Bestuursrecht overig
Proces-verbaal van de mondelinge uitspraak van 27 augustus 2026. Beroep ongegrond. De minister heeft de…
College van Beroep voor het bedrijfsleven, 27 augustus 2026
ECLI:NL:CBB:2026:432 · College van Beroep voor het bedrijfsleven · 27 augustus 2026
https://www.uitspraken.nl/uitspraak/college-van-beroep-voor-het-bedrijfsleven/bestuursrecht/bestuursrecht-overig/eerste-aanleg-enkelvoudig/ecli-nl-cbb-2026-432
Zaakgegevens
Op 27 augustus 2026 heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven in eerste aanleg uitspraak gedaan in een zaak over bestuursrecht.
- Instantie
- College van Beroep voor het bedrijfslevenCollege van Beroep voor het bedrijfslevenDe hoogste bestuursrechter voor economisch bestuursrecht, zoals mededinging, telecom, energie en landbouw.Meer uitleg
- Zittingsplaats
- Den Haag
- Datum uitspraak
- 27 augustus 2026
- Datum publicatie
- 11 september 2026
- Zaaknummer
- 24/796
- Rechtsgebied
- Bestuursrecht » Bestuursrecht overig
- Procedure
- Eerste aanleg - enkelvoudigEnkelvoudige kamerDe zaak is behandeld door één rechter.Meer uitleg
- ECLI
- ECLI:NL:CBB:2026:432
Inhoud van deze uitspraak
Samenvatting
Proces-verbaal van de mondelinge uitspraak van 27 augustus 2026. Beroep ongegrond. De minister heeft de aanvraag terecht afgewezen gezien er niet is voldaan aan de voorwaarde dat de woning bewoond moet zijn geweest voorafgaand aan de investeringen. Ook is er geen sprake van bijzondere omstandigheden die maken dat er van de regeling moest worden afgeweken.
Uitspraak
proces-verbaal uitspraak
COLLEGE VAN BEROEP VOOR HET BEDRIJFSLEVEN
zaaknummer: 24/796
proces-verbaal van de mondelinge uitspraak van de enkelvoudige kamer van 27 augustus 2026
Voorzitter: mr. D. Brugman
Griffier: N.J. Vlug
Partijen
[naam] , te [woonplaats]
en
de minister van Klimaat en Groene Groei, vertegenwoordigd door mr. M. Schulte
Beslissing
Het College verklaart het beroep ongegrond.
Overwegingen
1. [naam] heeft op 5 maart 2024 een aanvraag ingediend voor een Investeringssubsidie duurzame energie en energiebesparing (ISDE) in verband met de installatie van een warmtepomp, vloerisolatie, gevelisolatie en glasisolatie. De minister heeft de aanvraag afgewezen omdat niet wordt voldaan aan de definitie van een woning zoals beschreven in artikel 4.5.1 van de Regeling nationale EZK- en LNV-subsidies.
2 Het College moet uitgaan van de voorwaarden zoals die in de subsidieregeling zijn opgenomen. In dit geval is niet voldaan aan de voorwaarde van de Regeling dat de woning als zodanig bewoond moet zijn geweest voorafgaand aan de investeringen. Dat betekent dat de minister de aanvraag moest afwijzen. Er is geen sprake van bijzondere omstandigheden die maken dat de minister had kunnen afwijken van de regeling. Het College merkt daarbij nog op dat de minister bij het maken van een subsidieregeling zelf (politieke) keuzes kan maken. Dat [naam] het niet eens is met die keuzes, maakt niet dat de afwijzing van de aanvraag op grond van die subsidieregeling juridisch niet klopt.
3 De minister hoeft geen proceskosten te vergoeden.
w.g. D. Brugman w.g. N. Vlug