Vreemdelingenrecht
koksboekje / vergewisplicht / interview / ongegrond
Rechtbank Den Haag, 13 mei 2024
ECLI:NL:RBDHA:2024:7221 · Rechtbank Den Haag · 13 mei 2024
Zaakgegevens
Op 13 mei 2024 heeft de Rechtbank Den Haag in eerste aanleg uitspraak gedaan in een zaak over vreemdelingenrecht.
- Instantie
- Rechtbank Den Haag
- Zittingsplaats
- Groningen
- Datum uitspraak
- 13 mei 2024
- Datum publicatie
- 13 mei 2024
- Zaaknummer
- NL24.1709
- Rechtsgebied
- Bestuursrecht » Vreemdelingenrecht
- Procedure
- Eerste aanleg - enkelvoudig
- ECLI
- ECLI:NL:RBDHA:2024:7221
Inhoud van deze uitspraak
Samenvatting
koksboekje / vergewisplicht / interview / ongegrond
Uitspraak
RECHTBANK DEN HAAG
Zittingsplaats Groningen
Bestuursrecht
zaaknummer: NL24.1709
uitspraak van de enkelvoudige kamer in de zaak tussen
[naam] , eiser,
geboren op [geboortedatum] ,
van Chinese nationaliteit,
V-nummer: [nummer]
(gemachtigde: mr. V.L. van Wieringen)
en
de staatssecretaris van Justitie en Veiligheid, de staatssecretaris
(gemachtigde: mr. P. Boelhouwer).
Inleiding
Op 30 april 2021 heeft Asian Chefs B.V. ten behoeve van eiser een machtiging tot voorlopig verblijf (mvv) aangevraagd voor een gecombineerde vergunning voor verblijf en arbeid (GVVA) in het kader van ‘Arbeid in loondienst bij Hanting Cuisine B.V. (referent)’.
Bij besluit van 4 januari 2022 (het primaire besluit) heeft de staatssecretaris de kennisgeving van 1 juni 2021, om aan eiser een mvv in het kader van GVVA te verlenen, ingetrokken.
Het daartegen gemaakte bezwaar is bij besluit van 24 juni 2022 ongegrond verklaard. Bij besluit van 17 oktober 2022 heeft de staatssecretaris het besluit van 24 juni 2022 ingetrokken.
Bij besluit van 13 maart 2023 heeft de staatssecretaris het bezwaar van eiser alsnog ongegrond verklaard.
Bij uitspraak van 20 november 2023 heeft deze rechtbank, zittingsplaats Groningen, het door eiser tegen het besluit van 13 maart 2023 ingediende beroep gegrond verklaard.
Op 18 december 2023 heeft de staatssecretaris een nieuw besluit op bezwaar genomen en het bezwaar wederom ongegrond verklaard. Tegen dit besluit heeft eiser beroep ingediend.
Het onderzoek ter zitting heeft plaatsgevonden op 4 april 2024. Hieraan hebben deelgenomen: de gemachtigde van eiser, de gemachtigde van de staatssecretaris en mr. A. Verwijs, jurist bij het UWV. De rechtbank heeft het onderzoek ter zitting gesloten.
Overwegingen
1. De rechtbank gaat bij de beoordeling uit van het navolgende.
Op 30 april 2021 heeft Asian Chefs B.V. ten behoeve van eiser een mvv-aanvraag ingediend. Eiser beoogt met deze aanvraag als specialiteitenkok Chinese keuken arbeid in loondienst voor Hanting Cuisine B.V. te Den Haag (referent) te verrichten. Eiser heeft bij zijn aanvraag, ter onderbouwing van zijn werkervaring als specialiteitenkok, een Occupational Qualification Certificate (koksboekje) ‘Fourth Level / Intermediate Skilled Worker’ overgelegd. De staatssecretaris heeft het UWV verzocht om te beoordelen of eiser voldoet aan de vereiste kwalificaties om bij referent arbeid te verrichten. Het UWV heeft op 27 mei 2021 een positief arbeidsmarktadvies uitgebracht voor arbeid bij referent voor de periode van 1 augustus 2021 tot en met 1 augustus 2023. De staatssecretaris heeft vervolgens op 1 juni 2021 eisers mvv-aanvraag ingewilligd.
