Beslissing
- verklaart het ten laste gelegde bewezen zoals hiervoor in rubriek 5 is vermeld;
- verklaart het meer of anders ten laste gelegde niet bewezen en spreekt verdachte daarvan vrij;
- verklaart het bewezen verklaarde strafbaar en kwalificeert dit zoals hiervoor in rubriek 6 is vermeld;
- verklaart verdachte strafbaar;
- veroordeelt verdachte tot een taakstraf van 120 uren;
- beveelt dat voor het geval de verdachte de taakstraf niet of niet naar behoren verricht de taakstraf wordt vervangen door 60 dagen hechtenis.
Dit vonnis is gewezen door mr. K. de Meulder, voorzitter, mr. O. Böhmer en mr. C. Van Wambeke, rechters, in aanwezigheid van G. van Engelenburg, griffier, en is uitgesproken op de openbare terechtzitting van 22 mei 2026.
Bijlage I: De tenlastelegging
Aan de verdachte is ten laste gelegd dat:
hij op of omstreeks 2 september 2023 te Mijdrecht, gemeente De Ronde Venen, althans in Nederland, grovelijk, althans aanmerkelijk onvoorzichtig, onachtzaam en/of nalatig - [slachtoffer] (op achtjarige leeftijd) op een pitbike/crossmotor heeft laten rijden op een betonnen/ijzeren plateau (met een hoogte van ongeveer 3,5 meter) en/of- heeft nagelaten [slachtoffer] een helm te laten dragen en/of- (vervolgens) is weggelopen en/of onvoldoende toezicht heeft gehouden, terwijl hij, verdachte, belast was met de zorg en/of het toezicht over die [slachtoffer] en/of als oppas fungeerde,waardoor het aan zijn schuld te wijten is geweest dat [slachtoffer] zwaar lichamelijk letsel, te weten (onder meer) een uitgebreide schedelfractuur en/of een fractuur van de occipitale condyl, heeft bekomen, althans zodanig lichamelijk letsel dat daaruit tijdelijke ziekte en/of verhindering in de uitoefening van de ambts- of beroepsbezigheden van deze was ontstaan;
- de verklaring van de verdachte op de zitting van 24 april 2026, voor zover deze inhoudt, zakelijk weergegeven:
Ik paste op 2 september 2023 op [slachtoffer] . Ik heb hem die dag meegenomen naar mijn garagebox in [plaats] . Deze garagebox bevond zich op een platform op de eerste verdieping. Aan beide uiteinden van het platform stond een hek. Ik had een pitbike van 110 cc in de garagebox. Ik heb [slachtoffer] zonder helm op de pitbike over het platform laten rijden. Na een tijdje ben ik de garagebox ingegaan terwijl [slachtoffer] nog op de pitbike reed.
- het proces-verbaal van bevindingen van het bekijken van camerabeelden, voor zover daarin staat, zakelijk weergegeven:
Ik bekeek camerabeelden van een incident aan de [adres] te [plaats] . (Voetnoot 2) Ik zag een datumnotatie: 02-09-2023. Ik zag op de camerabeelden een platform met aanliggende garageboxen. (Voetnoot 3)
Om 12:13:54 uur zag ik dat de jongen op de crossmotor ging zitten.
Om 12:14:09 uur zag ik dat de jongen stapvoets reed en af en toe met zijn beide benen richting de grond bewoog. Ik zag dat man 1 achter de jongen aanliep. Ik zag dat de jongen slingerde tijdens het stapvoets rijden. Om 12:14:33 uur zag ik dat de jongen stapvoets reed en af en toe licht de snelheid verhoogde en direct weer vertraagde. Ik zag dat man 1 naar de jongen bleef kijken.Om 12:14:52 uur zag ik dat de jongen in tegengestelde richting reed, in de richting van het hek. Ik zag dat de snelheid hoger was dan stapvoets.
