Civiel recht overig
Kort geding. Gemeente kondigt aan per 1 november 2023 te stoppen met door zorgaanbieder Huyswaert verleende…
Rechtbank Noord-Holland, 23 oktober 2023
ECLI:NL:RBNHO:2023:10607 · Rechtbank Noord-Holland · 23 oktober 2023
Samenvatting
Kort geding. Gemeente kondigt aan per 1 november 2023 te stoppen met door zorgaanbieder Huyswaert verleende zorg, die via PGB wordt betaald. Huyswaert vordert dat gemeente Alkmaar negatieve mededelingen over Huyswaert stopt. Vordering toegewezen. Hoor en wederhoor geschonden en gemeente heeft op dit moment nog onvoldoende zorgvuldig onderzoek verricht.
Uitspraak
RECHTBANK Noord-Holland
Civiel recht
Zittingsplaats Alkmaar
Zaaknummer: C/15/344342 / KG ZA 23-512
Vonnis in kort geding van 23 oktober 2023
in de zaak van
de besloten vennootschap
HUYSWAERT ZORG B.V.,
gevestigd te Alkmaar,
eisende partij,
hierna te noemen: Huyswaert,
advocaat: mr. A.E. Mulder te Ede,
tegen
de publiekrechtelijke rechtspersoon
GEMEENTE ALKMAAR,
gevestigd te Alkmaar,
gedaagde partij,
hierna te noemen: de gemeente,
advocaat mr. E.C.W. van der Poel te Alkmaar.
1 De procedure
Het verloop van de procedure blijkt uit:
- de dagvaarding van 2 oktober 2023 met 29 producties,
- de producties 1 t/m 35 van de zijde van de gemeente,
- de mondelinge behandeling van 10 oktober 2023, waarvan door de griffier aantekeningen zijn gemaakt,
- de spreekaantekeningen van Huyswaert,
- de pleitnotities van de gemeente.
2 De uitgangspunten
Huyswaert is een zorgaanbieder die zorg verleent aan jongeren en volwassenen vanaf vijftien jaar die zijn geïndiceerd voor jeugdhulp met verblijf en/of via de WMO/WLZ beschermd wonen. Huyswaert biedt deze zorg aan op diverse verblijfslocaties in de binnenstad van Alkmaar. Huyswaert is opgericht in 2016.
Enig aandeelhouder en bestuurder was Imperial Plush B.V. waarvan [directeur] directeur en groot aandeelhouder is.
Huyswaert levert ook zorg die via een Persoonsgebonden budget (PGB), door gemeenten wordt vergoed. Deze zorg levert Huyswaert behalve in de gemeente Alkmaar ook in de gemeenten Heiloo, Dijk en Waard en Castricum.
Daarnaast levert Huyswaert gecontracteerde zorg in natura in de regio West-Friesland en buiten de regionale gemeenten levert zij zorg door middel van een betalingsovereenkomst, alsmede aan cliënten die vallen onder de WMO en WLZ.
Het overgrote deel van de cliënten van Huyswaert ontvangt zorg die via een PGB door de gemeente wordt vergoed.
Huyswaert is fors gegroeid in de afgelopen jaren. Zij biedt op dit moment zorg aan 39 cliënten en heeft 20 medewerkers in loondienst. Daarnaast werken er diverse ZZP’ers voor Huyswaert.
Na een tip over [directeur] , is de gemeente een BIBOB-onderzoek naar hem gestart. In het BIBOB-adviesrapport is negatief over [directeur] geadviseerd.
De gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Heiloo, Uitgeest en Dijk en Waard hebben bij besluit van 5 juli 2023 de contracten Jeugdhulp met verblijf per 4 juli 2023 ontbonden (de verleende zorg die onder 2.1 is vermeld). Dit besluit trof zeven cliënten van Huyswaert. Van die personen is ten tijde van de mondelinge behandeling van het kort geding één cliënt door de gemeente elders (buiten Huyswaert) ondergebracht.
Huyswaert heeft van ouders en cliënten gehoord dat zij in augustus 2023 door de gemeente zijn benaderd met de vraag of zij klachten over Huyswaert hadden, met de mededeling dat de gemeente het besluit had genomen om per 1 november 2023 te stoppen met het verstrekken van PGB aan WMO-cliënten die zorg inkopen bij Huyswaert (de verleende zorg die onder 2.2 is vermeld).
