen.

2.3.

Het staat vast dat er geen baten beschikbaar zijn voor de voldoening van de faillissementskosten en de overige boedelschulden. De toestand van de boedel geeft daarom aanleiding om het faillissement op te heffen. Aan het bepaalde uit artikel 14 lid 2 Faillissementswet BES voor opheffing van het faillissement is daarmee voldaan. Van bezwaren tegen opheffing van het faillissement is het Gerecht niet gebleken.

2.4.

Het faillissement van Bonairesun zal worden opgeheven vanwege gebrek aan baten.

3 De beslissing

Het Gerecht:

3.1.

beveelt de opheffing van het faillissement van Bonairesun B.V.

Deze beschikking is gewezen door mr. R.P.P. Hoekstra en uitgesproken ter openbare terechtzitting van 11 maart 2026, in tegenwoordigheid van de griffier.