Om 12:15:11 uur zag ik dat de jongen een bocht maakte om in tegengestelde richting terug te rijden. Ik zag dat hij bij het maken van de bocht zijn linkerbeen uitstak en hiermee 1 keer heeft afgezet tegen de grond. Om 12:16:21 uur zag ik dat de jongen met enige snelheid richting het hek reed. Ik zag dat hij stapvoets een bocht maakte en hierbij meermaals met zijn voet de grond aantikte.Om 12:16:43 uur zag ik dat man 1 de garagebox weer in liep.Om 12:16:53 uur zag ik dat de jongen met enige snelheid in de richting van het hek reed en vervolgens vertraagde op geruime afstand voor het hek. Ik zag dat de jongen nog twee keer heen en weer reed over het plateau. Ik zag dat man 1 gedurende deze momenten in de garagebox was.Om 12:18:34 uur zag ik dat de jongen over het midden van het plateau reed en zijn snelheid verhoogde. (Voetnoot 4)Om 12:18:37 uur zag ik dat de jongen uit het beeld reed.
Om 12:18:38 uur zag ik dat de jongen met de crossmotor tegen het hek aanreed. Ik zag dat het hek omhoog klapte. Om 12:18:39 uur zag ik dat de jongen met de crossmotor volledig de rand van het plateau was gepasseerd en naar beneden viel. (Voetnoot 5)
Om 12:18:40 uur zag ik dat de jongen met zijn hoofd op de bestrating viel, ik zag dat zijn hoofd met snelheid weer terug omhoog kwam. (Voetnoot 6)
- Een medisch dossier, voor zover daarin staat, zakelijk weergegeven:
OVERDRACHT AMBULANCE en MMT (de rechtbank begrijpt: mobiel medisch team)
Bij aankomst ambulance initieel aanspreekbaar, daarna wisselende bewustzijn waarvoor MMT ingeschakeld en geïntubeerd.
Geïntubeerd vanwege achteruitgang M4 (de rechtbank begrijpt: score op motoriek) en slaperiger worden in ambulance
ging snel achteruit.
Geïntubeerd met tubemaat 6.0, diepte 17, 2x midazolam 2.5 mg
INLEIDING (is nagevraagd bij MMT):
Esketamine 30mg
Rocuronium 30mg
Midazolam 2x2,5mg
Propofol gekregen
Ondansetron (Voetnoot 7)
NEUROLOGISCH ONDERZOEK
Geïntubeerd en gesedeerd; ook rocuronium gehad
Pupillen isocoor en lichtreactief
Bij uitwerkensedatie symmetrisch bewegen armen en benen; sedatie hierop weer wat opgehoogd
14:50 sedatie gestaakt
Werd initieel wat lastig wakker, had ook veel propofol gekregen.
Uiteindelijke beoordeling om 15:50; patiënt is in de tussentijd lx goed wakker geweest waarbij hij overeind kwam en daardoor weer propofol bolus heeft gehad.
E3, kijkt dan gericht (is wel wisselend in ogen openen), M5 beiderzijds, symmetrisch krachtig, V2, (de rechtbank begrijpt: score op verbale reacties) kreunen en huilen
Pupillen isocoor en lichtreactief beiderzijds; waren initieel wel iets
vervormd, bij de beoordeling om 15:50 niet meer zichtbaar.
Nu symmetrische motoriek gelaat
AANVULLEND ONDERZOEK
CT-hersenen en CT-CWK (de rechtbank begrijpt: CT-scan van de cervicale wervelkolom) (02-09-2023, mondeling): dun schilletje subduraal hematoom rechts frontaal met minimale massawerking, geenduidelijke aanwijzingen voor zwelling. Wel bifrontale contusiehaarden.
Schedelfractuur van mastoid rechts tot sinus frontalis links.
Fractuur occipitale condyl rechts.
[C] , arts-assistant neurologie-kinderen, mede namens [D] , kinderneuroloog (Voetnoot 8)