Op 23 september 2021, voorafgaand aan het verstrekken van de mvv, is eiser geïnterviewd op de Nederlandse ambassade te Peking in China. Omdat er naar aanleiding van dit interview twijfels zijn ontstaan of hij wel voldoet aan de voorwaarden voor het gevraagde verblijfsdoel voor het verrichten van arbeid in loondienst als bedoeld in artikel 3:31 van de Vreemdelingenwet 2000 (Vw 2000), heeft de staatssecretaris het interviewverslag aan het UWV voorgelegd en gevraagd om herziening van het positieve arbeidsmarktadvies van 27 mei 2021.
Op 27 december 2021 heeft UWV het positieve arbeidsmarktadvies van 27 mei 2021 ingetrokken en alsnog negatief geadviseerd. Het UWV heeft geadviseerd om eiser niet toe te laten, omdat aan de hand van de door eiser overgelegde documentatie niet kan worden vastgesteld dat eiser gekwalificeerd is voor de functie van specialiteitenkok Chinese keuken.
Hoewel bij de aanvraag een koksboekje niveau 4 is overgelegd, blijkt uit het interview van 23 september 2021 en de bevindingen dat eiser diens gestelde werkervaring niet heeft aangetoond.
2. Met het besluit van 4 januari 2022 heeft de staatssecretaris de kennisgeving tot inwilliging van eisers mvv-aanvraag van 30 april 2021 ingetrokken onder verwijzing naar het negatieve arbeidsmarktadvies van 27 december 2021 en de aanvraag alsnog afgewezen.
Op 21 januari 2022 is namens eiser bezwaar gemaakt tegen het besluit van 4 januari 2022. Bij besluit van 24 juni heeft de staatssecretaris het bezwaarschrift van eiser ongegrond verklaard en de mvv-aanvraag van eiser afgewezen. Hiertegen heeft eiser beroep ingesteld.
Op 17 oktober 2022 heeft de staatssecretaris zijn besluit van 24 juni 2022 ingetrokken.
Op 10 februari 2023 zijn de werkgever en de gemachtigde van eiser door de ambtelijke hoorcommissie gehoord. Tijdens de hoorzitting is gevraagd of de gemachtigde van eiser aanvullende stukken heeft waaruit blijkt dat eiser gekwalificeerd is.
Op 24 februari 2023 heeft eiser de volgende aanvullende stukken overgelegd:
-
Getuigenschrift met vertaling van de Guansheng Huangshibao Hotel group Guangzhou;
-
Getuigenschrift met vertaling van Xiaolonkan Restaurant Group;
-
Verklaring met vertaling van het onderwijsinstituut waar eiser zijn certificaat heeft behaald;
-
Betalingsbewijs met vertaling van het examengeld dat eiser heeft betaald;
-
Screenshot met vertaling van de website van de Occupational Skill Testing Authority (OSTA) waarop het diploma staat geregistreerd.
De staatssecretaris heeft het UWV verzocht aan te geven of het bezwaarschrift aanleiding vormt om het advies van 27 december 2021 te herzien.
