Vreemdelingenrecht
Verzoekster heeft twee uur voor vertrek een verzoek om voorlopige voorziening ingediend om uitzetting te…
Rechtbank Den Haag, 25 augustus 2026
ECLI:NL:RBDHA:2026:24089 · Rechtbank Den Haag · 25 augustus 2026
Zaakgegevens
Op 25 augustus 2026 heeft de Rechtbank Den Haag uitspraak gedaan in een zaak over vreemdelingenrecht.
- Instantie
- Rechtbank Den Haag
- Zittingsplaats
- Utrecht
- Datum uitspraak
- 25 augustus 2026
- Datum publicatie
- 25 augustus 2026
- Zaaknummer
- NL26.48881
- Rechtsgebied
- Bestuursrecht » Vreemdelingenrecht
- Procedure
- Mondelinge uitspraak
- ECLI
- ECLI:NL:RBDHA:2026:24089
Inhoud van deze uitspraak
Samenvatting
Verzoekster heeft twee uur voor vertrek een verzoek om voorlopige voorziening ingediend om uitzetting te voorkomen. Het bezwaar tegen het bestreden besluit heeft geen redelijke kans van slagen. Daarom wordt het verzoek om voorlopige voorziening afgewezen.
Uitspraak
uitspraak
[afbeelding niet beschikbaar] [afbeelding niet beschikbaar]
RECHTBANK DEN HAAG
Zittingsplaats Utrecht
Bestuursrecht
zaaknummer: NL26.48881
proces-verbaal van de mondelinge uitspraak van de voorzieningenrechter van
25 augustus 2026 in de zaak tussen
[verzoekster] , V-nummer: [V-nummer] , verzoekster
(gemachtigde: mr. M. Gavami),
en
de minister van Asiel en Migratie,
(gemachtigde: mr. L. Verhaeg).
Procesverloop
1. Verzoekster heeft op 5 mei 2026 asielaanvraag ingediend. Bij besluit van 5 mei 2026 is aan verzoekster met toepassing van artikel 6, derde lid, van de Vreemdelingenwet 2000 (Vw) een vrijheidsontnemende maatregel opgelegd. Het beroep hiertegen is op 4 juni 2026 ongegrond verklaard.1 De aanvraag is bij besluit van 20 mei 2026 afgewezen. Het beroep dat verzoekster hiertegen heeft ingediend is bij uitspraak van 15 juli 2026 ongegrond verklaard.2 Bij besluit van 15 juli 2026 is eiseres de toegang tot Nederland geweigerd. Op 16 juli 2026 is aan verzoekster een vrijheidsontnemende maatregel opgelegd. Het beroep dat hiertegen is ingediend is op 30 juli 2026 ongegrond verklaard.3
2. De minister heeft verzoekster op 10 augustus 2026 aangezegd dat zij vanuit Nederland wordt uitgezet naar Tanzania op 25 augustus 2026, om 10:10 uur.
3. Verzoekster heeft op 24 augustus 2026 een opvolgende asielaanvraag ingediend. De minister heeft met het bestreden besluit van 24 augustus 2026 een “artikel 3.1. Vreemdelingenbesluit (Vb) besluit” genomen. In dat besluit heeft de minister besloten dat de uitzetting van verzoekster niet achterwege blijft. Volgens de minister is de opvolgende aanvraag alleen maar ingediend om de uitvoering van haar uitzetting te vertragen.
4. Verzoekster heeft op 25 augustus 2026 beroep ingediend tegen het besluit en op dezelfde datum verzocht om een voorlopige voorziening zodat zij de behandeling van haar beroepschrift in Nederland mag afwachten.
5. De voorzieningenrechter doet uitspraak zonder zitting, omdat spoed dit vereist en partijen daardoor niet in hun belangen worden geschaad.
Beslissing
De voorzieningenrechter wijst het verzoek om voorlopige voorziening af.
Beoordeling door de voorzieningenrechter
6. Verzoekster heeft de voorzieningenrechter op 25 augustus 2026 om 8:03 uur telefonisch op de hoogte gesteld van de op handen zijnde uitzetting, welke op dezelfde dag om 10:10 uur zal plaatsvinden. Omstreeks 9.07 uur heeft de voorzieningenrechter het schriftelijk verzoek om een voorlopige voorziening, een afschrift van het bestreden besluit, het verslag van het gehoor last minute aanvraag en een paar screenprints van foto’s ontvangen.
7. De minister was niet in gelegenheid om inhoudelijk te reageren op de ingediende stukken gelet op de korte periode tot aan de uitzetting.
8. De voorzieningenrechter stelt vast dat het bestreden besluit een primair besluit is, waartegen bezwaar openstaat. De voorzieningenrechter zal het beroep van verzoekster tegen het bestreden besluit daarom doorsturen aan de minister om als bezwaar te behandelen.
9. De voorzieningenrechter is op basis van de beschikbare informatie van verzoekster van oordeel dat het bezwaar geen redelijke kans van slagen heeft. Verzoekster heeft geen inhoudelijke gronden ingediend, maar heeft enkel procedurele gronden aangevoerd. De voorzieningenrechter vindt ook dat het bestreden besluit voldoende gemotiveerd is. Verder is de voorzieningenrechter niet gebleken dat er redenen zijn om aan te nemen dat verzoekster een risico loopt op een behandeling in strijd met artikel 3 van het EVRM door de uitzetting naar Tanzania dan wel de Comoren, waarvan zij de nationaliteit heeft. Onder deze omstandigheden ziet de voorzieningenrechter geen aanleiding om een voorziening, zoals is verzocht, te treffen.
Deze uitspraak is gedaan door mr. mr. J.J. Catsburg, voorzieningenrechter, in aanwezigheid van mr. A. Wilpstra-Foppen, griffier. Deze uitspraak is uitgesproken en bekendgemaakt op 25 augustus 2026 en zal openbaar worden gemaakt door publicatie op rechtspraak.nl.
Dit proces-verbaal is bekendgemaakt op:
25 augustus 2026
Tegen deze uitspraak staat geen hoger beroep of verzet open.
_________________
2 Zaaknummer NL26.28675. Niet gepubliceerd.