Vreemdelingenrecht
Asiel, Algerije, problemen met familie vrouw niet geloofwaardig, medische problemen niet onderbouwd…
Rechtbank Den Haag, 12 november 2026
ECLI:NL:RBDHA:2026:33942 · Rechtbank Den Haag · 12 november 2026
Zaakgegevens
Op 12 november 2026 heeft de Rechtbank Den Haag in eerste aanleg uitspraak gedaan in een zaak over vreemdelingenrecht.
- Instantie
- Rechtbank Den Haag
- Zittingsplaats
- Middelburg
- Datum uitspraak
- 12 november 2026
- Datum publicatie
- 17 november 2026
- Zaaknummer
- NL26.56742
- Rechtsgebied
- Bestuursrecht » Vreemdelingenrecht
- Procedure
- Eerste aanleg - enkelvoudig
- ECLI
- ECLI:NL:RBDHA:2026:33942
Inhoud van deze uitspraak
Samenvatting
Asiel, Algerije, problemen met familie vrouw niet geloofwaardig, medische problemen niet onderbouwd, mondelinge uitspraak, beroep ongegrond.
Uitspraak
RECHTBANK DEN HAAG
Zittingsplaats Middelburg
Bestuursrecht
zaaknummer: NL26.56742
proces-verbaal van de mondelinge uitspraak van de enkelvoudige kamer in de zaak tussen
[eiser], eiser
V-nummer: [V-nummer],
(gemachtigde: mr. R.E. Temmen),
en
de minister van Asiel en Migratie, verweerder,
(gemachtigde: [gemachtigde]).
Procesverloop
Eiser heeft op 14 augustus 2026 een asielaanvraag ingediend. Verweerder heeft bij besluit van 24 september 2026 (het bestreden besluit) de asielaanvraag van eiser in de versnelde procedure afgewezen als kennelijk ongegrond.
Eiser heeft beroep ingesteld tegen het bestreden besluit.
De rechtbank heeft het beroep op 12 november 2026 met behulp van een beeldverbinding op zitting behandeld. Hieraan heeft deelgenomen: de gemachtigde van verweerder. Eiser en zijn gemachtigde hebben zich afgemeld voor de zitting.
Na afloop van de zitting heeft de rechtbank onmiddellijk uitspraak gedaan en daarbij meegedeeld binnen welke termijn en bij wie hoger beroep kan worden ingesteld.
Beoordeling door de rechtbank
1. Verweerder heeft de asielaanvraag van eiser afgewezen als kennelijk ongegrond. Verweerder vindt de identiteit, nationaliteit en herkomst van eiser geloofwaardig. Verweerder gelooft niet dat eiser problemen heeft (gehad) met de familie van [persoon], de vrouw met wie hij een relatie heeft gehad. Eiser heeft zijn verklaringen niet onderbouwd met objectieve documenten. Zijn verklaringen vormen ook geen samenhangend en aannemelijk geheel. Verweerder heeft de aanvraag als kennelijk ongegrond afgewezen op grond van artikel 39, vierde lid, van de Procedureverordening, omdat eiser de nationaliteit heeft van een land waarvoor in twintig procent of minder van de gevallen internationale bescherming wordt verleend. Niet gebleken is dat eiser tot een uitzonderingscategorie behoort.
2. Eiser is het niet eens met het bestreden besluit. Eiser stelt dat de familie van [persoon] machtig is en dat hij geen bescherming kan vragen aan de Algerijnse autoriteiten. Indien eiser moet terugkeren naar Algerije zal hij slachtoffer worden van eerwraak. Eiser voert tot slot aan dat hij medische klachten heeft en onder behandeling staat bij het GZA.
3. De rechtbank is van oordeel dat verweerder terecht eisers gestelde problemen met de familie van [persoon] ongeloofwaardig heeft gevonden. Verweerder heeft in dat verband terecht meegewogen dat eiser geen documenten heeft overgelegd die zijn asielmotief volledig onderbouwen. Ook heeft verweerder zich op het standpunt kunnen stellen dat eisers verklaringen over zijn gestelde problemen geen samenhangend en aannemelijk geheel vormen. Eiser heeft alleen van horen zeggen dat neven van [persoon] eiser thuis hebben opgezocht. Eiser stelt dat als hij op dat moment wel thuis was geweest zij wellicht zijn arm afgehakt zouden hebben. Dit rijmt niet met eisers verklaringen dat de familie zeer machtig is enerzijds, maar anderzijds dat de familie eiser alleen opzocht in zijn wijk om met hem te vechten en dan weer te vertrekken. Eiser heeft deze ongerijmdheid niet betwist. Verweerder heeft verder terecht meegewogen dat eiser geen aangifte geeft gedaan bij de Algerijnse autoriteiten. Eisers stelling dat de Algerijnse autoriteiten hem niet zouden beschermen omdat hij fout is geweest heeft hij niet onderbouwd. Ook heeft verweerder bij zijn standpunt kunnen betrekken dat eiser sinds eind 2024 niet meer van de neven heeft vernomen en hij sinds zijn vertrek naar Mostaganem geen problemen meer heeft ondervonden. Ook dit standpunt van verweerder heeft eiser niet betwist.
4, Eiser heeft verder geen documenten overgelegd die zijn stelling onderbouwen dat hij psychische klachten heeft en onder behandeling staat bij het GZA.
5. De overige afwijzingsgronden van het bestreden besluit zijn door eiser niet betwist. De rechtbank ziet geen aanleiding om tot een ander oordeel dan verweerder te komen.
6. Verweerder heeft de asielaanvraag van eiser terecht als kennelijk ongegrond afgewezen. Het beroep is ongegrond. Voor een proceskostenveroordeling bestaat geen aanleiding.
Beslissing
De rechtbank verklaart het beroep ongegrond.
Deze uitspraak is uitgesproken in het openbaar op 12 november 2026 door mr. W.H. Bel, rechter, in aanwezigheid van mr. S.D.C.J. Verheezen, griffier.
Dit proces-verbaal is bekendgemaakt op:
Informatie over hoger beroep
Een partij die het niet eens is met deze uitspraak, kan een hogerberoepschrift sturen naar de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State waarin wordt uitgelegd waarom deze partij het niet eens is met de uitspraak. Het hogerberoepschrift moet worden ingediend binnen twee weken na de dag waarop dit proces-verbaal is verzonden of na de dag van plaatsing daarvan in het digitale dossier. Kan de indiener de behandeling van het hoger beroep niet afwachten, omdat de zaak spoed heeft, dan kan de indiener de voorzieningenrechter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State vragen om een voorlopige voorziening (een tijdelijke maatregel) te treffen.