Op 13 maart 2023 heeft het UWV opnieuw een negatief advies uitgebracht, omdat niet is aangetoond dat eiser aan de gevraagde kwalificaties voldoet voor de functie van specialiteitenkok in de Chinese keuken. In dit verband heeft het UWV gewezen op het bepaalde in artikel 8, derde lid, aanhef en onder b, van de Wav in samenhang bezien met paragraaf 19a van de Uitvoeringsregels Wav behorende bij de RuWav 2014, artikel 3 RuWav 2022 en paragraaf 6.1. van de Uitvoeringsregels RuWav 2022. Het UWV heeft overwogen dat het door eiser overgelegde certificaat (koksboekje) niet gelijk wordt gesteld met het bezit van een diploma, dat is afgegeven door een officiële beroepsonderwijsinstelling. Uit dit koksboekje blijkt immers niet dat eiser een beroepsopleiding heeft doorlopen aan een erkende beroepsonderwijsinstelling. Uit de overgelegde stukken blijkt dat eiser werkzaam is geweest als kok bij Xiaolongkan Hotpot, Tianshui, Gansu. Uit de verklaringen van eiser tijdens het interview is gebleken dat hij niet veel kookt en voornamelijk groente snijdt. Ook heeft hij aangegeven dat hij bij een ander restaurant van dezelfde werkgever als kok werkt. Hij kan echter geen namen aangeven van gerechten en stelt dat hij slechts tweede kok is. Deze werkervaring is onvoldoende om zich te kunnen kwalificeren als specialiteitenkok in de Chinese keuken, aldus het advies. Verder concludeert het UWV dat de door eiser verstrekte werkgeversinformatie onjuist is. Navraag door het consulaat bij Xiaolongkan Hotspot, Tianshui, Gansu wijst uit dat zowel eiser als degene die het bewijs van werk heeft ondertekend, niet bij het restaurant werken. Door het consulaat is de ondertekenaar van het bewijs van werk telefonisch gevraagd naar de duur van het dienstverband van eiser, die daarop aangaf dat eiser sinds 2009 in het restaurant werkzaam is. De ambassade heeft daarbij de kanttekening geplaatst dat het restaurant pas geopend is in 2019.
Naar aanleiding van de door eiser overgelegde aanvullende stukken wordt door het UWV opgemerkt dat deze onvoldoende inzichtelijk zijn om te kunnen concluderen dat eiser een opleiding tot kok heeft gevolgd die gelijk gesteld kan worden met een nationale beroepskwalificatie op niveau 4. Hieruit blijkt immers niet dat is voldaan aan de door de sectorvertegenwoordiging genoemde vereiste aantal jaren werkervaring voor het verkrijgen van de beroepskwalificatie op niveau 4. Er is geen bewijs overgelegd van enige werkervaring voorafgaand aan de afgifte van het koksboekje op 28 oktober 2019. Als gevolg daarvan wordt de rechtmatige afgifte van het koksboekje terecht in twijfel wordt getrokken.
3. In het bestreden besluit heeft de staatssecretaris het bezwaarschrift van eiser, onder verwijzing naar het arbeidsadvies van het UWV van 13 maart 2023, ongegrond verklaard en de mvv-aanvraag van eiser afgewezen, omdat hij niet voldoet aan de beperking waaronder zijn aanvraag is ingediend. Volgens de staatssecretaris is er geen reden om te twijfelen aan dit advies, nu het een deskundigenadvies betreft en er geen aanwijzingen zijn dat het advies op onjuiste wijze tot stand is gekomen.
4. In haar uitspraak van 20 november 2023 heeft de rechtbank geoordeeld dat de staatssecretaris de vergewisplicht heeft geschonden ten aanzien van het UWV-advies van 13 maart 2023, nu het UWV in het advies onvoldoende heeft gemotiveerd waarom eiser niet wordt gevolgd in zijn betoog dat hij in het bezit is van een door de OSTA erkend diploma, en daarmee heeft voldaan aan één van de wijzen waarop kan worden voldaan aan de voorwaarden. Eiser voldoet, blijkens het UWV-advies, weliswaar niet aan de eerste drie voorwaarden opgesteld door de sectorvertegenwoordiger Vereniging Chinese-Aziatische Horeca Ondernemers, maar onvoldoende blijkt op welke wijze het UWV de overgelegde stukken ten aanzien van de laatste (vierde) voorwaarde heeft beoordeeld. Eiser heeft immers een verklaring van het onderwijsinstituut waar eiser zijn certificaat stelt te hebben behaald overgelegd, alsmede een betalingsbewijs met vertaling van het examengeld dat eiser heeft betaald en een screenshot met vertaling van de OSTA website waarop het diploma staat geregistreerd. Uit het UWV-advies volgt niet waarom deze stukken onvoldoende onderbouwing vormen van het door eiser gestelde diploma. Het UWV is niet gemotiveerd op deze stukken ingegaan in samenhang met de laatste voorwaarde, namelijk in het bezit zijn van diploma’s die zijn afgegeven door de beroepsonderwijsinstellingen, die erkend zijn door OSTA. Het UWV-advies is hiermee op een onzorgvuldige wijze tot stand gekomen, aldus de rechtbank.
