Strafrecht overig
Artikel 12. Mishandeling. Afwijzing beklag.
ECLI:NL:GHAMS:2021:3997 · Gerechtshof Amsterdam · 2 september 2021
https://www.uitspraken.nl/uitspraak/gerechtshof-amsterdam/strafrecht/strafrecht-overig/raadkamer/ecli-nl-ghams-2021-3997
Zaakgegevens
Op 2 september 2021 heeft het Gerechtshof Amsterdam uitspraak gedaan in een zaak over strafrecht.
- Instantie
- Gerechtshof AmsterdamGerechtshofDe rechter in hoger beroep in civiele zaken, strafzaken en belastingzaken. Nederland heeft vier gerechtshoven.Meer uitleg
- Zittingsplaats
- Amsterdam
- Datum uitspraak
- 2 september 2021
- Datum publicatie
- 21 december 2021
- Zaaknummer
- K21/230079
- Rechtsgebied
- Strafrecht Strafrecht overig
- Procedure
- RaadkamerRaadkamerEen zitting die niet openbaar is, bijvoorbeeld over voorlopige hechtenis of een klacht over niet-vervolging.Meer uitleg
- ECLI
- ECLI:NL:GHAMS:2021:3997
Samenvatting
Artikel 12. Mishandeling. Afwijzing beklag.
Uitspraak
Inhoudsopgave
afdeling strafrecht
beklagkamer
rekestnummer K21/230079
Beschikking op het beklag van:
[klager],
wonende te [woonplaats],
klager.
1 Het beklag
Het hof heeft op 19 februari 2021 het klaagschrift ontvangen. Het beklag richt zich tegen de beslissing van de officier van justitie bij het arrondissementsparket Amsterdam om geen strafvervolging in te stellen tegen [beklaagde] (hierna: beklaagde) ter zake van mishandeling.
2 Het verslag van de advocaat-generaal
Bij verslag van 12 april 2021 heeft de advocaat-generaal het hof in overweging gegeven het beklag af te wijzen.
3 De voorhanden stukken
Het hof heeft kennisgenomen van:
- het klaagschrift met bijlagen;
- het verslag van de advocaat-generaal;
- het dossier van de politie.
4 De behandeling in raadkamer
Het hof heeft klager in de gelegenheid gesteld op 2 september 2021 het beklag toe te lichten. Klager is in raadkamer verschenen.
De advocaat-generaal is bij de behandeling in raadkamer aanwezig geweest. In hetgeen in raadkamer naar voren is gekomen heeft deze aanleiding gevonden de conclusie in het verslag aldus te herzien, dat het beklag wordt afgewezen.
5 De beoordeling van het beklag
Klager heeft op 30 september 2019 aangifte gedaan van mishandeling, gepleegd door beklaagde. Tijdens een zaalvoetbalwedstrijd heeft beklaagde een kopstoot gegeven aan klager. Hierdoor is de neus van klager gebroken.
Voor de weergave van de feitelijke uitgangspunten die van belang zijn voor de beoordeling verwijst het hof naar de inhoud van het verslag.
Het hof heeft te beoordelen of de strafrechter die over deze zaak zou moeten oordelen – al dan niet na nader onderzoek – zou kunnen komen tot een veroordeling voor enig strafbaar feit. Daarnaast moet het hof beoordelen of er, gelet op alle omstandigheden, voldoende belang is bij het alsnog instellen van strafrechtelijke vervolging. Indien het antwoord op beide vragen bevestigend luidt, zal een bevel tot vervolging worden gegeven.
De overwegingen van het hof
Tijdens de behandeling in raadkamer heeft klager te kennen gegeven dat hij de klacht jegens beklaagde wil intrekken, gelet op de schadevergoeding die klager inmiddels van beklaagde heeft ontvangen.
Bij deze stand van zaken verstaat het hof dat hij geen belang meer heeft bij behandeling van de klacht en is klager om die reden niet-ontvankelijk.
Het hof zal daarom als volgt beslissen.
6 De beslissing
Het hof wijst het beklag af.
Deze beschikking, waartegen voor betrokkenen geen rechtsmiddel openstaat, is gegeven op
2 september 2021 door mrs. P.F.E. Geerlings, voorzitter, N.A. Schimmel en A.R.O. Mooy, raadsheren, in tegenwoordigheid van mr. K. van der Togt, griffier, en ondertekend door de voorzitter en de griffier.