Bij brief van 18 augustus 2023 heeft de gemeente Huyswaert bericht dat het college heeft besloten dat de lopende financiering vanuit individuele PGB’s voor het inkopen van zorg bij Huyswaert per 1 november 2023 zal worden stopgezet en dat dit als voornemen zal worden gecommuniceerd naar de cliënten en hun wettelijke vertegenwoordigers. In de brief staat ook vermeld dat alle nieuwe aanvragen ter zake per 15 augustus 2023 zullen worden afgewezen.
De gemeente schrijft in deze brief onder meer:
“Wij zijn van mening dat de zorgaanbieder Huyswaert Zorg BV. niet voldoet aan de integriteitseisen voor de Wmo waardoor de met een pgb in te kopen ondersteuning niet voldoet aan de standaard.
Ook betwijfelen wij of de ondersteuning wordt geboden die in het plan staan opgenomen. Daarnaast werkt de zorgaanbieder niet actief samen met de gemeente. Uit onderzoek blijkt dat de personele inzet, zowel kwalitatief als kwantitatief van Huyswaert Zorg BV. naar ons oordeel onvoldoende is.
Wij vinden dat de zorgverlener niet voldoet aan de standaard die geldt in de gemeente. Daarom zal de maatwerkvoorziening door een andere zorgverlener (in natura) uitgevoerd dient te worden dan wel indien mogelijk ingekocht dient te worden. Wij zijn daarom voornemens om te bepalen dat de kosten voor het Pgb niet meer vergoed worden per 1 november a.s. ”.
Huyswaert heeft verbeterplannen bij de gemeente aangeleverd, maar de gemeente heeft deze als onvoldoende beoordeeld. Huyswaert heeft per brief van 25 augustus 2023 haar zienswijze ingediend en de gemeente dringend verzocht om het voorgenomen besluit niet te effectueren, alsmede het huidige handelen van de gemeente op te schorten.
Bij brieven van 12 september 2023 heeft de gemeente haar voornemen aan cliënten van Huyswaert kenbaar gemaakt, daarbij vermeldend dat aan de gemeente uit onderzoek is gebleken dat de personele inzet van Huyswaert zowel kwalitatief als kwantitatief naar het oordeel van de gemeente onvoldoende is. De gemeente schrijft verder:
“Daarnaast twijfelen wij of de door Huyswaert Zorg ingezette beroepskrachten wel over voldoende deskundigheid beschikken. Ook hebben wij het vermoeden dat de betalingen voor de maatwerkvoorziening niet of voor een ander doel zijn gebruikt dan waarvoor deze zijn betaald. Mede om deze redenen vinden wij dat de aanbieder Huyswaert Zorg niet aan onze eisen voor integriteit voldoet”.
De gemeente heeft buiten aanwezigheid van Huyswaert gesprekken met cliënten van Huyswaert gevoerd om het beëindigen van de financiering te bespreken. In die gesprekken is aan de betreffende cliënten een afstandsverklaring overhandigd.
[directeur] is afgetreden als bestuurder en is een traject gestart om zijn aandelen in Huyswaert te verkopen.
Tot aan de datum van de mondelinge behandeling heeft de gemeente geen definitief besluit genomen.
3 Het geschil
Huyswaert vordert - samengevat - om:
-
de gemeente gedurende zes maanden te verbieden om handelingen te verrichten of besluiten te nemen als gevolg waarvan de lopende financiering voor Huyswaert vanuit de PGB per 1 november 2023 stopt,
-
de gemeente te veroordelen om per omgaande iedere handeling na te laten, waardoor tegenover het publiek, cliënten van Huyswaert of andere derden, de onjuiste schijn wordt gewekt dat Huyswaert niet zou voldoen aan de integriteit, kwaliteit en kwantiteitseisen voor de Wmo Zorg als gevolg waarvan de met een PGB in te kopen ondersteuning niet zou voldoen aan de standaard,
-
de gemeente te veroordelen om per omgaande iedere vorm van laster over Huyswaert en/of het functioneren van aan Huyswaert verbonden of in het verleden verbonden personen te staken en gestaakt te houden,
-
de gemeente te veroordelen om per omgaande iedere handeling na te laten, waardoor tegenover het publiek, cliënten van Huyswaert of andere derden, de onjuiste schijn wordt gewekt dat definitief vaststaat dat de lopende financiering voor Huyswaert vanuit de PGB per 1 november 2023 zal stoppen, een en ander zonder dat hier een definitief onherroepelijk besluit aan ten grondslag ligt,
-
de gemeente te veroordelen om per omgaande op een door de voorzieningenrechter aangegeven wijze openbaar te (laten) maken de rectificatie zoals genoemd onder 3.26 van de dagvaarding,
een en ander op straffe van verbeurte van een dwangsom en onder veroordeling van de gemeente in de kosten van dit geding.