5. Naar aanleiding van deze uitspraak heeft de staatssecretaris het UWV verzocht een nieuw advies uit te brengen. Op 18 december 2023 heeft het UWV aan dit verzoek gehoor gegeven. Naar aanleiding van het oordeel van de rechtbank in de uitspraak van 20 november 2023 wordt door het UWV opgemerkt dat eiser met de op 24 februari 2023 overgelegde stukken, niet aantoont wat het programma van de door hem gevolgde opleiding inhield en welke vaardigheden hij daarbij heeft opgedaan. Het koksboekje betreft geen diploma dat wordt verkregen na een opleiding, maar het betreft een certificaat terzake het afgelegd hebben van een theorie- en praktijktest. Uit de overgelegde stukken blijkt dan ook niet dat hij een opleiding heeft gevolgd die gelijk te stellen is met een beroepskwalificatie op niveau 4. Er is ook geen bewijs overgelegd van enige werkervaring voorafgaand aan de afgifte van het koksboekje, zodat de rechtmatige afgifte in twijfel wordt getrokken. Het screenshot van de OSTA website leidt niet tot ander oordeel. Er zijn vragen aan de Chinese autoriteiten gesteld over het in China gebruikte OSTA-registratiesysteem en de betrouwbaarheid daarvan, maar daar is door de Chinese autoriteiten niet op gereageerd. Daarmee is niet gebleken dat door de raadpleging van dit systeem de betrouwbaarheid van het overgelegde koksboekje kan worden gegarandeerd.
6. Eiser stelt zich op het standpunt dat er wel wordt voldaan aan de voorwaarden in de Wav. Eiser stelt dat hij middels de overlegde documenten, waaronder het certificaat (koksboekje), zijn gestelde kwalificaties heeft aangetoond. Gewoonlijk worden Chinese koks met een koksboekje van niveau 4 in Nederland toegelaten.
Verder heeft eiser aangetoond dat hij in het bezit is van een diploma dat is afgegeven door een beroepsonderwijsinstelling, die is erkend door OSTA. Hierdoor is voldaan aan één van de wijzen waarop kan worden voldaan aan de voorwaarden die op grond van de door de sectorvertegenwoordiger VCHO aan UWV verstrekte informatie over de procedure in China met betrekking tot het verkrijgen van een koksdiploma is verbonden.
Voorts heeft eiser zijn werkervaring, naar zijn mening met de in bezwaar overgelegde stukken en de gegeven mondelinge toelichting, voldoende aangetoond. Onduidelijk is gemotiveerd waarom eiser ondanks dat hij aan de kwalificaties voldoet, niet kan worden aangemerkt als Specialiteitenkok in de Chinese keuken. Eiser is immers in het bezit van een koksdiploma dat is verstrekt door een door de OSTA erkende beroepsonderwijsinstelling.
