3.4
Bewezenverklaring
De rechtbank acht wettig en overtuigend bewezen dat de verdachte de onder 1, 2 en 3 ten laste gelegde feiten heeft begaan, met dien verstande dat
feit 1
hij in de periode van 1 oktober 2023 tot en met 12 april 2024 te Zuid-Scharwoude, gemeente Dijk en Waard, met de aan zijn zorg toevertrouwde minderjarige [slachtoffer], geboren op [geboortedatum], die toen de leeftijd van zestien jaren nog niet had bereikt, buiten echt, ontuchtige handelingen heeft gepleegd, te weten het meermalen:
- onder de kleding betasten van de penis van die [slachtoffer];
feit 2
hij in de periode van 1 april 2024 tot en met 2 juli 2024 te Zuid-Scharwoude,
(in de periode van 1 april 2024 tot en met 30 juni 2024, artikel 240b Wetboek van Strafrecht) gegevensdragers te weten: een mobiele telefoon (merk: Samsung en beslagnummer: 1621603) en een mobiele telefoon (merk: Oppo en beslagnummer: 1621605) en een tablet (merk: Lenovo en beslagnummer 1621606) en een notebook (merk: Asus en beslagnummer: 1621610), bevattende afbeeldingen van een seksuele gedraging, waarbij iemand die kennelijk de leeftijd van achttien jaar nog niet had bereikt was betrokken en/of schijnbaar was betrokken heeft verworven en in bezit heeft gehad of zich door middel van een geautomatiseerd werk of met gebruikmaking van een communicatiedienst de toegang daartoe heeft verschaft
(in de periode van 1 juli 2024 tot en met 2 juli 2024, artikel 252 Wetboek van Strafrecht)
een of meer visuele weergaven van seksuele aard en met onmiskenbaar seksuele strekking
waarbij een persoon die kennelijk de leeftijd van achttien jaren nog niet had bereikt was betrokken of schijnbaar was betrokken heeft verworven en in bezit heeft gehad of zich daartoe de toegang heeft verschaft, te weten gegevensdragers te weten: een mobiele telefoon (merk: Samsung en beslagnummer: 1621603) en een mobiele telefoon (merk: Oppo en beslagnummer: 1621605) en een tablet (merk: Lenovo en beslagnummer 1621606) en een notebook (merk: Asus en beslagnummer: 1621610) bevattende afbeeldingen, waarop te zien is dat:
die persoon oraal, vaginaal en/of anaal wordt gepenetreerd en/of
een ander kind/persoon oraal, vaginaal en/of anaal wordt gepenetreerd door die persoon en/of
het eigen lichaam vaginaal en/of anaal wordt gepenetreerd door die persoon
(foto 1, 2 en 3 op pagina 4 van het “proces-verbaal beschrijving kinderpornografisch materiaal 240b SR/per 1-7-2024 252 SR”)
het geslachtsdeel, de billen en/of ander lichaamsdeel van die persoon wordt/worden aangeraakt en/of
het geslachtsdeel, de billen en/of de borsten en/of ander lichaamsdeel van een ander kind/persoon wordt/worden aangeraakt door die persoon en/of
die persoon het eigen geslachtsdeel, de eigen billen en/of de eigen borsten aanraakt
(foto 4, 5, 6, 7 en 8 op pagina 5 van het “proces-verbaal beschrijving kinderpornografisch materiaal 240b SR/per 1-7-2024 252 SR”)
die persoon poserend of in een pose is afgebeeld, waarbij
- die persoon geheel of gedeeltelijk naakt is en/of gekleed is en/of opgemaakt is en/of in een omgeving en/of met een voorwerp en/of in een (erotisch getinte) houding op een wijze die niet bij zijn/haar leeftijd past en/of
- door het camerastandpunt en/of de (onnatuurlijke) pose en/of de wijze van kleden van die persoon en/of de uitsnede van de foto’s nadrukkelijk het geslachtsdeel, de borsten en/of billen van die persoon in beeld wordt/worden gebracht
(foto 9, 10, 11 en 12 op pagina 5 van het “proces-verbaal beschrijving kinderpornografisch materiaal 240b SR/per 1-7-2024 252 SR”)
dat (dicht)bij het gezicht en/of het lichaam van die persoon wordt gemasturbeerd en/of
op het lichaam van die persoon sperma wordt gespoten/zichtbaar wordt gemaakt en/of
(dicht)bij/naast het lichaam van die persoon een (stijve) penis wordt gehouden
(foto 13, 14, 15 en 16 op pagina 5 en 6 van het “proces-verbaal beschrijving kinderpornografisch materiaal 240b SR/per 1-7-2024 252 SR”);
feit 3
hij in de periode van 1 oktober 2023 tot en met 12 april 2024 te Zuid-Scharwoude, afbeeldingen, te weten foto's van seksuele gedragingen, waarbij iemand die kennelijk de leeftijd van achttien jaar nog niet had bereikt, te weten: [slachtoffer], geboren op [geboortedatum], was betrokken heeft vervaardigd, welke seksuele gedragingen - zakelijk weergegeven - bestonden uit:
het geheel naakt poseren door die persoon die kennelijk de leeftijd van 18 jaar nog niet had bereikt, waarna door het camerastandpunt, de pose en de uitsnede van de foto's nadrukkelijk het ontblote geslachtsdeel in beeld gebracht wordt waarbij de afbeelding een onmiskenbaar seksuele strekking heeft
(foto 5 tot en met 13 op pagina 3 en 4 van het “proces-verbaal van bevindingen (TBKK) (proces-verbaal van bevindingen identificatie slachtoffer”).
Hetgeen aan de verdachte meer of anders is ten laste gelegd dan hier als bewezen is aangenomen, is niet bewezen. De verdachte moet hiervan worden vrijgesproken.