Huyswaert legt aan de vordering het volgende ten grondslag.
De gemeente handelt evident onrechtmatig door stelselmatig zeer kwetsbare cliënten van Huyswaert te benaderen, waarbij zij onjuiste inlichtingen over Huyswaert verstrekt en cliënten onder druk zet om van zorgverlener te wisselen. Dit doet de gemeente aan de hand van ongefundeerde vermoedens en zonder dat hier een deugdelijk besluit aan ten grondslag ligt. De gemeente handelt als ware het besluit al genomen en alsof zij adequaat onderzoek zou hebben gedaan, maar dat is niet het geval.
De gemeente heeft Huyswaert alleen een brief met kale stellingen gestuurd over onvoldoende verleende zorg, maar hiertegen kan Huyswaert zich niet verdedigen omdat haar niet bekend is waar de gemeente deze stellingen op baseert. Huyswaert herkent zich niet in het door de gemeente geschetste beeld en de gemeente laat na derden hierover te informeren. Hierdoor ontstaat ten onrechte een eenzijdig beeld. Er heeft geen gedegen onderzoek plaatsgevonden naar de kwaliteit van zorg en de gevolgen van het voorgenomen besluit en de handelwijze. Er heeft geen hoor en wederhoor plaatsgevonden, terwijl de verstrekte inlichtingen aantoonbaar onjuist zijn.
De gemeente heeft het zorgvuldigheids-, evenredigheids- en gelijkheidsbeginsel niet in acht genomen, terwijl zij daar op grond van de algemene beginselen van behoorlijk bestuur wel toe gehouden is.
De reputatie van Huyswaert wordt nu zodanig aangetast dat de continuïteit van haar bedrijf op het spel staat en als de gemeente niet wordt gestopt, zal een faillissement onafwendbaar zijn. Huyswaert lijdt dagelijks meer schade en de mogelijkheden om haar bedrijf te verkopen, worden steeds kleiner. Het is noodzakelijk dat de gemeente haar onrechtmatige handelwijze per direct stopt.
De gemeente voert verweer. De gemeente concludeert tot niet-ontvankelijkheid van Huyswaert, dan wel tot afwijzing van de vorderingen van Huyswaert, met veroordeling van Huyswaert in de kosten van deze procedure.
De gemeente stelt dat zij al vanaf 2018 signalen binnenkrijgt over Huyswaert, waarbij de signalen variëren van grensoverschrijdend gedrag tot het verlenen van onvoldoende zorg en het onvoldoende inzetten van gekwalificeerd personeel. Ook is een situatie waarbij beschermd en begeleid wonen wordt geboden in een locatie die de zorgaanbieder zelf in eigendom heeft, een constructie die fraudegevoelig is. Uit gesprekken die met de cliënten van Huyswaert zijn gevoerd waarin het voorgenomen besluit werd toegelicht, is gebleken dat de aantallen begeleidingsuren uit de PGB-beschikking door Huyswaert niet worden geboden, terwijl Huyswaert wel de volledige uren declareert.
De gemeente heeft verschillende gesprekken met Huyswaert gevoerd over het feit dat te weinig zorg werd verleend en dat dit bovendien gebeurde door ongekwalificeerd personeel. Voor wat betreft de zorg in het kader van de Jeugdwet (zie 2.1 in dit vonnis) heeft Huyswaert in een gesprek op 13 juni 2023 erkend dat niet wordt voldaan aan de kwantitatieve en kwalitatieve eisen die in de aanbesteding waren gesteld. De overeenkomst voor jeugd is om die reden ontbonden.
Naar aanleiding van een tip van het OM op grond van de Wet Bibob is de gemeente een onderzoek gestart. Op basis van de uitkomsten van dat onderzoek voldoet Huyswaert naar de mening van de gemeente niet aan haar integriteitseisen en wil de gemeente de niet-gecontracteerde PGB-zorg voor volwassenen bij Huyswaert ook beëindigen. Met het terugtreden van [directeur] als bestuurder is dit niet veranderd. De gemeente doet onderzoek naar de voor de zaak relevante feiten om een besluit te kunnen nemen.
