Verbintenissenrecht
Art. 81 lid 1 RO. Overeenkomstenrecht. Koop van een tweedehands auto. Non-conformiteit, ernstige gebreken…
Hoge Raad, 28 november 2025
ECLI:NL:HR:2025:1804 · Hoge Raad · 28 november 2025
https://www.uitspraken.nl/uitspraak/hoge-raad/civiel-recht/verbintenissenrecht/artikel-81-ro-zaken/ecli-nl-hr-2025-1804
Zaakgegevens
Op 28 november 2025 heeft de Hoge Raad uitspraak gedaan in een zaak over verbintenissenrecht.
- Instantie
- Hoge RaadHoge RaadDe hoogste rechter van Nederland in civiele zaken, strafzaken en belastingzaken. Hij beoordeelt zaken in cassatie.Meer uitleg
- Datum uitspraak
- 28 november 2025
- Datum publicatie
- 28 november 2025
- Zaaknummer
- 24/04394
- Rechtsgebied
- Civiel recht » Verbintenissenrecht
- Procedure
- Artikel 81 RO-zakenArtikel 81 RODe Hoge Raad verwerpt een cassatieklacht met een verkorte motivering, omdat die klacht niet kan slagen en geen belangrijke rechtsvraag opwerpt.Meer uitleg
- Advocaat
- M.W van der Heijden, D Rijpma
- ECLI
- ECLI:NL:HR:2025:1804
Inhoud van deze uitspraak
Samenvatting
Art. 81 lid 1 RO. Overeenkomstenrecht. Koop van een tweedehands auto. Non-conformiteit, ernstige gebreken. Procesrecht, schending hoor en wederhoor, art. 85 lid 4 Rv, uitlaten producties, tweeconclusieregel, feitelijke grondslag.
Procesgang
Conclusie A-GConclusie A-GEen onafhankelijk advies aan de Hoge Raad over hoe de zaak beslist moet worden. De Hoge Raad hoeft dat advies niet te volgen.Meer uitleg · 3 oktober 2025
ECLI:NL:PHR:2025:1072Hoge Raad · 28 november 2025deze uitspraak
ECLI:NL:HR:2025:1804
Uitspraak
HOGE RAAD DER NEDERLANDEN
CIVIELE KAMER
Nummer 24/04394
Datum 28 november 2025
ARREST
In de zaak van
[eiser] ,
wonende te [plaats] ,
EISER tot cassatie,
hierna: [eiser] ,
advocaat: M.W. van der Heijden,
tegen
1. [verweerder 1] ,
wonende te [plaats] ,
VERWEERDER in cassatie,
hierna: [verweerder 1] ,
advocaat: D. Rijpma,
2. [verweerder 2] ,
wonende te [plaats] ,
3. ABC AUTO’S VOF,
gevestigd te Leeuwarden,
hierna: [verweerder 2] en ABC auto’s,
VERWEERSTERS in cassatie,
niet verschenen.
1 Procesverloop
Voor het verloop van het geding in feitelijke instanties verwijst de Hoge Raad naar:
a. het vonnis in de zaak 9478739 CV EXPL 21-32872 van de rechtbank Rotterdam van 21 januari 2022;
b. het verstekarrest in de zaak 200.306.514/01 van het gerechtshof Den Haag van 13 december 2022;
c. het verzetarrest in de zaak 200.306.514/02 van het gerechtshof Den Haag van 3 september 2024.
[eiser] heeft tegen het arrest van het hof van 3 september 2024 beroep in cassatie ingesteld.
[verweerder 1] heeft een verweerschrift tot verwerping ingediend.
Tegen [verweerder 2] en ABC auto’s is verstek verleend.
De zaak is voor [verweerder 1] toegelicht door zijn advocaat.
De conclusie van de plaatsvervangend Procureur-Generaal M.H. Wissink strekt tot verwerping van het cassatieberoep.
De advocaat van [eiser] heeft schriftelijk op die conclusie gereageerd.
2 Beoordeling van het middel
De Hoge Raad heeft de klachten over het arrest van het hof beoordeeld. De uitkomst hiervan is dat deze klachten niet kunnen leiden tot vernietiging van dat arrest. De Hoge Raad hoeft niet te motiveren waarom hij tot dit oordeel is gekomen. Bij de beoordeling van deze klachten is het namelijk niet nodig om antwoord te geven op vragen die van belang zijn voor de eenheid of de ontwikkeling van het recht (zie artikel 81 lid 1 van de Wet op de rechterlijke organisatie).
3 Beslissing
De Hoge Raad:
- verwerpt het beroep;
- veroordeelt [eiser] in de kosten van het geding in cassatie, tot op deze uitspraak aan de zijde van [verweerder 1] begroot op € 873,-- aan verschotten en € 2.200,-- voor salaris, vermeerderd met de wettelijke rente over deze kosten indien [eiser] deze niet binnen veertien dagen na heden heeft voldaan en aan de zijde van [verweerder 2] en ABC auto’s begroot op nihil.
Dit arrest is gewezen door de raadsheren C.E. du Perron, als voorzitter, S.J. Schaafsma en F.R. Salomons, en in het openbaar uitgesproken door de raadsheer A.E.B. ter Heide op 28 november 2025.