Personen- en familierecht
Verzoek van betrokkene tot opheffen bewind. Betrokenne wenst over te stappen naar budgetbeheer. De…
Rechtbank Noord-Holland, 19 november 2025
ECLI:NL:RBNHO:2025:13497 · Rechtbank Noord-Holland · 19 november 2025
https://www.uitspraken.nl/uitspraak/rechtbank-noord-holland/civiel-recht/personen-en-familierecht/eerste-aanleg-enkelvoudig/ecli-nl-rbnho-2025-13497
Zaakgegevens
Op 19 november 2025 heeft de Rechtbank Noord-Holland in eerste aanleg uitspraak gedaan in een zaak over personen- en familierecht.
- Instantie
- Rechtbank Noord-HollandRechtbankDe rechter die de meeste zaken als eerste behandelt: civiele zaken, strafzaken en bestuurszaken.Meer uitleg
- Zittingsplaats
- Zaanstad
- Datum uitspraak
- 19 november 2025
- Datum publicatie
- 20 november 2025
- Zaaknummer
- 11667803 BM VERZ 25-885
- Rechtsgebied
- Civiel recht » Personen- en familierecht
- Procedure
- Eerste aanleg - enkelvoudigEnkelvoudige kamerDe zaak is behandeld door één rechter.Meer uitleg
- ECLI
- ECLI:NL:RBNHO:2025:13497
Inhoud van deze uitspraak
Samenvatting
Verzoek van betrokkene tot opheffen bewind. Betrokenne wenst over te stappen naar budgetbeheer. De bewindvoerder heeft bezwaar tegen het verzoek gemaakt en haar zorgen geuit of budgetbeheer voldoende is. De kantonrechter wijst het verzoek af, omdat de gronden voor het bewind nog aanwezig zijn en het lukt betrokkene niet om met maandgeld uit te komen.
Uitspraak
RECHTBANK NOORD-HOLLAND
Zittingsplaats Zaanstad
zaaknummer : 11667803 BM VERZ 25-885 JM
dossiernummer : BM 54308
datum : 19 november 2025
beschikking op een verzoek tot opheffing van bewind
op verzoek van:
[betrokkene] ,
geboren te [geboorteplaats] op [geboortedatum] ,
wonende te [adres] ,
hierna te noemen: betrokkene,
met als bewindvoerder BeauFin B.V.,
correspondentieadres: postbus 9407, 1006 AK Amsterdam,
hierna te noemen: BeauFin.
procedure
De kantonrechter heeft kennisgenomen van:
- het verzoek (met bijlagen), ontvangen op 18 april 2025;
- de schriftelijke reactie van BeauFin, ontvangen op 12 mei 2025;
- de schriftelijke reactie van betrokkene op de reactie van BeauFin, ontvangen op 21 augustus 2025.
Het verzoek is mondeling behandeld op 21 oktober 2025.
beoordeling
Bij beschikking is het vermogen van betrokkene onder bewind gesteld. De grondslag van het bewind is de lichamelijke of geestelijke toestand van betrokkene.
Betrokkene vraagt om opheffing van het bewind. Betrokkene wil graag overstappen naar budgetbeheer. BeauFin heeft bezwaar tegen het verzoek gemaakt. BeauFin stelt dat budgetbeheer te veel van betrokkene zal vragen. De stress zal oplopen en er zullen schulden ontstaan. Betrokkene komt altijd leefgeld te kort. Er is nog steeds sprake van een grote kwetsbaarheid en de kosten voor het bewind wegen niet op tegen de stress.
Uit de stukken en het verhandelde ter zitting is het voor de kantonrechter aannemelijk geworden dat het verzoekt dient te worden afgewezen. De grond voor het bewind is nog steeds aanwezig. Het is voor de kantonrechter vast komen te staan dat betrokkene een kwetsbaar persoon is en dat er, gelet op zijn verslavings- en psychische problematiek, een risico is dat er (financieel) misbruik van hem wordt gemaakt. Betrokkene krijgt begeleiding van het RIBW en woont niet zelfstandig. De kantonrechter heeft tevens in haar beslissing meegenomen dat het betrokkene niet lukt om uit te komen met maandgeld en dat ter zitting is vast komen te staan dat betrokkene geen enkel inzicht heeft in zijn (financiële) administratie.
beslissing
De kantonrechter:
- wijst het verzoek af.
|
Deze beschikking is gegeven door mr. M.T. Goossens, kantonrechter, en in het openbaar uitgesproken op bovenvermelde datum. |
||
Tegen deze beschikking kan - uitsluitend door tussenkomst van een advocaat - hoger beroep worden ingesteld bij het gerechtshof te Amsterdam:
a. door de verzoeker en degenen aan wie een afschrift van deze beschikking (digitaal) is verstrekt of verzonden binnen drie maanden na de dag van de uitspraak;
b. door andere belanghebbenden binnen drie maanden na betekening daarvan of nadat deze beschikking hun op andere wijze bekend is geworden.