Huyswaert kan bestuursrechtelijke rechtsmiddelen aanwenden tegen het besluit om de
PGB te beëindigen. De voorbereidingshandelingen die zien op dit besluit maken deel uit van deze bestuursrechtelijke procedure.
Om die reden kan het de gemeente niet worden verboden om dit traject af te ronden, zoals Huyswaert vordert, en kan de zaak niet door de civiele voorzieningenrechter worden beoordeeld. Er is immers een met voldoende waarborgen omklede rechtsgang voorhanden.
Inhoudelijk geldt dat de gemeente een zeer zorgvuldig proces heeft doorlopen.
Het betreft cliënten die met een PGB zorg inkopen bij Huyswaert en niet in staat zijn om zich op eigen kracht in de samenleving te handhaven. Vanwege deze kwetsbaarheid zijn cliënten telefonisch door de gemeente uitgenodigd voor een gesprek en was daarbij ook ondersteuning mogelijk door een onafhankelijke cliëntondersteuner van Mee de Wering. Cliënten konden een zienswijze indienen en het voorgenomen besluit is op schrift meegegeven. In verschillende gesprekken is naar de gemeente toe verklaard dat er te weinig zorg wordt verleend en diverse cliënten hebben aangegeven dat zij bij een andere zorgaanbieder dan Huyswaert geplaatst willen worden. In dat kader heeft de gemeente andere zorgaanbieders benaderd om te vragen of zij plek hebben. Vanuit haar zorgplicht dient de gemeente immers te zorgen voor een vervangende plek. De gemeente heeft een zorgvuldig proces gevolgd en de vorderingen van Huyswaert moeten worden afgewezen.
Op de stellingen van partijen wordt hierna, voor zover van belang, nader ingegaan.
4 De beoordeling
Ontvankelijkheid
Ten tijde van de zitting had de gemeente nog geen definitief besluit genomen over de stopzetting van de financiering van PGB-inkopen van zorg bij Huyswaert, zoals de gemeente per 1 november a.s. wil effectueren. Dit betekent dat er op dat moment voor Huyswaert geen bestuursrechtelijke weg van bezwaar en beroep open stond. Huyswaert kan daarom worden ontvangen in haar vorderingen.
Spoedeisend belang
Het gaat hier om een in kort geding gevorderde voorlopige voorziening. De rechter moet daarom eerst beoordelen of Huyswaert ten tijde van dit vonnis bij die voorziening een spoedeisend belang heeft. Dat is het geval omdat de gemeente heeft aangekondigd per 1 november a.s. de ‘PGB-contracten’ te zullen beëindigen van de Wmo-cliënten die zorg inkopen bij Huyswaert en de gemeente dit ook al richting de cliënten van Huyswaert heeft gecommuniceerd.
Inhoudelijk
Daarnaast geldt dat de voorzieningenrechter in dit kort geding moet beoordelen of de vorderingen in de bodemprocedure een zodanige kans van slagen hebben, dat vooruitlopend daarop toewijzing van de voorlopige voorziening gerechtvaardigd is. Als uitgangspunt geldt bovendien dat in deze procedure geen plaats is voor bewijslevering.
Zoals de gemeente zelf stelt, kan zij pas stappen ondernemen op het moment dat de signalen die zij binnenkrijgt meer dan aannemelijk zijn.
Dat Huyswaert beschermd en begeleid wonen biedt vanuit een locatie die zij zelf in eigendom heeft, dan wel huurt, en dat het een combinatie van beschermd en begeleid wonen betreft, is een constructie die fraudegevoelig is. Maar dat wil uiteraard nog niet zeggen dat er sprake is van fraude door Huyswaert. Concrete voorbeelden op grond waarvan de gemeente van mening is dat Huyswaert niet voldoet aan de eisen van kwantiteit en kwaliteit, heeft de gemeente niet eerder dan in aanloop naar dit kort geding aan Huyswaert kenbaar gemaakt.
De onderzoeksresultaten waar zij naar verwijst, hebben betrekking op de door Huyswaert verleende zorg op grond van de Jeugdwet. Huyswaert stelt terecht dat de conclusies van de gemeente zonder nader en gedegen onderzoek niet op één lijn kunnen worden gesteld met de zorg die Huyswaert verleent aan cliënten die op basis van een PGB is gefinancierd.
Het vermoeden van de gemeente dat Huyswaert niet aan de door de gemeente gehanteerde standaard voldoet, omdat zij te weinig zorg verleent en geen of onvoldoende gekwalificeerd personeel inzet, is met name gebaseerd op de resultaten van het eerdere onderzoek met betrekking tot de door Huyswaert verleende zorg op grond van de Jeugdwet.
