Civiel recht overig
De dochter van gedaagde heeft een behandeling ondergaan bij de orthodontist. Eiser vordert betaling van het…
Rechtbank Overijssel, 3 juni 2025
ECLI:NL:RBOVE:2025:3722 · Rechtbank Overijssel · 3 juni 2025
https://www.uitspraken.nl/uitspraak/rechtbank-overijssel/civiel-recht/civiel-recht-overig/eerste-aanleg-enkelvoudig/ecli-nl-rbove-2025-3722
Zaakgegevens
Op 3 juni 2025 heeft de Rechtbank Overijssel in eerste aanleg uitspraak gedaan in een zaak over civiel recht.
- Instantie
- Rechtbank OverijsselRechtbankDe rechter die de meeste zaken als eerste behandelt: civiele zaken, strafzaken en bestuurszaken.Meer uitleg
- Zittingsplaats
- Zwolle
- Datum uitspraak
- 3 juni 2025
- Datum publicatie
- 11 juni 2025
- Zaaknummer
- 11577192 \ CV EXPL 25-748
- Rechtsgebied
- Civiel recht » Civiel recht overig
- Procedure
- Eerste aanleg - enkelvoudigEnkelvoudige kamerDe zaak is behandeld door één rechter.Meer uitleg
- ECLI
- ECLI:NL:RBOVE:2025:3722
Inhoud van deze uitspraak
Samenvatting
De dochter van gedaagde heeft een behandeling ondergaan bij de orthodontist. Eiser vordert betaling van het nog niet betaalde gedeelte van de factuur voor deze behandeling. Gedaagde weerspreekt de vordering niet. De kantonrechter wijst de vordering toe en veroordeelt gedaagde in de proceskosten.
Uitspraak
RECHTBANK OVERIJSSEL
Civiel recht
Kantonrechter
Zittingsplaats Zwolle
Zaaknummer: 11577192 \ CV EXPL 25-748
Vonnis van 3 juni 2025
in de zaak van
INFOMEDICS B.V., mede handelend onder de namen Infomedics Factoring, UwNota.nl, DFA Services en Infomedics DFA,
te Almere,
eisende partij,
hierna te noemen: Infomedics,
gemachtigde: Bosveld Incasso en Gerechtsdeurwaarders,
tegen
[gedaagde 1] , zowel voor zich als in zijn hoedanigheid van wettelijk vertegenwoordiger van [gedaagde 2],
te [woonplaats],
gedaagde partij,
hierna te noemen: [gedaagde 1],
procederend in persoon.
1 De zaak in het kort
De dochter van gedaagde heeft een behandeling ondergaan bij de orthodontist. Eiser vordert betaling van het nog niet betaalde gedeelte van de factuur voor deze behandeling. Gedaagde weerspreekt de vordering niet. De kantonrechter wijst de vordering toe en veroordeelt gedaagde in de proceskosten.
2 De procedure
Het verloop van de procedure blijkt uit:
- de dagvaarding,
- de conclusie van antwoord,
- de conclusie van repliek,
- de conclusie van dupliek.
Ten slotte is vonnis bepaald.
3 De beoordeling
Waar gaat deze zaak over?
De dochter van [gedaagde 1] heeft een behandeling ondergaan bij Orthodontist [bedrijf]. Orthodontist [bedrijf] heeft haar vordering van € 138,29 overgedragen aan Infomedics Finance B.V. Infomedics Finance B.V. heeft Infomedics last en opdracht gegeven om de vordering in eigen naam te incasseren. Infomedics heeft op 29 juli 2024 een factuur voor de behandeling gestuurd aan [gedaagde 1]. [gedaagde 1] heeft de factuur, op een bedrag van € 55,33 na, niet betaald. Voor het resterende bedrag van € 82,96 hebben partijen een betalingsregeling getroffen voor een bedrag van € 20,74 per maand. Doordat [gedaagde 1] deze betalingsregeling niet is nagekomen, is deze te komen vervallen. Daarna hebben Infomedics en haar gemachtigde aanmaningen gestuurd, maar ook dat resulteerde niet in betaling van het openstaande bedrag. Daarom is Infomedics deze procedure gestart waarin zij betaling vordert van het restant van de factuur, vermeerderd met de proceskosten. Tijdens deze procedure is er tussen de gemachtigde van Infomedics en [gedaagde 1] een nieuwe betalingsregeling getroffen onder verband van vonnis.
De vordering
Infomedics vordert betaling van € 82,96. Deze vordering is door [gedaagde 1] niet weersproken en zal worden toegewezen. Aangezien de eerste betalingsregeling door [gedaagde 1] niet is nagekomen en er na aanmaning ook niet betaald is, mocht Infomedics deze procedure starten en betaling vorderen. De betalingsregeling die onder verband van vonnis is gesloten, doet daar, zoals [gedaagde 1] bij dupliek ook lijkt te erkennen, niets aan af.
Ambtshalve toetsing
De kantonrechter constateert dat Infomedics geen beroep doet op een beding uit de algemene voorwaarden die de zorgverlener en zij gebruiken, en dat in de algemene voorwaarden geen bedingen staan die verband houden met de onderhavige vordering. Daarom zal de kantonrechter de bedingen die in het geding zijn gebracht niet toetsen op (on)eerlijkheid.
Proceskosten
[gedaagde 1] is in het ongelijk gesteld en moet daarom de proceskosten (inclusief nakosten) betalen. De proceskosten van Infomedics worden begroot op:
|
- kosten van de dagvaarding |
€ |
121,59 |
|
|
- griffierecht |
€ |
135,00 |
|
|
- salaris gemachtigde |
€ |
80,00 |
(2 punten × € 40,00) |
|
- nakosten |
€ |
20,00 |
(plus de kosten van betekening zoals vermeld in de beslissing) |
|
Totaal |
€ |
356,59 |
4 De beslissing
De kantonrechter
veroordeelt [gedaagde 1] om aan Infomedics te betalen een bedrag van € 82,96,
veroordeelt [gedaagde 1] in de proceskosten van € 356,59, te betalen binnen veertien dagen na aanschrijving daartoe, te vermeerderen met de kosten van betekening als [gedaagde 1] niet tijdig aan de veroordelingen voldoet en het vonnis daarna wordt betekend,
verklaart dit vonnis uitvoerbaar bij voorraad.
Dit vonnis is gewezen door mr. R.F. van Aalst en in het openbaar uitgesproken op 3 juni 2025.