Vreemdelingenrecht
Bewaring / kennisgeving / intrekking beroep. De gemachtigde van de vreemdeling heeft de rechtbank bij brief…
Rechtbank 's-Gravenhage, 6 augustus 2002
ECLI:NL:RBSGR:2002:AE7089 · Rechtbank 's-Gravenhage · 6 augustus 2002
Zaakgegevens
Op 6 augustus 2002 heeft de Rechtbank 's-Gravenhage in een bodemzaak uitspraak gedaan in een zaak over vreemdelingenrecht.
- Instantie
- Rechtbank 's-Gravenhage
- Datum uitspraak
- 6 augustus 2002
- Datum publicatie
- 4 april 2013
- Zaaknummer
- AWB 02/56640
- Rechtsgebied
- Bestuursrecht » Vreemdelingenrecht
- Procedure
- Bodemzaak
- ECLI
- ECLI:NL:RBSGR:2002:AE7089
Samenvatting
Bewaring / kennisgeving / intrekking beroep. De gemachtigde van de vreemdeling heeft de
rechtbank bij brief van 29 juli 2002 bericht dat zij kennis heeft genomen van het feit dat de
bewaring is opgeheven in verband met de uitzetting van de vreemdeling. Zij laat weten in
de stukken geen aanknopingspunten te hebben gezien om een gemotiveerd verzoek om
schadevergoeding in te dienen. Zij acht zich evenwel niet bevoegd het beroep in te trekken,
nu het een ambtshalve kennisgeving van verweerder betreft. De rechtbank deelt dit laatste
standpunt van de gemachtigde niet. Ingevolge artikel 94, eerste lid, Vw 2000 wordt de
vreemdeling, na ontvangst van de kennisgeving bij de rechtbank, geacht beroep te hebben
ingesteld tegen het besluit tot oplegging van de vrijheidsontnemende maatregel. De door
verweerder gedane kennisgeving dient derhalve te worden aangemerkt als een door of
namens de vreemdeling ingediend beroepschrift. De rechtbank ziet in het feit dat het
beroep is ingeleid met een ambtshalve kennisgeving geen beletsel voor de gemachtigde
om het namens de vreemdeling ingediende beroep in te trekken. Uiteraard kan een
dergelijk beletsel wel zijn gelegen in de onmogelijkheid om met de vreemdeling
daaromtrent nog contact te hebben gehad. Gesteld noch gebleken is dat de bewaring, die
inmiddels is opgeheven, op enig moment onrechtmatig is geweest. Onder deze
omstandigheden is de rechtbank van oordeel dat aan het beroep de grondslag is komen te
ontvallen. Beroep niet-ontvankelijk.
Uitspraak
Rechtbank 's-Gravenhage
sector bestuursrecht
vreemdelingenkamer, enkelvoudig
__________________________________________________
UITSPRAAK
ingevolge artikel 8:77 Algemene wet bestuursrecht (Awb)
beroep vrijheidsontnemende maatregel
__________________________________________________
Reg.nr : AWB 02/56640 VRWET
Inzake : [A], crv nummer [crv nummer], hierna te noemen de vreemdeling,
gemachtigde mr. H. Gailjaard, advocaat te 's-Gravenhage,
tegen : de Minister voor Vreemdelingenzaken en Integratie, verweerder,
gemachtigde mr. M.P. Bouma, ambtenaar ten departemente.
I. ONTSTAAN EN LOOP VAN HET GEDING
1. De vreemdeling is geboren op [geboortedatum] 1981 en bezit de Poolse nationaliteit.
2. Bij kennisgeving op grond van artikel 94 Vreemdelingenwet 2000 (Vw2000), ter griffie van deze rechtbank ontvangen op 23 juli 2002, heeft verweerder de rechtbank bericht dat de vreemdeling met ingang van 21 juli 2002 de maatregel van bewaring is opgelegd. Krachtens die bepaling wordt de vreemdeling na de ontvangst van deze kennisgeving geacht beroep te hebben ingesteld tegen het besluit tot oplegging van een vrijheidsontnemende maatregel.
3. Op 25 juli 2002 is de bewaring opgeheven en is de vreemdeling uitgezet naar Polen.
4. De openbare behandeling van dit beroep heeft plaatsgevonden op 30 juli 2002. De vreemdeling is niet verschenen. Verweerder heeft zich doen vertegenwoordigen door zijn gemachtigde.
II. OVERWEGINGEN
1. De gemachtigde van de vreemdeling heeft de rechtbank bij brief van 29 juli 2002 bericht dat zij kennis heeft genomen van het feit dat de bewaring is opgeheven in verband met de uitzetting van de vreemdeling. Zij laat weten in de stukken geen aanknopingspunten te hebben gezien om een gemotiveerd verzoek om schadevergoeding in te dienen. Zij acht zich evenwel niet bevoegd het beroep in te trekken, nu het een ambtshalve kennisgeving van verweerder betreft.
2. De rechtbank deelt dit laatste standpunt van de gemachtigde niet. Ingevolge artikel 94, eerste lid, Vw2000 wordt de vreemdeling, na ontvangst van de kennisgeving bij de rechtbank, geacht beroep te hebben ingesteld tegen het besluit tot oplegging van de vrijheidsontnemende maatregel. De door verweerder gedane kennisgeving dient derhalve te worden aangemerkt als een door of namens de vreemdeling ingediend beroepschrift. De rechtbank ziet in het feit dat het beroep is ingeleid met een ambtshalve kennisgeving geen beletsel voor de gemachtigde om het namens de vreemdeling ingediende beroep in te trekken. Uiteraard kan een dergelijk beletsel wel zijn gelegen in de onmogelijkheid om met de vreemdeling daaromtrent nog contact te hebben gehad.
3. Gesteld noch gebleken is dat de bewaring, die inmiddels is opgeheven, op enig moment onrechtmatig is geweest.
Onder deze omstandigheden is de rechtbank van oordeel dat aan het beroep de grondslag is komen te ontvallen. Het beroep dient dan ook niet-ontvankelijk te worden verklaard.
4. Van omstandigheden op grond waarvan een van de partijen zou moeten worden veroordeeld in de door de andere partij gemaakte proceskosten, is de rechtbank niet gebleken.
III. BESLISSING
De Rechtbank 's-Gravenhage,
RECHT DOENDE:
verklaart het beroep niet-ontvankelijk.
IV. RECHTSMIDDEL
Krachtens artikel 95 Vw2000 staat tegen deze uitspraak voor zover het betreft het beroep tegen het besluit tot oplegging van een vrijheidsontnemende maatregel voor partijen hoger beroep open.
De termijn voor het indienen van een beroepschrift bedraagt één week na verzending van de uitspraak door de griffier.
Bij het beroepschrift dient een kopie van deze uitspraak te worden overgelegd.
Het beroepschrift dient een of meer grieven tegen de uitspraak van de rechtbank te bevatten en moet geadresseerd worden aan de Raad van State, Afdeling bestuursrechtspraak, Hoger beroep vreemdelingenzaken, Postbus 16113, 2500 BC Den Haag.
Voor zover in deze uitspraak is beslist op het verzoek om schadevergoeding staat daartegen krachtens artikel 84 aanhef en onder d Vw2000 geen hoger beroep open.
Aldus gedaan door mr. M.J. van den Bergh en uitgesproken in het openbaar op 6 augustus 2002, in tegenwoordigheid van J.J. Brands, griffier.
afschrift verzonden op: