Civiel recht overig
Tussenarrest. Effectenlease. Dexia. Art. 1:88 BW en art. 1:89 BW.
Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden, 11 augustus 2026
ECLI:NL:GHARL:2026:5224 · Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden · 11 augustus 2026
https://www.uitspraken.nl/uitspraak/gerechtshof-arnhem-leeuwarden/civiel-recht/civiel-recht-overig/hoger-beroep/ecli-nl-gharl-2026-5224
Zaakgegevens
Op 11 augustus 2026 heeft het Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden in hoger beroep uitspraak gedaan in een zaak over civiel recht.
- Instantie
- Gerechtshof Arnhem-LeeuwardenGerechtshofDe rechter in hoger beroep in civiele zaken, strafzaken en belastingzaken. Nederland heeft vier gerechtshoven.Meer uitleg
- Zittingsplaats
- Arnhem
- Datum uitspraak
- 11 augustus 2026
- Datum publicatie
- 11 augustus 2026
- Zaaknummer
- 200.346.221
- Rechtsgebied
- Civiel recht » Civiel recht overig
- Procedure
- Hoger beroepHoger beroepEen hogere rechter behandelt de zaak opnieuw, zowel de feiten als het recht, omdat een partij het niet eens is met de eerste uitspraak.Meer uitleg
- Advocaat
- mr. I.A Hoedemaeker, mr. J.B Maliepaard
- ECLI
- ECLI:NL:GHARL:2026:5224
Inhoud van deze uitspraak
Samenvatting
Tussenarrest. Effectenlease. Dexia. Art. 1:88 BW en art. 1:89 BW.
Procesgang
Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden · 21 oktober 2025
ECLI:NL:GHARL:2025:6558Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden · 28 april 2026
ECLI:NL:GHARL:2026:2637Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden · 11 augustus 2026deze uitspraak
ECLI:NL:GHARL:2026:5224
Uitspraak
GERECHTSHOF ARNHEM-LEEUWARDEN
locatie Arnhem, afdeling civiel
zaaknummer gerechtshof 200.346.221
zaaknummer rechtbank Midden-Nederland, zittingsplaats Amersfoort, 9552849
arrest van 11 augustus 2026
in de zaak van
Dexia Nederland B.V.
die is gevestigd in Amsterdam
die hoger beroep heeft ingesteld
en bij de kantonrechter optrad als gedaagde in conventie en eiseres in reconventie
hierna: Dexia
advocaat: mr. I.A. Hoedemaeker
tegen
[geïntimeerde]
die woont in [woonplaats]
en bij de kantonrechter optrad als eiser in conventie en verweerder in reconventie
hierna: de afnemer
advocaat: mr. J.B. Maliepaard
1 Het verdere verloop van de procedure in hoger beroep
Het hof heeft op 21 oktober 2025 en 28 april 2026 tussenarresten gewezen. Het verdere verloop van de procedure in hoger beroep blijkt uit:
-
de akte na tussenarrest van Dexia
-
de akte uitlating productie na tussenarrest van de afnemer.
2 Het oordeel van het hof
Het hof ziet aanleiding om de afnemer, overeenkomstig zijn bewijsaanbod, toe te laten tot nadere tegenbewijslevering tegen het vermoeden dat wijlen [naam] (hierna: [naam] ) vóór 13 maart 2000 bekend is geworden met het bestaan van de (effectenlease)overeenkomsten V t/m VIII. De afnemer zal als getuige worden gehoord over onder meer de door Dexia bij haar akte na tussenarrest overgelegde brief van de afnemer aan Legio Lease (Dexia) van 28 maart 2001.
Het hof zal iedere verdere beslissing aanhouden.
3 De beslissing
Het hof:
laat de afnemer toe tot nadere tegenbewijslevering door middel van het laten horen van zichzelf als getuige tegen het vermoeden dat [naam] vóór 13 maart 2000 bekend is geworden met het bestaan van de overeenkomsten V t/m VIII met contractnummers [contractnummer] , [contractnummer] , [contractnummer] en [contractnummer] ;
Raadsheer-commissaris mr. S.C.P. Giesen zal de afnemer als getuige verhoren in het Paleis van Justitie aan de Walburgstraat 2-4 in Arnhem. Partijen moeten daar zelf bij aanwezig zijn.
De afnemer moet op dinsdag 25 augustus 2026 de verhinderdagen opgeven van partijen en hun advocaten over de maanden september 2026 en oktober 2026. Daarna stelt het hof de dag en het tijdstip van het verhoor vast. Dat gebeurt ook als de opgave onvolledig is.
Een partij die tijdens het getuigenverhoor nieuwe stukken wil indienen, moet het hof en de wederpartij daarvan uiterlijk twee weken voor de dag van de zitting een kopie sturen.
Het hof houdt iedere verdere beslissing aan.
Dit arrest is gewezen door mrs. S.C.P. Giesen, M. Schoemaker en A.A.J. Smelt, en is door de rolraadsheer in tegenwoordigheid van de griffier in het openbaar uitgesproken op 11 augustus 2026.