Vreemdelingenrecht
Proceskostenveroordelingsuitspraak (pkv). Het verzoek om proceskosten wordt afgewezen omdat het griffierecht…
Rechtbank Den Haag, 2 december 2024
ECLI:NL:RBDHA:2024:20844 · Rechtbank Den Haag · 2 december 2024
Zaakgegevens
Op 2 december 2024 heeft de Rechtbank Den Haag in eerste aanleg uitspraak gedaan in een zaak over vreemdelingenrecht.
- Instantie
- Rechtbank Den Haag
- Zittingsplaats
- Utrecht
- Datum uitspraak
- 2 december 2024
- Datum publicatie
- 12 december 2024
- Zaaknummer
- NL24.28561
- Rechtsgebied
- Bestuursrecht » Vreemdelingenrecht
- Procedure
- Eerste aanleg - enkelvoudig
- ECLI
- ECLI:NL:RBDHA:2024:20844
Inhoud van deze uitspraak
Samenvatting
Proceskostenveroordelingsuitspraak (pkv). Het verzoek om proceskosten wordt afgewezen omdat het griffierecht niet is betaald en omdat verweerder geen besluit op de aanvraag heeft genomen.
Uitspraak
uitspraak
[afbeelding niet beschikbaar] [afbeelding niet beschikbaar]
RECHTBANK DEN HAAG
Zittingsplaats Utrecht Bestuursrecht zaaknummer: NL24.28561
uitspraak van de enkelvoudige kamer in de zaak tussen
[verzoekster] , verzoekster V-nummer: [V-nummer]
(gemachtigde: mr. A.H. Hekman), en
de minister van Asiel en Migratie, voorheen de staatssecretaris van Justitie en Veiligheid, verweerder.
Procesverloop
Verzoekster heeft op 16 juli 2024 beroep ingesteld omdat verweerder niet tijdig heeft beslist op haar bezwaar gericht tegen de afwijzing van een aanvraag om een machtiging tot voorlopig verblijf met als doel ‘familie en gezin’ (hierna: het bezwaar).
Op 6 augustus 2024 heeft verzoekster het beroep ingetrokken met het verzoek om verweerder te veroordelen in de door verzoekster gemaakte proceskosten.
Verweerder heeft gereageerd op dit verzoek en is niet bereid om de proceskosten van verzoekster te vergoeden.
Overwegingen
1. De rechtbank nodigt partijen niet uit voor een zitting, omdat dat in deze zaak niet nodig is.¹
2. Iemand die in beroep gaat moet griffierecht betalen. Dit staat in artikel 8:41, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht. In dit geval is het griffierecht € 187,-. De griffier van de rechtbank stelt een termijn waarbinnen het griffierecht moet worden betaald. Dat betekent in dit verband dat het hele bedrag binnen die termijn is bijgeschreven op de rekening van de rechtbank of dat het binnen die termijn is betaald op de griffie van de rechtbank.
3. De rechtbank heeft verzoekster op 18 juli 2024 een brief gestuurd, waarin staat dat verzoekster het griffierecht binnen twee weken moet betalen aan de rechtbank. De rechtbank heeft op 16 augustus 2024 aangetekend een herinnering ter betaling van het griffierecht
[afbeelding niet beschikbaar]1. Op grond van artikel 8:54 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb).
verzonden, gericht aan het kantoor van de gemachtigde van verzoekster. Nader door de rechtbank ingesteld onderzoek in het Track & Trace-systeem van PostNL heeft uitgewezen dat deze brief op 20 augustus 2024 om 11:06 uur is bezorgd bij het kantoor van de gemachtigde van verzoekster. Verzoekster heeft niet gereageerd.
4. Verzoekster heeft het griffierecht niet of niet tijdig betaald. Verzoekster heeft geen reden gegeven voor dit verzuim. Er is dus geen verontschuldiging voor dit verzuim gebleken.
5. Gelet op het voorgaande zou het beroep niet-ontvankelijk zijn geweest. Het verzoek om verweerder te veroordelen in de proceskosten dient al op grond hiervan te worden afgewezen.
6. De rechtbank stelt verder vast dat verweerder nog geen besluit heeft genomen op de aanvraag van verzoekster. De veroordeling van een partij in de proceskosten is geregeld in de artikelen 8:75 en 8:75a van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) en nader uitgewerkt in het Besluit proceskosten bestuursrecht (Bpb). Als een beroep wordt ingetrokken, omdat het bestuursorgaan geheel of gedeeltelijk aan de indiener van het beroepschrift is tegemoetgekomen, kan de rechtbank op verzoek van de indiener dat bestuursorgaan bij afzonderlijke uitspraak veroordelen in de proceskosten. Dit is geregeld in artikel 8:75a van de Awb. Nu verweerder nog geen besluit heeft genomen op de aanvraag van verzoekster, is er geen sprake van geheel of gedeeltelijk tegemoetkomen aan het beroepsschrift. Het verzoek van verzoekster om verweerder te veroordelen in de proceskosten dient daarom te worden afgewezen.
Conclusie en gevolgen
7. Uit het vorenstaande vloeit voort dat de rechtbank het verzoek om verweerder te veroordelen in de proceskosten van verzoekster afwijst.
Beslissing
De rechtbank wijst het verzoek om verweerder tot vergoeding van de proceskosten te veroordelen af.
Deze uitspraak is gedaan door mr. R.J.A. Schaaf, rechter, in aanwezigheid van mr. N. Khalloufi, griffier.
De uitspraak is uitgesproken in het openbaar en bekendgemaakt op:
02 december 2024
Documentcode: [documentcode]
Bent u het niet eens met deze uitspraak?
Als u het niet eens bent met deze uitspraak kunt een brief sturen naar de rechtbank waarin u uitlegt waarom u het er niet mee eens bent. Dit heet een verzetschrift. U moet dit verzetschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop deze uitspraak is verzonden. Als u graag een zitting wilt waarbij u persoonlijk uw mening aan de rechter kunt geven, kunt u dit in uw verzetschrift aangeven.