Eiser meent dat de staatssecretaris in het bestreden besluit nog immer niet aan de vergewisplicht voldoet. De thans geponeerde stelling dat eiser het koksboekje op onrechtmatige wijze zou hebben verkregen, is uitsluitend gebaseerd op de overweging dat eiser geen bewijs heeft overgelegd van zijn werkervaring van voor juni 2019. Die stelling is onvoldoende onderbouwd nu een werkgever telefonisch heeft aangegeven dat eiser al sinds 2009 voor hem werkt. Dat dit restaurant pas in 2019 is geopend wil niet zeggen dat het voor die tijd niet onder een andere naam bestond. Voorts bevreemdt het eiser dat het consulaat alleen contact heeft opgenomen met (voormalige) werkgevers. Het had meer voor de hand gelegen als contact was opgenomen met het opleidingsinstituut waar eiser zijn diploma heeft gehaald. De omstandigheid dat de Chinese overheid niet reageert op verzoeken op informatie met betrekking tot de OSTA website is onvoldoende om te concluderen dat het koksboekje onrechtmatig is verkregen, volgens eiser.
Beoordeling door de rechtbank
7. De rechtbank beoordeelt de afwijzing om een mvv in het kader van een GVVA. Zij doet dat aan de hand van de beroepsgronden van eiser.
8. De rechtbank verklaart het beroep ongegrond. Hierna legt de rechtbank uit hoe zij tot dit oordeel komt en welke gevolgen dit oordeel heeft.
Juridisch kader
9. In artikel 16, eerste lid, onder g, van de Vw 2000 is bepaald dat de aanvraag tot het verlenen van een verblijfsvergunning voor bepaalde tijd als bedoeld in artikel 14 kan worden afgewezen als de vreemdeling niet voldoet aan de beperking, verband houdende met het doel waarvoor hij hier wil verblijven.
In artikel 3.31, eerste lid, van het Vb 2000 is bepaald dat de verblijfsvergunning regulier voor bepaalde tijd onder de beperking arbeid in loondienst kan worden verleend indien geen afwijzingsgrond van toepassing is uit artikel 16 van de Wet en de artikelen 8 en 9 van de Wet arbeid vreemdelingen, tenzij het seizoenarbeid betreft.
In artikel 14 van de Vw 2000 is bepaald dat de Minister niet besluit over de verlening, verlenging of intrekking van een gecombineerde vergunning dan nadat hij advies heeft gevraagd aan de instantie, bedoeld in artikel 5, tweede lid, van de Wet arbeid vreemdelingen. Deze instantie adviseert over de vraag of is voldaan aan de Wet arbeid vreemdelingen als bedoeld in artikel 16, eerste lid, onder f, artikel 18, eerste lid, onder g en artikel 19. Onze Minister is niet verplicht om advies te vragen indien de verblijfsvergunning wordt geweigerd of ingetrokken op grond van een andere afwijzings- of intrekkingsgrond, bedoeld in artikel 16, 18 of 19.
Om na te gaan of wordt voldaan aan de Wav, wordt door de staatssecretaris advies gevraagd aan het UWV.
10. Uit de Ruwav volgt dat eiser, om als specialiteitenkok te kunnen kwalificeren, gerechten uit de Chinese keuken moet kunnen bereiden op basis van originele recepten. Voor het aantonen van de kwalificaties van de vreemdeling gelden artikel 3 van de RuWav en paragraaf 8 van Bijlage I bij de RuWav. Daarbij geldt dat ook een certificaat kan worden overgelegd waarmee de voor specialiteitenkok benodigde kwalificaties worden aangetoond. Uit dat certificaat moet dan blijken dat de aanvrager, in dit geval eiser, de taken zoals beschreven binnen de functie van specialiteitenkok beheerst. Indien er wordt getwijfeld aan de juistheid van het diploma of certificaat kan de staatssecretaris het UWV verzoeken te laten verifiëren wat de waarde is van het document en of het gaat om een gekwalificeerde kok. Op grond van de voorwaarden opgesteld door de sectorvertegenwoordiger Vereniging Chinese-Aziatische Horeca Ondernemers controleert het UWV of een koksboekje (certificaat) rechtmatig is verkregen. Door de sector is aangegeven dat een specialiteitenkok in China aan één van de volgende voorwaarden dient te voldoen:
-
de vreemdeling heeft na het behalen van het koksdiploma niveau 5, minstens 3 jaar het beroep uitgeoefend, heeft de officiële beroepsopleiding middelniveau kok van 3 jaar doorlopen en heeft het vereiste aantal uren bereikt en heeft de opleiding voltooid met een diploma, en/of;
-
de vreemdeling heeft na het behalen van het koksdiploma niveau 5, minstens 5 jaar het beroep uitgeoefend en/of;
-
de vreemdeling heeft 7 jaar of meer het beroep uitgeoefend, en/of;
-
de vreemdeling is in het bezit van diploma’s die zijn afgegeven door de beroepsonderwijsinstellingen, die erkend zijn door de OSTA.