De gemeente stelde zelf in dit kort geding dat zij op dit moment nog onderzoek doet naar de “voor de zaak relevante feiten”.
De voorzieningenrechter is van oordeel dat de gemeente in dit stadium van het onderzoek, namelijk voordat alle benodigde informatie is verzameld, onzorgvuldig handelt door cliënten voor te houden dat de vergoeding voor de door Huyswaert verleende zorg op basis van een PGB per 1 november a.s. zal stoppen. Onduidelijk is nog steeds waarop de gemeente haar verwijten aan het adres van Huyswaert precies baseert.
De gemeente stelt dat de cliënten van Huyswaert door Huyswaert kunnen worden beïnvloed omdat zij van Huyswaert woonruimte huren en bang zullen zijn dat zij hun woonruimte verliezen als zij negatief over Huyswaert verklaren. Voor zover dat al juist zou zijn, staat daar tegenover dat de cliënten op dit moment door de gemeente onder druk worden gezet, omdat zij van haar afhankelijk zijn voor de goedkeuring en financiering van de PGB-zorg. De gemeente heeft immers gecommuniceerd dat de vergoedingen per 1 november 2023 zullen worden stopgezet, terwijl Huyswaert zich nog niet adequaat heeft kunnen verweren. Op haar zienswijze is nog niet gereageerd en de gemeente heeft nog geen definitief besluit genomen.
Van haar stelling dat er grote verschillen zijn tussen het aantal gedeclareerde zorguren en het aantal daadwerkelijk door Huyswaert verleende zorguren heeft de gemeente geen direct bewijs overgelegd. De gemeente baseert zich met name op de gesprekken die zij met cliënten van Huyswaert heeft gevoerd en heeft pas bij het in het geding brengen van stukken voor dit kort geding een overzicht gegeven van de door haar ontvangen signalen en meldingen (productie 33). Verder somt de gemeente aannames, indrukken en vermoedens op.
Huyswaert heeft ter zitting gemotiveerd weersproken dat meer uren door haar zijn gedeclareerd dan dat zij heeft verleend. Zij stelt daarnaast dat cliënten zelf de neiging hebben om hun zorgbehoefte en de daaraan gerelateerde zorguren te bagatelliseren. Bovendien hebben cliënten geen zicht op de uren, die moeten worden besteed aan de administratieve verantwoording en verslaglegging door de zorgverlener.
Er is nader onderzoek naar de zorgbehoefte en de zorgbegeleiding van de cliënten noodzakelijk en Huyswaert heeft tevergeefs naar een concrete onderbouwing door de gemeente gevraagd. De voorzieningenrechter is van oordeel dat onvoldoende hoor en wederhoor heeft plaatsgevonden.
Van de gemeente mag worden verwacht dat zij zorgvuldig onderzoek doet naar de juistheid van haar stellingen voordat zij met haar voor Huyswaert ingrijpende voornemen naar buiten treedt. Door dit na te laten, handelt de gemeente onrechtmatig jegens Huyswaert.
Tijdens de mondelinge behandeling heeft de gemeente verklaard dat zij al sinds 2018 “signalen” binnen krijgt over Huyswaert. Zij heeft daarvan pas ter zitting in productie 33 onder het kopje “Signalen en meldingen die bij de gemeente binnen zijn gekomen” vier meldingen aangehaald. Nog daargelaten dat dit een zeer beperkt aantal is over een periode van vijf jaar, heeft Huyswaert tijdens de mondelinge behandeling ieder van deze meldingen gemotiveerd weersproken.
In diezelfde productie 33 wordt ook vermeld dat de toezichthouder meldingen heeft binnengekregen over bejegening en grensoverschrijdend gedrag. Enige onderbouwing van wanneer die meldingen zijn en wie die betreffen ontbreekt. Op die manier kan Huyswaert er uiteraard ook niet op reageren.
Ten slotte verwijst de gemeente naar de recente gesprekken met de budgethouders. Bij vijf budgethouders werd de opmerking gemaakt dat er minder zorg was verleend dan waarvoor werd gedeclareerd. Mede gelet op het algemene verweer van Huyswaert dat cliënten die uren vaak niet reëel inschatten, is dat naar het oordeel van de voorzieningenrechter onvoldoende om zonder hoor en wederhoor die “signalen” ten grondslag te leggen aan de voor Huyswaert negatieve besluiten.
