Vreemdelingenrecht

Dublin, Spanje, vovo, aanhouding beroepszaken in afwachting uitspraak andere beroepszaak verzoeker, toegewezen

Rechtbank Den Haag, 22 juli 2020

Zaakgegevens

Op 22 juli 2020 heeft de Rechtbank Den Haag in eerste aanleg uitspraak gedaan in een zaak over vreemdelingenrecht.

Instantie
Rechtbank Den Haag
Zittingsplaats
Utrecht
Datum uitspraak
22 juli 2020
Datum publicatie
1 september 2020
Zaaknummer
NL20.10727 en NL20.10729
Procedure
Eerste aanleg - enkelvoudig
ECLI
ECLI:NL:RBDHA:2020:8459
Inhoud van deze uitspraak

Samenvatting

Dublin, Spanje, vovo, aanhouding beroepszaken in afwachting uitspraak andere beroepszaak verzoeker, toegewezen

Uitspraak

uitspraak

[afbeelding niet beschikbaar] [afbeelding niet beschikbaar]

RECHTBANK DEN HAAG

Zittingsplaats Utrecht Bestuursrecht

zaaknummers: NL20.10727 en NL20.10729

uitspraak van de voorzieningenrechter in de zaken tussen [verzoeker], verzoeker, V-nummer: [V-nummeraanduiding 1]

[verzoekster] , verzoekster, V-nummer: [V-nummeraanduiding 2] mede namens het minderjarige kind

[naam minderjarige] , V-nummer: [V-nummeraanduiding 3] hierna gezamenlijk verzoekers (gemachtigde: mr. V. Senczuk),

en

de Staatssecretaris van Justitie en Veiligheid, verweerder (gemachtigde: mr. J.C. Theodoulou).

Procesverloop

Bij besluiten van 14 mei 2020 (de bestreden besluiten) heeft verweerder de aanvragen van verzoekers tot het verlenen van een verblijfsvergunning asiel voor bepaalde tijd niet in behandeling genomen op de grond dat Spanje verantwoordelijk is voor de behandeling daarvan.

Verzoekers hebben tegen de bestreden besluiten beroep (NL20.10726 en NL20.10728) ingesteld. Zij hebben verder de voorzieningenrechter verzocht om een voorlopige voorziening te treffen.

Verweerder heeft een verweerschrift ingediend.

Het onderzoek ter zitting heeft, samen met de behandeling van de beroepen, plaatsgevonden op 17 juli 2020. Verzoeker is verschenen, bijgestaan door zijn gemachtigde. Als tolk is verschenen A. Baban. Verweerder heeft zich laten vertegenwoordigen door zijn gemachtigde.

Overwegingen

1. Verweerder heeft bij besluit van 31 januari 2020 de internationale beschermingsstatus van de verblijfsvergunning asiel voor bepaalde tijd van verzoeker beëindigd. Verzoeker heeft in die procedure op 14 mei 2020 beroep ingesteld. Het zaaknummer van dit beroep is NL20.10730. Verzoekers hebben in de onderhavige procedures aangevoerd dat verweerder ten onrechte de internationale beschermingsstatus van de verblijfsvergunning asiel voor bepaalde tijd van verzoeker heeft beëindigd.

2. Met partijen heeft de voorzieningenrechter ter zitting vastgesteld dat het beroep met zaaknummer NL20.10730 bij deze rechtbank en zittingsplaats nog aanhangig is. Partijen hebben hierop ter zitting te kennen gegeven in te stemmen met de aanhouding van de onderhavige beroepen totdat de rechtbank heeft beslist in deze beroepszaak. Gelet op het voorgaande ziet de voorzieningenrechter aanleiding de behandeling van de beroepen NL20.10726 en NL20.10728 aan te houden.

3. Het belang van verzoekers om deze beroepen in Nederland af te wachten weegt naar het oordeel van de voorzieningenrechter op dit moment zwaarder dan het belang van verweerder om hen, voordat uitspraak is gedaan op de beroepen, over te dragen aan Spanje. De voorzieningenrechter wijst om die reden de verzoeken om het treffen van een voorlopige voorziening toe, schorst de bestreden besluiten en bepaalt dat verzoekers niet mogen worden overgedragen aan Spanje totdat op de (aangehouden) beroepen tegen die bestreden besluiten is beslist.

4. De voorzieningenrechter veroordeelt verweerder in de door verzoekers gemaakte proceskosten. Deze kosten stelt de voorzieningenrechter op grond van het Besluit proceskosten bestuursrecht voor de door een derde beroepsmatig verleende rechtsbijstand vast op € 1.050,- (1 punt voor het indienen van het verzoekschrift en 1 punt voor het verschijnen ter zitting met een waarde per punt van € 525,- en een wegingsfactor 1). Als aan verzoekers een toevoeging is verleend, moet verweerder de proceskostenvergoeding betalen aan de rechtsbijstandverlener.

Beslissing

De voorzieningenrechter:

  • houdt de behandeling van de beroepen NL20.10726 en NL20.10728 aan totdat is beslist in de beroepszaak NL20.10730;

  • treft de voorlopige voorziening dat de bestreden besluiten worden geschorst en dat verzoekers niet mogen worden overgedragen aan Spanje totdat is beslist op de beroepen NL20.10726 en NL20.10728;

  • veroordeelt verweerder in de proceskosten van verzoekers tot een bedrag van € 1.050,-.

Deze uitspraak is gedaan door mr. M.P. Glerum, voorzieningenrechter, in aanwezigheid van mr. T.R. Oosterhoff - Vos, griffier.

Als gevolg van maatregelen rondom het coronavirus is deze uitspraak niet uitgesproken op een openbare uitsprakenzitting. Zodra het openbaar uitspreken weer mogelijk is, wordt deze uitspraak, voor zover nodig, alsnog in het openbaar uitgesproken.

De uitspraak is gedaan en bekendgemaakt op:

22 juli 2020

[afbeelding niet beschikbaar]

Documentcode: DSR12245746

Rechtsmiddel

Tegen deze uitspraak staat geen rechtsmiddel open.