11. De rechtbank stelt vast dat het bestreden besluit is gebaseerd op het negatieve arbeidsmarktadvies van het UWV van 18 december 2023. Het UWV advies dient te worden aangemerkt als een deskundigenadvies. Volgens vaste rechtspraak van de Afdeling moet de staatssecretaris, als hij een deskundigenadvies aan zijn besluitvorming ten grondslag legt, zich er op grond van artikel 3:2 van de Awb van vergewissen dat het deskundigenadvies – naar wijze van totstandkoming – zorgvuldig – en naar inhoud – inzichtelijk en concludent is. Als dat het geval is, kan de uitkomst van een deskundigenbericht alleen met succes worden bestreden als er concrete aanknopingspunten voor twijfel aan de juistheid of de volledigheid van het deskundigenadvies worden aangevoerd, bijvoorbeeld door middel van een contra-expertise.
Vergewisplicht
12. De rechtbank is van oordeel dat het advies van het UWV van 18 december 2023 voldoende inzichtelijk en concludent is. Bij dit rapport heeft het UWV ook de stukken betrokken die na de hoorzitting van 10 februari 2023 door eiser zijn ingebracht. Naar het oordeel van de rechtbank heeft het UWV in het advies van 18 december 2023 voldoende gemotiveerd dat en waarom het door eiser overgelegde (oude model) koksboekje niet gelijkgesteld kan worden met het bezit van een diploma, afgegeven door een officiële beroepsonderwijsinstelling die erkend is door het OSTA. Immers, zoals ook door gemachtigde van eiser ter zitting werd toegegeven, is het koksboekje niet het diploma zelf, maar een certificaat dat dient ter bewijs dat men een diploma heeft. Het diploma zou echter, zo gaf hij aan, moeten worden ingeleverd om het koksboekje te kunnen verkrijgen. Nu kan een vreemdeling voor het aantonen van de kwalificaties, overeenkomstig artikel 3 van de RuWav en paragraaf 8 van Bijlage I bij de RuWav, weliswaar ook een certificaat overleggen, maar uit dat certificaat dient naar het oordeel van de rechtbank dan wel te blijken dat de vreemdelingen de taken zoals beschreven binnen de functie van specialiteitenkok beheerst. Dat is in onderhavige zaak niet het geval omdat uit het overgelegde certificaat, ook naar het oordeel van de rechtbank niet blijkt wat het programma van de door eiser gevolgde opleiding inhield en welke vaardigheden hij daarbij heeft opgedaan. Dat het diploma van eiser kennelijk geregistreerd staat op de website van de OSTA, doet daar in het onderhavige geval, gelet op het vorenstaande niet aan af, ook niet nu het diploma zelf door eiser niet is overgelegd en nog afgezien van de door het UWV gekoesterde bedenkingen aangaande de betrouwbaarheid van deze website.
