Strafrecht overig

Wrakingszaak. Buiten zitting beslissing: wrakingsverzoek niet-ontvankelijk. Verzoeker heeft het…

Rechtbank Midden-Nederland, 1 juli 2024

Zaakgegevens

Op 1 juli 2024 heeft de Rechtbank Midden-Nederland uitspraak gedaan in een zaak over strafrecht.

Instantie
Rechtbank Midden-Nederland
Zittingsplaats
Utrecht
Datum uitspraak
1 juli 2024
Datum publicatie
2 juli 2024
Zaaknummer
576822 / HA RK 24-128
Procedure
Wraking
ECLI
ECLI:NL:RBMNE:2024:4013
E-mail
Inhoud van deze uitspraak

Samenvatting

Wrakingszaak. Buiten zitting beslissing: wrakingsverzoek niet-ontvankelijk. Verzoeker heeft het wrakingsverzoek ingediend terwijl de rechter bezig was met de mondelinge einduitspraak. Omdat het onderzoek al was gesloten op de zitting van 27 mei 2024, de uitspraak al was vastgesteld en de rechter met het uitspreken van de einduitspraak bezig was, is er een einde aan de zaak gekomen en bestond op dat moment niet langer de mogelijkheid tot wraking.

Uitspraak

[afbeelding niet beschikbaar] [afbeelding niet beschikbaar]Beslissing

RECHTBANK MIDDEN-NEDERLAND

WRAKINGSKAMER

Locatie: Utrecht

Zaaknummer: 576822 / HA RK 24-128

Beslissing tot herstel van de beslissing van 20 juni 2024 van de meervoudige kamer voor de behandeling van wrakingszaken


in de zaak van:

[verzoeker] ,

wonende te [woonplaats] ,

(hierna: verzoeker).

1 Het onderdeel van de beslissing dat moet worden hersteld

De wrakingskamer is gebleken is dat in de beslissing van 20 juni 2024 abusievelijk een verkeerde datum wordt genoemd waarop het onderzoek in de hoofdzaak is gesloten. De juiste overweging (onder 2.4) is als volgt.

Verzoeker heeft het wrakingsverzoek ingediend terwijl de rechter bezig was met de mondelinge einduitspraak. Omdat de rechter het onderzoek voorafgaand aan het uitspreken van het vonnis op de zitting van 17 juni 2024 heeft gesloten, de uitspraak al was vastgesteld en de rechter met het uitspreken van de einduitspraak bezig was, is er een einde aan de zaak gekomen en bestond op dat moment niet langer de mogelijkheid tot wraking.

2 De beslissing

De rechtbank:

2.1.

bepaalt dat de datum waarop het onderzoek in de hoofdzaak is gesloten, wordt gewijzigd naar 17 juni 2024;

2.2.

handhaaft de beslissing van 20 juni 2024 voor het overige;

2.3.

bepaalt dat deze verbetering onder de vermelding van de datum 1 juli 2024 wordt vermeld op de minuut van de beslissing van 20 juni 2024.

2.4.

gelast elk van partijen de ontvangen beslissing, dan wel het ontvangen afschrift van de beslissing van 20 juni 2024 na ontvangst van deze herstelbeslissing aan de griffie van de wrakingskamer te retourneren.

Deze beslissing is gegeven door mr. J.G. Nicholson, voorzitter, mr. R.C. Stijnen en mr. S.M. Schothorst, als leden van de wrakingskamer, bijgestaan door mr. S. Bazaz, griffier, en in het openbaar uitgesproken op 1 juli 2024.

de griffier de voorzitter

Tegen deze beslissing staat geen rechtsmiddel open.