Civiel recht overig
Herstel van de beschikking van 26 april 2016 met kenmerk ECLI:NL:RBNNE:2016:2188
Rechtbank Noord-Nederland, 18 mei 2016
ECLI:NL:RBNNE:2016:2598 · Rechtbank Noord-Nederland · 18 mei 2016
https://www.uitspraken.nl/uitspraak/rechtbank-noord-nederland/civiel-recht/civiel-recht-overig/beschikking/ecli-nl-rbnne-2016-2598
Zaakgegevens
Op 18 mei 2016 heeft de Rechtbank Noord-Nederland uitspraak gedaan in een zaak over civiel recht.
- Instantie
- Rechtbank Noord-NederlandRechtbankDe rechter die de meeste zaken als eerste behandelt: civiele zaken, strafzaken en bestuurszaken.Meer uitleg
- Zittingsplaats
- Assen
- Datum uitspraak
- 18 mei 2016
- Datum publicatie
- 1 juni 2016
- Zaaknummer
- 4858347 / AR VERZ 16-45 en 4921505 / AR VERZ 16-61
- Rechtsgebied
- Civiel recht » Civiel recht overig
- Procedure
- BeschikkingBeschikkingEen beslissing van de rechter in een zaak die met een verzoekschrift is begonnen, zoals een echtscheiding of faillissement.Meer uitleg
- ECLI
- ECLI:NL:RBNNE:2016:2598
Inhoud van deze uitspraak
Samenvatting
Herstel van de beschikking van 26 april 2016 met kenmerk ECLI:NL:RBNNE:2016:2188
Uitspraak
RECHTBANK NOORD-NEDERLAND
Afdeling Privaatrecht
Locatie Assen
zaak-/rolnummer.: 4858347 / AR VERZ 16-45
4921505 / AR VERZ 16-61
beschikking van de kantonrechter d.d. 18 mei 2016
inzake
de besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid
Transship Management B.V.,
hierna te noemen: Transship,
statutair gevestigd te Rotterdam en kantoorhoudende te 7811 ME Emmen, Westeind 54,
verzoekster in de zaak van het verzoek,
verweerster in de zaak van het tegenverzoek,
gemachtigde: mr. K. Weijers,
tegen
[verweerster] ,
hierna te noemen: [verweerster] ,
wonende te [woonplaats verweerster] ,
verweerster in de zaak van het verzoek,
verzoekster in de zaak van het tegenverzoek,
gemachtigde: mr. N. Entzinger.
Partijen zullen hierna Transship en [verweerster] worden genoemd.
1 Het verzoek tot verbetering
Bij brief van 4 mei 2016 is namens Transship verzocht om verbetering van de op 26 april 2016 gegeven beschikking, in die zin dat de naam " [verkeerde naam] " zal worden vervangen door " [verweerster] " en in r.o. 5.3. het bedrag zal worden ingevuld achter het euroteken.
De kantonrechter heeft [verweerster] in de gelegenheid gesteld zich over dit verzoek uit te laten.
Bij brief van 12 mei 2016 heeft mr. Entzinger namens [verweerster] aan de kantonrechter bericht geen bezwaar tegen inwilliging van het verzoek te hebben.
2 De beoordeling
De kantonrechter is van oordeel dat in de beslissing van 26 april 2016 sprake is van kennelijke fouten, die zich voor eenvoudig herstel lenen. De kantonrechter zal het verzoek dan ook toewijzen als volgt.
De oorspronkelijke beschikking van 26 april 2016 zal dan ook worden verbeterd op de wijze als hierna omschreven. Deze verbetering zal worden gehecht aan de minuut van de oorspronkelijke beschikking, zodat de verbetering geacht dient te worden te zijn gesteld op die minuut.
3 De beslissing
De kantonrechter
1. verbetert de tussen partijen gewezen beschikking van 26 april 2016 in die zin, dat:
- waar staat " [verkeerde naam] ", die naam wordt gewijzigd in “ [verweerster] ”,
- waar in r.o. 5.3. staat "€", dat wordt gewijzigd in "ongeveer € 13.000,00",
2. bepaalt dat deze verbeteringen onder de vermelding van de datum 18 mei 2016 worden vermeld op de minuut van de beschikking van 26 april 2016,
3. gelast elk van partijen, voor zover zij dit niet reeds hebben gedaan, de ontvangen grosse dan wel het ontvangen afschrift van de beschikking van 26 april 2016 na ontvangst van deze herstelbeschikking aan de griffie van de rechtbank, onderdeel Arbeidsrecht WWZ, te retourneren.
Aldus gegeven te Assen en in het openbaar uitgesproken op 18 mei 2016 door
mr. M.E. van Rossum, kantonrechter, in tegenwoordigheid van de griffier.
c: 599/AW