Strafrecht overig
Mega Bankstel. Officier van justitie niet ontvankelijk.
Rechtbank Utrecht, 14 november 2011
ECLI:NL:RBUTR:2011:BU9030 · Rechtbank Utrecht · 14 november 2011
https://www.uitspraken.nl/uitspraak/rechtbank-utrecht/strafrecht/strafrecht-overig/eerste-aanleg-meervoudig/ecli-nl-rbutr-2011-bu9030
Zaakgegevens
Op 14 november 2011 heeft de Rechtbank Utrecht in eerste aanleg uitspraak gedaan in een zaak over strafrecht.
- Instantie
- Rechtbank UtrechtRechtbankDe rechter die de meeste zaken als eerste behandelt: civiele zaken, strafzaken en bestuurszaken.Meer uitleg
- Zittingsplaats
- Utrecht
- Datum uitspraak
- 14 november 2011
- Datum publicatie
- 5 april 2013
- Zaaknummer
- 16-992013-11
- Rechtsgebied
- Strafrecht » Strafrecht overig
- Procedure
- Eerste aanleg - meervoudigMeervoudige kamerDe zaak is behandeld door drie rechters samen, meestal omdat zij ingewikkeld of zwaar is.Meer uitleg
- ECLI
- ECLI:NL:RBUTR:2011:BU9030
Samenvatting
Mega Bankstel. Officier van justitie niet ontvankelijk.
Uitspraak
RECHTBANK UTRECHT
Sector strafrecht
parketnummer: 16/992013-11
vonnis van de meervoudige kamer d.d. 14 november 2011
in de strafzaak tegen
[verdachte],
geboren op [1962] te [geboorteplaats],
[woonplaats], [adres].
1 Onderzoek van de zaak
De zaak is inhoudelijk behandeld op de terechtzitting van 14 november 2011, waarbij de officier van justitie haar standpunt kenbaar heeft gemaakt.
2 De tenlastelegging
De tenlastelegging is als bijlage aan dit vonnis gehecht.
De verdenking komt er, kort en feitelijk weergegeven, op neer dat verdachte:
samen met een ander of anderen valsheid in geschrift heeft gepleegd
3 De voorvragen
De rechtbank heeft vastgesteld dat de dagvaarding geldig is en dat zijzelf bevoegd is tot kennisneming van de zaak.
De ontvankelijkheid van de officier van justitie
Bij het onderzoek ter terechtzitting is gebleken dat de officier van justitie een transactievoorstel aan verdachte heeft gedaan en dat verdachte – nadat de zaak reeds aanhangig was gemaakt bij de rechtbank – dit voorstel heeft geaccepteerd. De officier van justitie heeft ter terechtzitting gevorderd haar niet ontvankelijk te verklaren in de vervolging van verdachte.
Onder bovengenoemde omstandigheden is de rechtbank met de officier van justitie van oordeel dat de officier van justitie niet ontvankelijk dient te worden verklaard in de vervolging van verdachte.
4 De beslissing
De rechtbank:
- verklaart de officier van justitie niet ontvankelijk in de vervolging van verdachte.
Dit vonnis is gewezen door mr. R.P. den Otter, voorzitter, mr. J.M. Bruins en mr. M.S. Koppert, rechters, in tegenwoordigheid van mr. R. Willemsen, griffier, en is uitgesproken ter openbare terechtzitting op 14 november 2011.