Vreemdelingenrecht
AKT, Algerije, MOB, gesteld noch gebleken dat na datum mob-melding nog contact is geweest tussen eiser en…
Rechtbank Den Haag, 8 oktober 2020
ECLI:NL:RBDHA:2020:14867 · Rechtbank Den Haag · 8 oktober 2020
Zaakgegevens
Op 8 oktober 2020 heeft de Rechtbank Den Haag in eerste aanleg uitspraak gedaan in een zaak over vreemdelingenrecht.
- Instantie
- Rechtbank Den Haag
- Zittingsplaats
- Utrecht
- Datum uitspraak
- 8 oktober 2020
- Datum publicatie
- 21 juni 2021
- Zaaknummer
- NL20.17007
- Rechtsgebied
- Bestuursrecht » Vreemdelingenrecht
- Procedure
- Eerste aanleg - enkelvoudig
- ECLI
- ECLI:NL:RBDHA:2020:14867
Inhoud van deze uitspraak
Samenvatting
AKT, Algerije, MOB, gesteld noch gebleken dat na datum mob-melding nog contact is geweest tussen eiser en gemachtigde, beroep n-o.
Uitspraak
uitspraak
[afbeelding niet beschikbaar] [afbeelding niet beschikbaar]
RECHTBANK DEN HAAG
Zittingsplaats Utrecht Bestuursrecht zaaknummer: NL20.17007
uitspraak van de enkelvoudige kamer in de zaak tussen
[eiser] , eiser V-nummer: [V-nummer]
(gemachtigde: mr. G.H.P. Buren), en
de Staatssecretaris van Justitie en Veiligheid, verweerder (gemachtigde: H.J. Metselaar).
Procesverloop
Bij besluit van 9 september 2020 (het bestreden besluit) heeft verweerder de aanvraag van eiser tot het verlenen van een verblijfsvergunning asiel voor bepaalde tijd in de algemene procedure afgewezen als kennelijk ongegrond.
Eiser heeft tegen het bestreden besluit beroep ingesteld. Verweerder heeft een verweerschrift ingediend.
Het onderzoek ter zitting heeft, tezamen met de behandeling van de zaak NL20.17008, plaatsgevonden op 30 september 2020. Eiser en zijn gemachtigde zijn, met bericht van verhindering, niet verschenen. Verweerder heeft zich laten vertegenwoordigen door zijn gemachtigde.
Overwegingen
-
Eiser heeft de Algerijnse nationaliteit en is geboren op [1985] .
-
De rechtbank ziet zich ambtshalve voor de vraag gesteld of eiser een rechtens te beschermen belang heeft bij een inhoudelijke beoordeling van zijn beroep. De rechtbank overweegt daartoe als volgt.
-
Bij bericht van 29 september 2020 heeft verweerder de rechtbank te kennen gegeven dat het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers eiser op 18 september 2020 met onbekende bestemming vertrokken heeft gemeld.
-
Bij bericht van 30 september 2020 heeft de gemachtigde van eiser de rechtbank te
kennen gegeven dat eiser onverminderd belang heeft bij de behandeling van zijn beroep. De gemachtigde van eiser heeft aangevoerd dat hij op 9 september 2020 contact heeft gehad met eiser. Eiser heeft gemachtigde toen gemachtigd om beroep in te stellen en zij hebben afspraken gemaakt over de te voeren procedure. Dat eiser op 18 september 2020 ervoor heeft gekozen om met onbekende bestemming te vertrekken, ligt buiten de invloedssfeer van de gemachtigde en is in het licht van het contact van 9 september 2020 niet relevant, aldus de gemachtigde van eiser.
6. Uit de uitspraak van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (ABRvS) van 22 februari 20191 volgt dat, indien een vreemdeling die in Nederland bescherming heeft gevraagd met onbekende bestemming vertrekt zonder aan de staatssecretaris te laten weten waar hij verblijft, er in beginsel vanuit dient te worden gegaan dat die vreemdeling geen prijs meer stelt op de door hem aanvankelijk gezochte bescherming in Nederland. Dit is slechts anders als een vreemdeling laat weten dat hij contact met zijn gemachtigde onderhoudt en dus nog prijs stelt op deze bescherming. Dit impliceert dat de gemachtigde weet dat een vreemdeling nog in Nederland verblijft, waar hij verblijft en met de vreemdeling contact heeft over de verdere voortgang van de procedure en de keuzes die in dit kader moeten worden gemaakt.
7. De rechtbank stelt vast dat eiser kennelijk geen prijs meer stelt op de door hem verzochte bescherming en dus geen rechtens te beschermen belang meer heeft bij de beoordeling van zijn beroep. Zoals blijkt uit de hiervoor genoemde uitspraak van de ABRvS, is het relevant wat de situatie is op en na het moment waarop eiser met onbekende bestemming is vertrokken. Dat was dus op 18 september 2020. Gesteld noch gebleken is dat op en na die datum eiser en zijn gemachtigde nog met elkaar in contact hebben gestaan. Evenmin is gebleken dat dat de gemachtigde ervan op de hoogte is of eiser nog in Nederland verblijft. Dat eiser en zijn gemachtigde op 9 september 2020 overleg hebben gehad over de te voeren beroepsprocedure, zegt onvoldoende over de vraag of eiser ook op en na 18 september 2020 nog prijs stelt op bescherming in Nederland.
8. Gelet op het voorgaande is het beroep niet-ontvankelijk. Voor een proceskostenveroordeling bestaat geen aanleiding.
Beslissing
De rechtbank verklaart het beroep niet-ontvankelijk.
Deze uitspraak is gedaan door mr. R.J.A. Schaaf, rechter, in aanwezigheid van mr. E. Kersten, griffier.
De uitspraak is bekendgemaakt op:
08 oktober 2020
Documentcode: [documentcode]
Rechtsmiddel
Tegen deze uitspraak kan hoger beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State binnen één week na de dag van bekendmaking.