De voorzieningenrechter spreekt zich niet uit over de juistheid van de hiervoor vermelde meldingen. Mogelijk dat een en ander voldoende zal blijken te zijn voor de voorgenomen besluiten. Maar de gemeente dient Huyswaert eerst serieus in de gelegenheid te stellen op de “signalen” te reageren. Pas daarna kan sprake zijn van een zorgvuldige afweging.
De door de gemeente gekozen termijn (einde per 1 november 2023) is ook niet realistisch, nu zij zelfs op het moment van de mondelinge behandeling (10 oktober 2023) nog geen definitieve besluiten heeft genomen. Cliënten zijn in het algemeen kwetsbare personen en die worden nu onnodig onder druk gezet.
Ter zitting deelde de gemeente mee dat zij garandeert dat er voor iedere cliënt per 1 november 2023 vervangende woonruimte en zorg beschikbaar zal zijn. Zij verklaarde dat inmiddels met diverse andere zorgverleners te hebben geregeld.
De voorzieningenrechter zal de vorderingen van Huyswaert gedeeltelijk toewijzen. Het door Huyswaert geciteerde bericht van een zakelijke relatie is onvoldoende om voorshands te oordelen dat er sprake is van laster door de gemeente.
De voorzieningenrechter zal daarbij ook niet in het bestuursrechtelijke traject treden en zal de gemeente dus niet verbieden om alsnog het besluit te nemen als gevolg waarvan de lopende financiering voor Huyswaert vanuit de PGB per 1 november 2023 stopt.
De voorzieningenrechter vindt een vorm van rectificatie op zijn plaats als middel tegen beperking van de schade die Huyswaert lijdt als gevolg van de mededelingen die de gemeente aan de cliënten van Huyswaert heeft gedaan. De veroordeling tot het (doen) plaatsen van de in de dagvaarding onder (de voorzieningenrechter begrijpt) 3.25 geformuleerde rectificatie zal evenwel worden afgewezen. De geformuleerde inhoud daarvan voert te ver.
Naar het oordeel van de voorzieningenrechter wordt in voldoende mate recht gedaan aan de belangen van Huyswaert, indien de gemeente verplicht wordt dit vonnis aan de cliënten te doen toekomen waaraan zij het voorlopig besluit kenbaar heeft gemaakt. De gemeente dient dit binnen 24 uur na de betekening van dit vonnis te doen.
De gemeente is de partij die ongelijk krijgt en zij zal daarom in de proceskosten worden veroordeeld. Tot aan dit vonnis worden de proceskosten aan de zijde van Huyswaert als volgt vastgesteld:
|
- kosten van de dagvaarding (eenmaal berekend) |
€ |
135,57 |
|
|
- griffierecht |
€ |
676,00 |
|
|
- salaris advocaat |
€ |
1.079,00 |
|
|
- overige kosten |
€ |
0,00 |
|
|
Totaal |
€ |
1.890,57 |
5 De beslissing
De voorzieningenrechter:
veroordeelt de gemeente om per omgaande iedere handeling na te laten, waardoor tegenover het publiek, cliënten van Huyswaert of andere derden, de schijn wordt gewekt dat Huyswaert niet zou voldoen aan de integriteit, kwaliteit en kwantiteitseisen voor de Wmo Zorg als gevolg waarvan de met een PGB in te kopen ondersteuning niet zou voldoen aan de standaard,
veroordeelt de gemeente om per omgaande iedere handeling na te laten, waardoor tegenover het publiek, cliënten van Huyswaert of andere derden, de schijn wordt gewekt dat definitief vaststaat dat de lopende financiering voor Huyswaert vanuit de PGB per
1 november 2023 zal stoppen, een en ander zonder dat hier een definitief onherroepelijk besluit aan ten grondslag ligt,
veroordeelt de gemeente om dit vonnis binnen 24 uur na de betekening ervan ter hand te stellen aan de cliënten van Huyswaert aan wie de gemeente heeft gecommuniceerd dat de vergoedingen van door Huyswaert aan hen verleende Wmo-zorg via een PGB per
1 november 2023 zal stoppen,
veroordeelt de gemeente in de proceskosten, aan de zijde van Huyswaert tot dit vonnis vastgesteld op € 1.890,57,
verklaart dit vonnis uitvoerbaar bij voorraad,
wijst het meer of anders gevorderde af.
Dit vonnis is gewezen door mr. L.J. Saarloos en in het openbaar uitgesproken op 23 oktober 2023.
LK/LJS