Interview
13. Eiser heeft ook aangevoerd dat het op 23 september 2021 op de Nederlandse ambassade te Peking met hem gehouden interview onvoldoende basis vormde om het besluit van 1 juni 2021 in te trekken. De rechtbank volgt eiser niet in dit standpunt nu het naar aanleiding van dit interview opgestelde verslag naar haar oordeel geen aanleiding biedt om te concluderen dat het interview niet zorgvuldig zou zijn verlopen, terwijl dit interview wel vragen opriep of door eiser wel voldaan werd aan de kwalificaties die vereist zijn voor en specialiteitenkok. Het verslag is opgemaakt door een consulair medewerker, waarbij is aangegeven dat de vragen werden begrepen en door eiser is in zijn beroepsgronden niet aangegeven wat in dit verslag dan onjuist is genoteerd en wat er volgens eiser dan wel zou zijn besproken.
Volgens het verslag heeft eiser tijdens het gesprek gezegd in 2018 te zijn begonnen met koken. De periode van juni 2019 tot eind juli 2022 heeft hij onderbouwd met stukken. Bij zijn huidige werkgever zegt eiser niet veel te koken maar voornamelijk groente te snijden. Op de vraag hoe hij zijn kokscertificaat heeft gekregen heeft hij volgens het verslag geantwoord dat hij dit heeft gekregen in oktober 2019 door het afleggen van een examen in Suqian, Jiangsu. Dit ligt 1200 km verwijderd van de plaats waar eiser op dat moment werkzaam was, te weten Shangdu Baihui. De kosten voor het examen en de training waren volgens eiser 1200 Yuan. Op het op 24 februari 2023 overgelegde ontvangstbewijs van de betaling staat 800 Yuan vermeld. Het koksboekje is afgegeven op 28 oktober 2019 te Suqian, Jiangsu, terwijl eiser naar eigen zeggen niet eerder dan vanaf juni 2019 als kok werkzaam is geweest. In de email van 21 oktober 2021 met het herzieningsverzoek, dat naar aanleiding van voornoemd interview kennelijk door een medewerker van het consulaat is opgemaakt, staat vermeld dat de medewerkers van het consulaat contact hebben gezocht met de heer Weipeng die heeft gezegd dat eiser al sinds 2009 in het betreffende restaurant zou werken. Volgens de medewerkers van het consulaat bestaat het restaurant echter pas sinds 2019. Eiser heeft dat als zodanig ook niet bestreden, maar slechts volstaan met de algemene opmerking dan een restaurant de naam kan hebben veranderd of kan zijn overgenomen, zonder dat informatie is overgelegd dat dat in casu ook het geval is geweest. De rechtbank is van oordeel dat de staatssecretaris onder deze omstandigheden aanleiding heeft mogen zien om een nader advies te vragen aan het UWV en, gezien het voorgaande, mede op grond van dit interview heeft mogen besluiten om het besluit van 1 juni 2021 in te trekken.
Het beroep slaagt daarom ook niet.
Conclusie en gevolgen
14. Het beroep is ongegrond. Dat betekent dat de staatssecretaris de aanvraag om een mvv in het kader van een GVVA terecht heeft afgewezen. Eiser krijgt daarom het griffierecht niet terug. Hij krijgt ook geen vergoeding van zijn proceskosten.
Beslissing
De rechtbank verklaart het beroep ongegrond.
Deze uitspraak is gedaan door mr. D.M. Schuiling, rechter, in aanwezigheid van mr. P.C.J. Lindeijer, griffier, en openbaar gemaakt door middel van geanonimiseerde publicatie op rechtspraak.nl.
De uitspraak is bekendgemaakt op:
Informatie over hoger beroep
Een partij die het niet eens is met deze uitspraak, kan een hogerberoepschrift sturen naar de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State waarin wordt uitgelegd waarom deze partij het niet eens is met deze uitspraak. Het hogerberoepschrift moet worden ingediend binnen vier weken na de dag waarop deze uitspraak is verzonden. Kan de indiener de behandeling van het hoger beroep niet afwachten, omdat de zaak spoed heeft, dan kan de indiener de voorzieningenrechter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State vragen om een voorlopige voorziening (een tijdelijke maatregel) te treffen.