Verbintenissenrecht

VvE niet-ontvankelijk wegens ontbreken machtigingsbesluit van vereniging van eigenaars.

Rechtbank Zeeland-West-Brabant, 22 mei 2024

Zaakgegevens

Op 22 mei 2024 heeft de Rechtbank Zeeland-West-Brabant in een bodemzaak uitspraak gedaan in een zaak over verbintenissenrecht.

Instantie
Rechtbank Zeeland-West-Brabant
Zittingsplaats
Middelburg
Datum uitspraak
22 mei 2024
Datum publicatie
7 juni 2024
Zaaknummer
10671279 CV EXPL 23-2101 (E)
Procedure
Bodemzaak
ECLI
ECLI:NL:RBZWB:2024:3872
E-mail
Inhoud van deze uitspraak

Samenvatting

VvE niet-ontvankelijk wegens ontbreken machtigingsbesluit van vereniging van eigenaars.

Uitspraak

RECHTBANK ZEELAND-WEST-BRABANT

Civiel recht

Kantonrechter

Zittingsplaats Middelburg

Zaaknummer: 10671279 CV EXPL 23-2101

Vonnis van 22 mei 2024

in de zaak van

VERENIGING VAN EIGENAARS VAN HET FLATGEBOUW GENAAMD [flatgebouw] TE [plaats],

gevestigd te [plaats] ,

eisende partij,

hierna te noemen: de VvE,

gemachtigde: [gemachtigde] ,

tegen

1 [gedaagde 1] ,

2. [gedaagde 2],

wonende te [plaats] ,

gedaagde partijen,

hierna samen te noemen: [gedaagden] ,

gemachtigde: mr. L.E. van Hevele.

1 De procedure

1.1.

Het verdere verloop van de procedure blijkt uit:

- het tussenvonnis van 28 februari 2024;
- de akte overleggen producties van de VvE.

1.2.

Ten slotte is vonnis bepaald.

2 De verdere beoordeling

2.1.

De kantonrechter heeft de VvE bij vonnis van 28 februari 2024 in de gelegenheid gesteld bij akte een machtigingsbesluit van de vereniging van eigenaars in te dienen. Uit dit besluit moet blijken dat de vereniging van eigenaars het bestuur van de VvE gemachtigd heeft om namens hen een rechtsvordering in te dienen tegen [gedaagden] .

2.2.

Bij akte op de rolzitting van 17 april 2024 heeft de VvE de notulen en de besluitenlijst van de vergadering van eigenaars van 11 april 2024 overgelegd. Uit punt 4.6.1 van de besluitenlijst volgt dat tijdens deze vergadering de incassoprocedure is goedgekeurd en dat [naam] is gemachtigd om na het sturen van twee vergeefse herinneringsbrieven een vordering ter incasso over te dragen aan een incassobureau of een gerechtsdeurwaarder. Verder blijkt uit dit besluit dat de vereniging van eigenaars er – kort gezegd – mee akkoord is gegaan dat het incassobureau of de gerechtsdeurwaarder alle buitengerechtelijke en gerechtelijke stappen neemt ter incasso van die vorderingen en dat zij namens de vereniging van eigenaars in rechte kunnen verschijnen.

2.3.

Uit het hiervoor genoemde besluit blijkt weliswaar dat is besloten een (incasso)procedure voor vorderingen uit hoofde van niet-betaalde (voorschot)bijdragen en andere vorderingen vast te stellen maar niet dat de vereniging van eigenaars het bestuur van de VvE heeft gemachtigd om in rechte betaling te vorderen van [gedaagden] . Dit leidt ertoe dat de VvE niet-ontvankelijk wordt verklaard in haar vordering.

2.4.

De VvE is in het ongelijk gesteld en moet daarom de proceskosten (inclusief nakosten) betalen. De proceskosten van [gedaagden] worden begroot op:

- salaris gemachtigde

€

408,00

(2,00 punten × € 204,00)

- nakosten

€

102,00

(plus de kosten van betekening zoals vermeld in de beslissing)

Totaal

€

510,00

3 De beslissing

De kantonrechter

3.1.

verklaart de VvE niet-ontvankelijk in haar vordering;

3.2.

veroordeelt de VvE in de proceskosten van € 510,00, te betalen binnen veertien dagen na aanschrijving daartoe, te vermeerderen met de kosten van betekening als de VvE niet tijdig aan de veroordeling voldoet en het vonnis daarna wordt betekend;

3.3.

verklaart de veroordeling uitvoerbaar bij voorraad.

Dit vonnis is gewezen door mr. Van der Burgt en in het openbaar uitgesproken op 22 mei 2024.